Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı  (Okunma Sayısı: 403 Kere Okundu.)
« : Aralık 12, 2010, 02:14:30 ÖS »
Avatar Yok

EyLüL_GüNeŞi_53
*
Üye No : 31909
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 592
Mesaj Sayısı : 3.384
Karizma = 28063


Günler sonra kurultay yapacak olan CHP'de dün hareketli saatler yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Meclis'te sırasıyla CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Eski Genel Sekreteri Önder Sav'la görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun 18 Aralık'taki kurultaya blok listeyle gideceği biliniyor. Kılıçdaroğlu blok listeyle PM'yi çalışabileceği bir ekiple yeniden yapılandırmak istiyor. Ancak Kılıçdaroğlu'nun Baykal ve Sav ekibinden de isimleri listeye alacağı biliniyordu.

Dünkü görüşmelerin ardından blok listeyle ilgili bir kriz olduğu ortaya çıktı.

Deniz Baykal görüşme sonrası yaptığı değerlendirmede, "Blok liste ayrıştırır, çarşaf liste bütünleştirir" dedi.

Yeni tüzükten bahseden Baykal şunları kaydetti: "Buna göre, Genel Başkan çalışma arkadaşlarını bizzat kendisi seçecektir. Bu konuda tereddüt yoktur. Genel Başkan görevinin başındadır. Tüzüğümüz Genel Başkan’a böyle bir yürütme organı oluşturma yetkisi vermişken,
kurultayı temsil etmesi, kurultay nöbeti tutması gereken PM’yi, bir blok listeyle hazırlamak kurultayımızın ve yeni tüzüğümüzün ruhuna, partimizin ihtiyaçlarına uygun düşmeyecektir. Bu anlayışımı, Sayın Genel Başkan’a ifade ettim. Yüzlerce adayın içinden bir kişinin, bir değerlendirme yaparak, PM gibi tüm örgütümüzün temsilcisi olma görevini yerine getirecek bir organı belirlemesini talep etmek, çok ciddi sorun ve sıkıntıları beraberinde getirir."

Baykal, "Blok listenin, bloklaşmayı, ayrışmayı, kamplaşmayı, kutuplaşmayı, dışlamayı, giderek de çatışmayı beraberinde getireceğini" söyledi.

'MÜCADELEYE DEVAM' SİNYALİ
Baykal'ın açıklamalarına ilişkin yapılan yorumlarda, "Baykal'ın parti içinde mücadeleye devam edeceği" fikri ağırlık kazanıyor. Baykal açıklamasında, çarşaf liste olmaması halinde parti içinde yaşanacaklara işaret etti. Baykal açıklamasında, CHP’nin bir tasfiye tehdidiyle karşı karşıya kalmamasının önemli olduğunu, seçim sürecinde CHP’nin kendi içinde bir gerginlik yaşamaması, tartışma içine çekilmemesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Baykal, bunu gerçekleştirecek yöntemin de çarşaf liste olduğunu, blok listenin seçime giderken bir ayrışmaya, kamplaşmaya, belirli kesimlerde dışlanmışlık duygusunun egemen olmasına sürükleyeceğini söyledi. Baykal, parti içinde belirli çevrelerin, tasfiye söylemeni ortaya çıkardığı bir ortamda, blok listenin "fevkalade" sakıncalı olacağını kaydett

'' ../ben gittim bembeyaz uykusuzluktan
kasketimi eğip üstüne acılarımın...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.122


View Profile
Re: Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı
« Posted on: Eylül 18, 2019, 08:30:56 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı e-book, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı programı, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı oyunları, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı e-kitap, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı download, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı hikayeleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı resimleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı haberleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı yükle, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı videosu, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı şarkı sözleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı msn, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı hileleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı scripti, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı filmi, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı ödevleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı yemek tarifleri, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı driverları, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı smf, Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na 'çarşaf' Kıskacı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular