Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın .  (Okunma Sayısı: 683 Kere Okundu.)
« : Ekim 27, 2010, 08:10:30 ÖS »

C h e
*
Üye No : 62956
Yaş : 27
Nerden : Sakarya
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 295
Mesaj Sayısı : 1.517
Karizma = 13514


MHP: Avrupa Konseyi Parlamenter Meclesi'nin önergesinde ateşkesi denetleyecek komite isteniyor, devlet okullarında Kürtçe okutulması talep ediliyor


ANKARA/ANKA

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ve Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu’ndan üyesi oldukları Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde 28 üyenin imzasıyla verilen önergeyle ilgili uyarı geldi. Önergede "Türkiye ile PKK arasında olası ateşkes ihlallerinin tespit ve rapor edilmesini teminen uluslar arası bir araştırma komitesi yaratılması, Öcalan’ın ‘normal’ siyasi faaliyetlerine imkan verecek gerekli adımların atılması, seçim kanunundaki yüzde 10 barajının düşürülmesi ve devlet okullarında Kürtçe öğretilmesine başlanması" gibi maddeler yer alıyor. MHP’li Türkeş ve Kumcuoğlu, önergenin bir felaket olduğunu belirterek AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu göreve davet ettiler.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Türkeş, 13 Ekim tarihli karar önergesinin imzalarının tamamlanarak Başkanlık Divanı’na sunulduğunu belirterek, AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu önergeyle ilgili göreve davet ettiklerini söyledi. Türkeş "Bu önerge bir felakettir, böyle bir konuda karar tasarısı verilmesi de dramatiktir. Başbakanı ve yetkilileri samimiyet testine davet ediyoruz. Yetkililerin bugünden itibaren bu konuda gerekli adımları atmaları lazım" dedi.

-"BU ÖNERGE GENEL KURUL GÜNDEMİNE DÜŞMEDEN ÖNLENMELİ"-
Kumcuoğlu ise MHP olarak AKPM’de verilen karar önergesinden rahatsız olduklarını belirterek "Bırakın bunun karara dönüşmesini, böyle bir önerge verilmesi bile yanlış. Bu önerge Türkiye’nin çıkarlarına aykırıdır. AKPM’de MHP milletvekilleri olarak bu girişime karşı gereken mücadeleyi vereceğiz ancak bu milli bir konudur. Diğer üye arkadaşlarımızın da hükümeti de yanımıza alarak bu mücadeleyi vermeliyiz. Sayın Çavuşoğlu’na çok önemli görev ve sorumluluk düşüyor. Bu önerge Genel Kurul gündemine düşmeden önlenmeli" diye konuştu.

-"KİMSENİN teşekkürler.’YI DENETLEMEYE HAKKI YOK"-
Türkeş bir soru üzerine uyarı görevini yaptıklarını ve önergeyle ilgili iş işten geçmeden bir şeyler yapılması gerektiğini ifade ederken, "Biz işaret fişeği atıyoruz" dedi. Türkeş bir başka soru üzerine ise, "Türkiye Cumhuriyeti çok ciddi, köklü bir devlet. Kimsenin teşekkürler.’yı denetlemeye hakkı yoktur. Bu önergenin kabulü uluslar arası arenada Türkiye’yi ciddi sıkıntıya sokabilir. AB kararlarını ciddiye alan zihniyetler bunu kural sayıp, uygulamaya kalkabilir" dedi. AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ile önerge hakkında görüşüp görüşmedikleri sorusuna da Türkeş "Önce basınla paylaşmayı uygun bulduk. Sayın Çavuşoğlu’nun da bildiğini düşünüyoruz. Ancak Türk kamuoyuyla paylaşmadılar" dedi.

-"ÖCALAN’A SİYASET HAKKI VERİLSİN"-
"Türkiye’de gelecek seçimler öncesinde güven sağlayıcı önlemler" başlıklı önergede, Türkiye’de Mayıs ya da Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek ulusal seçimlerin, ülkenin gelecekteki gelişimi için büyük önem arz ettiği belirtilerek, "AKPM, AKP hükümeti ve temsilcilerinin Kürt toplumu temsilcileri ile son temaslarını, ayrıca CHP’nin Kürt konusunda yeni bir politika geliştirilmesi yolundaki çabalarını memnuniyetle karşılamaktadır. Bununla birlikte, Asamble seçim sürecinde, daha fazla güven artırıcı önlemlerin ? bazı önlemlerin Türkiye nüfusunun insan haklarından faydalanabilmesine izin verecek şekilde anayasal değişiklik şeklinde gerçekleştirilmesi gerekir- alınması gerektiğine inanmaktadır. Venedik Komisyonu’nun görüşü aranmalı ve reformların gerçekleştirilmesinde dikkate alınmalıdır" denildi. Önergede bu önlemler ise şöyle sıralandı:

"Her iki tarafın da ateşkes tatbik etmesi ve olası ateşkes ihlallerinin tespit ve rapor edilmesini teminen uluslar arası bir araştırma komitesi yaratılması; siyasette aktif olabilmelerini teminen hapishanede olan veya yargılama sürecindeki kişilerin ‘normal’ siyasi faaliyetlerine imkan verecek gerekli adımların atılması; demokrasiyi güçlendirmek için seçim kanunundaki yüzde 10 barajının düşürülmesi; devlet okullarında Kürtçe öğretilmesine başlanması."

Önergede ayrıca, Türk hükümetine ‘Ulusal Azınlıkların Korunması Çerçeve Sözleşmesi ve Avrupa Bölgesel ve Azınlık Dilleri Şartı’nda belirtilen prensipleri, imza, onaylama ve bu araçların uygulanması bakış açısıyla değerlendirme çağrısında bulunuldu ve "Türkiye nüfusunun çoklu yapısını göz önüne alarak Yerel ve Bölgesel yönetimlerde reform gerçekleştirmeye ve Yerel Yönetimler Avrupa Şartı çerçevesinde adem-i merkeziyetçiliği hayata geçirmeye çağırır" denildi.

-"BAŞBAKAN SAMİMİYETSİZLİĞİNİ ORTAYA KOYDU"-
Basın toplantısında MHP’li Türkeş bir soru üzerine türban konusunda Başbakan Erdoğan’ın 2011 seçimlerinden sonra sorunun yeni anayasada çözüleceğine ilişkin sözlerini değerlendirdi. Türkeş, "MHP’nin ip gibi dümdüz bir uygulaması var. Üniversiteye gitmek isteyen çocuklarımızın eğitim hakkının elinden alınmaması gerektiğini söyledik. Ancak yan çizen AKP’ydi. Başbakan da bu sözleriyle samimiyetsizliğini ortaya koydu. Seçimlerden önce çözülürse, seçimlerde nemalanamayabilirler" diye konuştu.


Radikal
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2010, 10:11:24 ÖS Gönderen : TwiLight »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.122


View Profile
Re: Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın .
« Posted on: Eylül 18, 2019, 11:10:56 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . e-book, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . programı, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . oyunları, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . e-kitap, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . download, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . hikayeleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . resimleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . haberleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . yükle, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . videosu, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . şarkı sözleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . msn, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . hileleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . scripti, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . filmi, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . ödevleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . yemek tarifleri, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . driverları, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . smf, Avrupa'dan Önerge: Abdullah Öcalan'a Siyaset Yolu Açılsın . gsm
Yanıtla #1
« : Ekim 27, 2010, 08:15:56 ÖS »

cadı_kız
*
Üye No : 28085
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 378
Mesaj Sayısı : 3.856
Karizma = 13164


Başka Adam Bulamamışlarmı Avrupaya Siyesete Sokmaya
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2010, 10:12:26 ÖS Gönderen : TwiLight »

*Her yaranın bedeLini gözLer çeker..!
GözLer ağLar, gözLer sevdiğni görmk ister..!
Her gece uykuLarn böLünür , hayaLi hep gözLerinin önündedir , kör oLmak istersn bazen , birdaha görmemek , güLüşLerini görmemek ..! KaLP AğLarken onun güLüşLerini görmemek..!

iMza : 'cadı_kız  *
Yanıtla #2
« : Ekim 27, 2010, 08:53:17 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


öLüm hakki veriLse en iyisi oLacak Şaşkınım. Allah akiL fikir versin  Dövmek
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2010, 10:12:54 ÖS Gönderen : TwiLight »

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
Yanıtla #3
« : Ekim 27, 2010, 08:55:17 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2958
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20131


Bu ŞEREFSİZE ne çıkışı yapıyolar ya siyasete katılcakta bişeymi olcak onlarca insanın öldürülmesine sebep birisi için nasılda böyle bi hakkı vermeye kalkışırlar.. Allah belasını versin bununda arkasındakilerinde !!
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2010, 10:13:04 ÖS Gönderen : TwiLight »
Yanıtla #4
« : Ekim 27, 2010, 09:04:55 ÖS »

...hulya...
*
Üye No : 41733
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 793
Mesaj Sayısı : 2.375
Karizma = 16659


buu nasıl iştir yaaa böle mantıkmı olurrrr   Sinirden Ölüyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2010, 10:13:15 ÖS Gönderen : TwiLight »

Zordur benimle yürümek.Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittler. Suç kimde (?)Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor.Yapacak bi şey yok.Suçum var mı ? tabi ki var.Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatadır.
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular