0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı  (Okunma Sayısı: 571 Kere Okundu.)
« : Mayıs 28, 2010, 02:18:38 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.787
Karizma = 55162Sanatçı Hülya Avşar, 40 yıl sonra ilk kez doğduğu memleketi Ardahan'a geldi. İşadamı Sadettin Saran tarafından yapılan Kapalı Spor Salonu'nun açılışı için Ardahan gelen Avşar kızı, doğduğu köyü de ziyaret etti.

Ardahan merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Hoçvan Hasköy'e giden Avşar'ı akrabaları yoğun sevgi gösterisiyle karşıladı. İlk olarak doğduğu ve büyüdüğü evi ziyaret eden Avşar, cep telefonuyla doğduğu evi görüntüleyerek, küçüklüğünün burada geçtiğini söyledi. Kendisine eşlik eden işadamı Sadettin Saran'a, "Seni bu eve damat getireceğim" diyen Avşar, yanağındaki çıbanı göstererek çıbanın bu evin hatırası olduğunu ifade etti.

Köy muhtarlığının önüne gelen Avşar kızını burada köylüler iki koyun keserek karşıladı. Hülya Avşar, kurban kesilmesi sırasında 'beni kan tutuyor' diyerek kesilen kurbana bakamazken, köylüleri ve yakın akrabaları kestikleri kurbandan kan alarak alnına sürdü. Köylüleri ise zaman zaman 'enişte enişte' diye tezahüratta bulundukları Sadettin Saran'dan köylerindeki içme suyu ve yol yapımı için söz aldı.

Hasköylüler 10 bin TL tutarındaki elektrik borcunu ödemedikleri için içme suyu şebekesini çalıştıran motorun elektriği aylardır kullanılamıyor. Su sorununu çeşmelerden su taşıyarak karşılayan köylüler, Sadettin Saran'dan elektrik borcunu ödetip yeniden faaliyete geçirme sözü aldı.

KÜRTÇE KONUŞTU

Etrafındaki güvenlik güçlerine komutanlık yapan jandarma yüzbaşıya Kürtçe seslenerek, "Tu Kurmancı dizanı mı? (Sen Kürtçe biliyor musun?)" diye soran Hülya Avşar, Kürtçe konuşmasına yaşlı bir köylü ile devam etti.

Köylülere de aynı soruyu yönelten Avşar kızı, 'Evet' karşılığı alınca yaşlı bir amcayla bir süre Kürtçe konuştu. Avşar kızı ve Saran yoğun sevgi gösterileri altında köyden ayrıldı.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı
« Posted on: Eylül 27, 2020, 03:43:54 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı e-book, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı programı, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı oyunları, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı e-kitap, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı download, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı hikayeleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı resimleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı haberleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı yükle, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı videosu, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı şarkı sözleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı msn, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı hileleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı scripti, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı filmi, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı ödevleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı yemek tarifleri, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı driverları, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı smf, Avşar Kızı, 40 Yıl Sonra Gittiği Köyünde Çifte Kurbanla Karşılandı gsm
Yanıtla #1
« : Mayıs 28, 2010, 06:50:54 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


40 yıl az değil =)

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular