Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Beren Saat - Hakan Gence Röportajı  (Okunma Sayısı: 586 Kere Okundu.)
« : Aralık 30, 2012, 02:19:15 ÖS »

Essy
*
Üye No : 103583
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 213
Mesaj Sayısı : 1.350
Karizma = 3019
Herkes kendi hayatının başrolünde

Türkiye’nin en çok konuşulan ama en az konuşan kadını, reyting garantili star oyuncusu… Beren Saat, perşembe akşamı Kanal D’de başlayacak dizisi ‘İntikam’ öncesi röportaj vermeye ikna oldu. Uzun süren sessizliğini bozdu.

2006’da ‘Hatırla Sevgili’deki masum kız olarak girdi hayatımıza. ‘Aşk-ı Memnu’daki fettan ve seksi ‘Bihter’ karakteriyle de bir daha asla çıkmayacağını anladık. Son rolü ‘Fatmagül’dü.

Naifliğiyle izleyiciyi her perşembe televizyonun önüne kilitledi. Artık büyük bir yıldızdı. Sonra ara verdi televizyona. Gündeme muhteşem bir aşkla oturdu: Kenan Doğulu.... Tavırlarını, kıyafetlerini, attığı her adımı izlemeyi çok sevdik. Ve o hep sustu.

Uzun zamandır peşindeyim. Sonuç hep “Son dakikada iptal”, “Bir aksilik çıktı” ya da “Beren Hanım röportajdan vazgeçti”… Ve en ağırı: “Boşuna uğraşma, konuşmaz!”

Ama talihim geçen hafta döndü. Kanal D’den gelen telefon tatlı tatlı çaldı.

“Beren Saat röportaja ‘tamam’ dedi, yarın saat 15.00’te buluşacaksınız.” Şaka mı? Tarih de 21 Aralık! Ama Mayalar bile beni durduramazdı! Dünyanın sonu gelecekse Beren’in yanında gelsin…

Kuruçeşme Aşşk Kafe’ye yarım saat erken gittim. Acaba çok mu cool? Ya da sert? “Hadi hemen röportajı yapalım gidelim” diyenlerden mi? Kafamda deli sorular… Ve tam saatinde karşımda.

Füme kot, beyaz tişört, kadife bordo bir ceket… Yok denecek kadar az makyaj, tertemiz bir gülümseme… Ben çay söyledim; o Kenan’ın selamını. Sohbete başladık. Gereksiz tek kelime etmedi. Tarttı, biçti.

Karlı, enfes bir kış akşamı Boğaz kıyısında Türkiye’nin en çok merak ettiği kadını dinledim. Daha önce hiç anlatmadığı aşkını, yeni dizisini, hakkındaki şehir efsanelerine cevabını…

Bir süre ekranda olmayacaktınız. Ne oldu?

- Rol çok cazip geldi. Monte Cristo Kontu uyarlaması. Karakterin gerçek adı ‘Derin’. Babasının üzerine bir suç yıkıp ölümüne sebep olan insanlardan intikam almak için ‘Yağmur’ adında sahte bir kimlikte geri dönüyor.

Yani oynadığım karakterin içinde başka bir karakter daha var. Oyun içinde oyun. Karakterin bu ikiye bölünme hali beni zorluyor. Projeyi kabul ederken de iştahımı kabartan buydu.


‘Derin’ mi ‘Yağmur’ mu daha çekici?

- Birbirinden ayırmak ne kadar doğru bilmiyorum. Beden dilimi, ‘Derin’ olduğum yılları oynarken biraz daha içine kapalı ve maskülen, ‘Yağmur’ olduğum yıllarda daha dışa dönük, özgüvenli ve feminen kurmaya çalışıyorum.

Bütün bu çelişkileri beraber sahipleniyorum. Çünkü ortak paydaları yalnızlık ve aidiyetsizlik.

‘İntikam’ dizisi bir uyarlama. Bu fikir başta sizi tedirgin etti mi?

- Disney’le ortak yapılması ve Kanal D’nin iç yapımı olması, işin prodüksiyonel kalitesi açısından tatmin edici olacağının garantisiydi. Kararımı verebilmem için en önemlisi senaryonun adapte edilebilmesiydi.

Karakterlerin ve ilişkilerin Türkleşebilmesi. Bütüne bakınca kişilerle ilgili kararların çok doğru verildiğini hissediyorum. Dizide ana hikayeye ve bölüm hikayelerine sadık kalarak değişiklikler yapılıyor. Orijinalini izleyenler için bile tekrar olmayacak.

Yabancı versiyon ‘Revenge’i izlediniz mi?

- Proje geldikten sonra izledim. Şimdi ikinci sezonu izliyorum. Oradaki oyunculara göre daha şanslı olduğumuzu hissediyorum.

Neden?

- Çünkü hikâyeyi bilerek karakteri kurmak avantajlı.

Orijinal dizinin başrol oyuncusu Emily VanCamp ile kıyaslanacaksınız. Hazır mısınız?

- ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ ve ‘Aşkı Memnu’ da daha önceden çekilmişti.

Zaman ve şehir değiştirildiğinde karakterler bambaşka oldu ve farklı yorumladım. Sinema ve dizi pratiği farklıydı. O günkü koşullarda oyuncular kendi seslerini kullanmıyordu ve bire bir kıyaslamak pek mümkün değildi.

Bu sefer kıyaslanacak projede benimle aynı dönemde, benzer üslupla oynayan ve belli ki çalışkan bir oyuncu var. Sanırım daha zorlu bir parkur…

Ama yönetmenimiz Mesude Eraslan, her şeyin kontrol altında olduğunu çok doğru müdahalelerle her an hissettiriyor. Zaten setin huzurunun anahtarı da onun sakinliğinin verdiği güven.

Ciddi dövüş sahneleri var. Aranız var mıdır?
- Hayır…

Ne yapacaksınız peki?

- Genco Ülgen ve ekibinden eğitim alıyorum. İlk 10 bölümden sonra ciddi dövüş sahneleri ve koreografiler göreceksiniz.

Birini yere serebilir misiniz?

- Hedeflere tekme, yumruk çalışıyorum. Tekniğini öğreniyorum, vücudumun güçlendiğini görüyorum. Yalnız sinemasal dövüş koreografileri öğreniyorum, birini dövmeyi değil!

Peki gerçek hayatta da intikamcı biri misiniz?

- Yok, intikam alacak kadar öfkeli biri değilim. Sadece sert ve soğuk davranırım.

O dürtüyü nasıl bastırırsınız?

- Tepkisizleşirim. Benim ya da sevdiğim insanların canını yakan kişiyi hayatımdan çıkarır ve ilişkimi keserim. Geri dönmek istese de hayatıma sokmam yanıma yaklaştırmam.

Saçlarınıza dokundurmaz hatta boyamazdınız. Boyanmış, rengi açılmış. Ne değişti?

- Kimlik değiştiren birini oynarken fiziksel değişim şarttı. Oynadığın karakterin parçası olduğu sosyal sınıf bu değişimi gerektiriyor. Dizilerde insanlar köylü, kasabalı kızları fönlü, maşalı saçlarla oynamaya alıştılar.

Bunu hiç tasvip etmiyorum. ‘Fatmagül’ü oynarken saçımı duştan çıktığım haliyle kullandım ve şimdi de ‘Yağmur’ için boyanması gerekti, boyattım.

Yüzünüzde neredeyse makyaj yok. Kozmetik sevmez misiniz?

- Kozmetikle çok barışık değilim, hayatımda minimumda olmasını tercih ediyorum.

‘Elle’ dergisi için yaptığınız çekimlerde makyaj olmamasının sebebi bu mu?

- Dergilerde “bu o muymuş” dediğim bir sürü kapak görüyorum. Çok iyi bildiğim yüzler bile kendileri gibi değiller ve bu beni sinir ediyor.

Yedi sene önce kaşım ve burnumla oynadılar. Bir daha kapak çekimi yapmadım. O projeyi de hem makyajsız kapak fikri hem de sosyal bir fayda sağlanacağı için kabul ettim.

Kapakta kullanılmak üzere şu an üzerimde olan tişörtü tasarladık. Geliri yetiştirme yurtlarındaki 18-24 yaş kızlarımızın eğitimlerine kaynak yaratan Nar Taneleri Projesi’ne aktarılacak. Network’lerden 29 TL’ye alınabiliyor.

Size ‘seksi’ ve ‘masum’ sıfatlarını yakıştırıyorlar. Siz hangisini seçersiniz?

- Her oynadığım rolde başka bir şey lazım oluyor. Bugüne kadar keşfettiklerim ve bundan sonra keşfedeceklerim diyebilirim. Yani hepsi ve diğerleri!

Sizce kariyerinizde güzelliğin etkisi ne?

- Güzellikten öte; kameranın sevdiği, duygularını çekmeyi kabul ettiği gözler var ve ona sahip olmak bir şans.

Siz o şansa sahipsiniz…

- Evet. Tabii güzellik de bulunduğum alan için önemli. Ama dediğim gibi çok güzel biri kameranın karşısında şanslı olmayabilir.

Yaşadığım bedeni seviyorum, olabildiğince iyi bakmaya çalışıyorum, kendimden mutluyum ama “ne şahane” denecek güzellikte bir kadın da değilim.

Güzellik çok çok önemli değil yani…

- Tabii önemli. Herkes güzel insana bakmayı sever. Çok güzel bir kız çocuğum olsun karşısına geçip bakayım istiyorum ben de!

Senelerdir dizi sektörünün kalbindesiniz. Nasıl bu sektör?

- Sekiz sene önce işe başladığım sektörle şimdi ulaştığı nokta arasında dağlar kadar fark var. İlk yıllarımda yokluk içinde setler yaşadım.

Artık uluslararası düzeyde ticaretini yapabildiğimiz bir dizi sektörümüz var.

Ama buna karşılık insan emeği ve zamanının bu kadar hunharca tüketilmesi konusuna itirazım var. Yine de saatler dışında şikayet etmemeliyim diye düşünüyorum.

Neden?

- Hayran olduğum Yeşilçam starlarıyla yıllar sonra dizi setleri sayesinde meslektaş olup sohbet edebildim. Hayalimiz olan mesleği yapıp iyi para kazanıyoruz. Çok sızlanırsak hayata ayıp olur.

‘Aşkı Memnu’ dizisindeki öpüşme, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisindeki tecavüzde olduğu gibi tek bir sahnenizin üzerine günlerce konuşulması sizi nasıl etkiliyor?

- Tabii bazı noktalarda gereğinden fazla büyütüldüğünde ve kullanıldığında ben de muhalefet ediyorum ama fazla da ilgilenmiyorum artık. Cinsellik meselesini olağanlaştıramamış bir toplumuz.

Açar mısınız?

- Sokakta bir adamın diğerinin burnunu kırması normal bir hikayeyken otobüs durağında öpüşen bir çiftin yaşadığı ayıp bir hikâye olarak görülüyor. Kavga eden olağan; diğeri değil. Şiddet dolu bir temas sevgi dolu bir temastan daha olağan!

Yorumlara takılıp asla böyle sahnelerde oynamam dediğiniz oldu mu?

- Dünyayla kıyasladığınız öyle çok da atla deve sahneler çekmiyoruz. Sadece bizim için cesur sahneler bunlar.

Doğru insanlarla çalışınca gereğine göre davranıyorlar ve büyük sıkıntılar yaşamıyorum

Muhteşem Yüzyıl’a ve diğer dizilere devlet müdahalesine nasıl bakıyorsunuz?

- Kuvvetler bu kadar mı ayrılmamalı? Bilemedim. Bu ülke, bir gün kanaat hukukuyla yönetilirse mutlu olacak mıyız, göreceğiz.

Huzurla işlerimizi yapabiliyor olacak mıyız? Ya da yıllar sonra otosansür tercihlerimize dönüp bakınca kendimizle hala gurur duyuyor olacak mıyız? Düşünmek lazım. Kurmaca bir tv dizisi, bir köşe yazısı ya da bir karikatür neden bu denli önemli olsun ki!

Peki hayatınızda siyasetin yeri ne kadar?

- Birilerinin adıma aldığı kararları tabii takip ediyorum. Çok negatif duygulara kapıldığım zamanlarda mesafem biraz artıyor.

Türkiye’de yaşayıp burada oyunculuk yapmaktan memnun musunuz?

- Evet… Başka ülkelerle kıyasladığımda bazen “Bu haksızlık, başka ülkede şu işi yapıyor olsaydım başka türlü olurdum” dediğim olsa da, “daha doğuda, başka bir müslüman ülkede yaşıyor olsaydım zaten bu mesleği yapamayacaktım” diye düşünüyorum. Düşüncelerim isyan değil sadece bir hayıflanma olarak kalıyor.

“Bu ülke, bir gün kanaat hukukuyla yönetilirse mutlu olacak mıyız, göreceğiz. Huzurla işlerimizi yapabiliyor olacak mıyız? Ya da yıllar sonra otosansür tercihlerimize dönüp bakınca kendimizle hala gurur duyuyor olacak mıyız?”

28 yaşındasınız. Genç yaşta şöhretle nasıl başa çıkılır?

- Hiçbir zaman kendimi çok önemseyen biri olmadım. Ayrıca kendimle ve yaptığım saçmalıklarla da çok dalga geçerim.

Alıntıdır..

 
Sokakta giderken, kendi kendime                                                   
Gülümsediğimin farkına vardığım zaman           
Beni deli zannedeceklerini düşünüp                                                                                  /Nefretin sönmez asla, sadece sönmüş gibi gözükür..
Gülümsüyorum..                                                                                                                    / Ufacık bir şey bile yeter alevlenmesine..
                      
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Beren Saat - Hakan Gence Röportajı
« Posted on: Ocak 27, 2020, 08:33:15 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Beren Saat - Hakan Gence Röportajı e-book, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı programı, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı oyunları, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı e-kitap, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı download, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı hikayeleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı resimleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı haberleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı yükle, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı videosu, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı şarkı sözleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı msn, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı hileleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı scripti, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı filmi, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı ödevleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı yemek tarifleri, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı driverları, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı smf, Beren Saat - Hakan Gence Röportajı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Beren Saat (1984 - .... )
Kim, Kimdir ?
HaYaL 4 1157 Son Mesaj Temmuz 07, 2008, 05:04:12 ÖS
Gönderen : ebru_cq
Beren Saat Sonunda Isyan Etti!
Televizyon & Radyo & Magazin
Mavi_Kiyamet 1 682 Son Mesaj Eylül 02, 2009, 12:28:16 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Beren Saat Ayvalık'ta Ev'lendi
Televizyon & Radyo & Magazin
-LoSS AnGeL- 6 3065 Son Mesaj Kasım 27, 2009, 10:23:30 ÖÖ
Gönderen : Salvatore
Beren Saat'e Ne Oldu?
Televizyon & Radyo & Magazin
.[EzmaN]. 2 1091 Son Mesaj Eylül 22, 2011, 07:10:24 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Beren Saat'i Hiç Böyle Görmediniz !
Televizyon & Radyo & Magazin
Essy 6 1689 Son Mesaj Ocak 10, 2014, 10:37:43 ÖS
Gönderen : flowers_973


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular