Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız  (Okunma Sayısı: 524 Kere Okundu.)
« : Ağustos 26, 2009, 01:49:06 ÖS »

Sairfilmenam
*
Üye No : 19810
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 316
Mesaj Sayısı : 3.655
Karizma = 30895


Başbuğ'un mesajları şöyle: " Anayasa'nın değiştirilmesi teklif bile edilemez olan 3'üncü maddesinde ifade edildiği gibi 'Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir' Türk Silahlı Kuvvetleri, Atatürk tarafından bizlere emanet edilen ve Anayasa'nın 3'üncü maddesinde de belirtildiği şekilde; Türkiye Cumhuriyeti'nin ulus-devlet ve üniter-devlet yapısının korunmasında taraftır ve taraf olmaya da devam edecektir.

Ülkelerin ve milletlerin bütünlüğünün korunmasının bir bedeli vardır. Türk Silahlı Kuvvetleri; bu bedelde kendisine düşen tarihi görev ve sorumlulukların bilinci içerisindedir.

Bugüne kadar bölücü terör örgütü ile mücadelesinde 5003 evladını şehit veren Türk Silahlı Kuvvetleri, Anayasa ve yasalar çerçevesinde, bölücü terör örgütüne karşı bugüne kadar dünyada eşine hiç rastlanmayan bir başarı ve özveriyle yürüttüğü mücadeleye bundan sonra da artan bir kararlılıkla devam edecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütüne karşı yürütülen mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, güvenlik alanının dışında kalan ekonomi, sosyo-kültürel ve uluslararası alanlarda da devlet tarafından gerekli tedbirlerin alınmasının önemli olduğuna inanmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu konularla ilgili görüşleri bilinmekle birlikte, emsalsiz Büyük Zaferi kutladığımız bu hafta münasebetiyle, bu konulara ilişkin düşünce ve duruşumuzun bir kez daha ifade edilmesinde yarar görülmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri;

- Ulus-devlet ve üniter-devlet yapısına hiçbir gerekçeyle zarar verilmesini kabul edemez.

- Kültürel farklılıklara saygılıdır. Ancak kültürel farklılıkların siyasallaştırılmasını, başka bir ifadeyle siyasal temsil aracı olmasını, toplumsal siyasal kimlik unsuru haline getirilmesini, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası içinde mümkün göremez.

- Terör örgütü ve destekleyicileriyle ilişki kurulmasına yol açabilecek hiçbir faaliyet içinde bulunamaz.

- Demokrasinin sunduğu fırsat alanlarını kullananların, bireylerin en temel hakkı olan yaşam hakkını hedef alan terör faaliyetlerini hiçbir nedenle hoş görmelerini kabul edemez.

- Usul ve yöntem esası belirler, noktasından hareketle takip edilecek usul ve yöntemlerde özenli olunmasının gereğine inanır.

- Her konuyu tartışabilme özgürlüğünün, devletin varlığını riske sokacak, ülkeyi kutuplaşmaya, ayrışmaya ve çatışma ortamına sokacak konuları içermemesi gerektiğine inanır.

Türk Silahlı Kuvvetleri; Türkiye Cumhuriyeti'nin temel nitelikleri olan laiklik, demokrasi, sosyal ve hukuk devleti ilkelerine yürekten bağlılığı, üstün disiplin anlayışı, köklü gelenekleri, itidalli ve kararlı yaklaşımı, hepsinden önemlisi Türk milletinden aldığı güçle dün olduğu gibi bugün de ve yarın da üstlendiği her görevi başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.

Şüphesiz ki; "Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye'dir.
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2009, 01:50:00 ÖS Gönderen : RaPPeR_aLiNHo »

Sairfilmenam
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız
« Posted on: Ekim 27, 2020, 07:17:00 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız e-book, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız programı, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız oyunları, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız e-kitap, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız download, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız hikayeleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız resimleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız haberleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız yükle, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız videosu, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız şarkı sözleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız msn, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız hileleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız scripti, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız filmi, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız ödevleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız yemek tarifleri, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız driverları, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız smf, Başbuğ: Ulus Devlet Konusunda Tarafız gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Orgeneral Mehmet Ilker Başbuğ « 1 2 »
Kim, Kimdir ?
HaYaL 13 2129 Son Mesaj Nisan 24, 2012, 06:59:48 ÖS
Gönderen : Liza
Ilker Başbuğ Salonu Terketti
Güncel Haberler
İCTİON 0 397 Son Mesaj Mart 27, 2012, 06:13:18 ÖS
Gönderen : İCTİON
Sanat Ve Arzu - Ulus Baker
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 465 Son Mesaj Kasım 27, 2014, 07:17:09 ÖS
Gönderen : sanane_61
Öcalan Ulus Devletten Neden Vazgeçtiğini Açıkladı
Güncel Haberler
Bendis 0 228 Son Mesaj Ocak 30, 2015, 10:11:57 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Ulus - Terry Pratchett
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
S.e.s 0 466 Son Mesaj Mart 09, 2016, 04:55:12 ÖS
Gönderen : S.e.s


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular