Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık  (Okunma Sayısı: 362 Kere Okundu.)
« : Aralık 24, 2014, 10:51:25 ÖÖ »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676
Dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamalarını 5 Ocak’a erteleyen TBMM Soruşturma Komisyonu, 9 Ocak’ta raporunu TBMM Başkanlığı’na sunacak. Anayasa ve içtüzükteki bağlayıcı hükümler çerçevesinde de rapor en geç 28 Ocak’a kadar Genel Kurul’da görüşülüp oylanacak.


Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında Yüce Divan oylamalarını, üç eski bakandan gelen yeni bilgi ve belgelerin incelenebilmesi için erteleyen TBMM Soruşturma Komisyonu, 5 Ocak’taki toplantısında önce dört eski bakan için ayrı ayrı gerçekleştireceği oylamaların yöntemine karar verecek.  Komisyon raporu ve olursa muhalefet şerhleri en geç 9 Ocak itibarıyla TBMM Başkanlığı’na sunulacak.

Rapor, başkanlığa verildiği tarihten itibaren en geç 10 gün içinde bastırılarak dağıtılacak, dağıtım tarihinden itibaren de yine en geç 10 gün içinde Genel Kurul’da görüşülecek. Buna göre raporun en geç 28 Ocak’a kadar Genel Kurul’da görüşülmesi gerekecek.
Genel Kurul’daki görüşmelerde, komisyon adına bir kişi, şahısları adına altı milletvekili ve dört eski bakan konuşacak. Eski bakanlar süre sınırı olmadan savunma yapacak. Görüşmelerin ardından komisyon raporu, Genel Kurul’ca gizli oyla karara bağlanacak. Komisyonun Yüce Divan’a sevk etmeme yönünde karar alması, eski bakanları Genel Kurul’da Yüce Divan oylamasından kurtaramayacak.
Muhalefetin Yüce Divan’a sevk yönünde vereceği önergeyle, Genel Kurul’da Yüce Divan oylaması yapılacak. Gizli oylama sonucu eski bakanların Yüce Divan’a sevk edilebilmesi 276 milletvekilinin bu yönde oy kullanması ile mümkün olacak.  Bunun için en az 52 Ak Parti milletvekilinin muhalefet ile birlikte hareket etmesi gerekiyor.

‘Rapor önyargılı hazırlanmış’

Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış’ın malvarlıklarına ilişkin “orantısızlık” tespiti yapılan bilirkişi raporuna gönderdikleri itirazlarda komisyona “Bakanlığımız öncesi fiil ve işlemlerimizi inceleme yetkiniz yok” uyarısında bulundukları öğrenildi. Çağlayan, dilekçesinde raporun önyargılı hazırlandığını ve kendisini itham altında bırakmaya yönelik olduğunu savundu. TBMM Soruşturma Komisyonu’na Çağlayan adına avukatı Muhammet Hardalaç tarafından gönderilen itiraz yazısında, MASAK uzmanının hazırladığı raporun hiçbir bağlayıcılığı ve kanıt niteliği bulunmadığı iddia edildi.
Egemen Bağış da rapora Uluslararası Bağımsız Denetim şirketine hazırlattığı, eşiyle birlikte ortağı olduğu şirketlerin 2010-2013 yıllarına ilişkin defter kayıtları ve kişi-firmalar ile ortaklara yapılan tarnsfer işlemlerinin incelendiği rapor ve “gelirleriyle orantısız biçimde sahip olduğu” iddia edilen 2010-2011 yıllarında edindiği 3 evle ilgili tapu kayıtlarını göndererek itiraz etti. Güler de itiraz yazısında oğlu Barış Güler’e ilişkin tespitlere de yanıt verdi. Güler,  İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma kapsamında iddiaların incelenerek Ekim 2014’de kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiğini anımsattı.
 

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.143


View Profile
Re: Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık
« Posted on: Şubat 18, 2020, 06:29:22 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık e-book, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık programı, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık oyunları, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık e-kitap, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık download, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık hikayeleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık resimleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık haberleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık yükle, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık videosu, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık şarkı sözleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık msn, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık hileleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık scripti, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık filmi, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık ödevleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık yemek tarifleri, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık driverları, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık smf, Bakanlara Yüce Divan Yolu Açık gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Yüce Divan Davaları 'arpa Davası'yla Başladı
Güncel Haberler
-minel- 0 337 Son Mesaj Aralık 22, 2014, 08:14:06 ÖS
Gönderen : -minel-
Atilla Taş'tan 'yüce Divan' Tweeti
Televizyon & Radyo & Magazin
-minel- 0 334 Son Mesaj Ocak 06, 2015, 03:49:45 ÖS
Gönderen : -minel-
Meclis'te 4 Eski Bakan Için Yüce Divan Oylaması
Güncel Haberler
Bendis 0 306 Son Mesaj Ocak 20, 2015, 10:11:02 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Rakamlarla Yüce Divan Oylaması
Güncel Haberler
Bendis 0 294 Son Mesaj Ocak 21, 2015, 10:33:20 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Bahçeli'den Yüce Divan Oylaması Sonrası Açıklama
Güncel Haberler
Bendis 0 333 Son Mesaj Ocak 21, 2015, 10:35:03 ÖÖ
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular