0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa  (Okunma Sayısı: 611 Kere Okundu.)
« : Temmuz 23, 2008, 01:49:37 ÖS »
Avatar Yok

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 162


Belgelerin Dilinden Osmanlı ve Avrupa
("Vesaik-i Tarihiyye ve Siyasiyye")
Hayreddin Nedim Göçen
Selis Kitapları / Tarih DizisiHayreddin Nedim (Göçen) Bey (1867-1942) bu eserinde; gerileyiş ve çöküş sürecinde bulunan ve bunu durduracak tedbirler almaya çalışan Osmanlı İmparatorluğu ile Avrupa devletlerinin 19. asırda karşı karşıya kaldıkları mühim hadiseleri vesikalar, tercümeler ve hatıratlardan faydalanarak vermeye çalışmıştır. Özellikle Abdülmecid (1839-1861) ve Abdülaziz (1861-1876) dönemlerini, dahili ve harici meseleleriyle birlikte değişik açılardan ortaya koymuş, Tanzimat'ın mimarı Reşid Paşa ile Ali Paşa portreleri ışığında Osmanlı devlet ricalinin halini yansıtmıştır.

Ayrıca Avrupalı hanedanların akıbetlerini belgelerle hatırlatırken; bir zamanlar üç kıtada hükümran ve devletlere model, toplumlara ümit olan, iktisaden müreffeh vaziyette bulunan ve mazinin özlem halini aldığı Osmanlı Devleti'nin büyük ölçüde gücünü kaybetme sebeplerine; cemiyet, bürokrasi, maliye, ahlak gibi hususlardan başlayarak cevap bulmak istemiştir.
(Arka Kapak)
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa
« Posted on: Eylül 20, 2020, 06:53:47 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa e-book, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa programı, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa oyunları, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa e-kitap, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa download, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa hikayeleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa resimleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa haberleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa yükle, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa videosu, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa şarkı sözleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa msn, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa hileleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa scripti, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa filmi, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa ödevleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa yemek tarifleri, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa driverları, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa smf, Belgelerin Dilinden Osmanlı Ve Avrupa gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular