0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Avrupa Islama Borçludur  (Okunma Sayısı: 412 Kere Okundu.)
« : Mayıs 20, 2013, 08:57:08 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


AVRUPA İSLAMA BORÇLUDUR

The Sunday Telegraph gazetesine mektup yazan David Pidcock, pek çok hakikati dile getiriyor. İşte bu mektuptan bazı pasajlar:

“İslamiyeti seçmiş bir İngiliz olarak 07.08.1994 tarih ve "İçteki Düşmanlar" isimli sayfa 27'deki Editörün Yorumuna cevap vermeye kendimi mecbur hissediyorum. Referansınız Fransa İçişleri Bakanı Mr. Charles Pasqua, kendi bakanlığının İslam’a olan borcunu açıkça görmezlikten gelmektedir. Aile hukuku müstesna, Fransız hukukunun yüzde 95’i Napolyon Kanunu, kendi bütünlüğü içinde İslamîdir. Evet, sadece örfî mahkemeleri olan İngiltere’nin aksine, Fransa’nın adliye mahkemeleri vardır. (1804 tarihli Fransız Medenî Kanunu, Code civil veya Code Napolyon olarak bilinir.)

Kuran-ı Kerîm’in fıtrî yapısını tanıdıktan sonra Napolyon, kendi isteğiyle İbrahimî bir din olan İslam’ı kabul ederek Müslüman olmuş ve Ali ismini almıştır. Bu durum, 1798 yılının ikinci yarısında tahakkuk etmiştir. Napolyon, İslam Hukuk İlminin hikmetini ve üstünlüğünü ileri derecede tanıdıkça İmam Malik r.h.’in Muvatta isimli eserinin, hukuk kararları olarak Fransızcaya çevrilmesini ve bu eserin imparatorluk içinde uygulanmasını emretmiştir. Bu sebeple Napolyon Kanunu, kaynağını tamamen İslam’dan aldığı için, Avrupa İslam’a borçludur. Zaten Monsieur Pasqua taraftarları ve sevenlerince bu Napolyon Kanununa hayranlık duyulmuş ve bu hayranlık her zaman ve her yerde ilan edilmiştir.

Ayrıca Waterloo Savaşı aslında, tefecilerle borçlular arasında bir muharebe idi. Tefecileri Wellington, borçluları da Napolyon Bonapart temsil ediyordu. Ne yazık ki bu savaşı tefeciler kazandı. 9 Şubat 1807de Napolyon, hahamlara ait tefeciliği yasaklayan bir fetvayı kullanarak, Haham David Sinzheim ve Hahambaşı Sanhedrin desteğini aldı...

Napolyon’un İslam’ı idrakini açıkça ve resmen gösteren en mühim delillerin birinde, bu dine olan sevgisine yönelik ifade ettiği sebepler rapor edilmektedir. Biz bunu Bibliotheque National’de France’den alınma, Cherfils tarafından, son zamanlarda bir kopyası elde edilmiş olan Bonaparte et Lİslam adlı eserin 105-125inci sayfalarında iyi korunmuş bir sır olarak bulduk.

Napolyon diyor ki:

“Hz. Mûsa kendi milletine, Hz. Îsa Mesîh Roma dünyasına, Hz. Muhammed eski kıtaya Allah’ın varlığını açıklamış, yaymıştı...

Hz. Muhammed, kendilerini tehlikeli hayata adamış alimleri her yerde yüceltmiştir. Kahire’deki kütüphanede astronomi hakkında 6 bin, diğer mevzûlara ait 100 bin cilt kitap vardı. Kurtuba Kütüphanesinde 3 milyon cilt kitap vardı. İlimler ve sanatlar, halîfelerin zamanında hüküm sürmüş ve ilerlemeler kaydetmişlerdi. Bunlar Moğollar zamanında yok edildi.

Bütün ülkelerin hakîm (bilge) ve münevver şahsiyetlerini bir araya getirebildiğimde, insanları tek başına saadete götürebilecek ve tek başına hakiki Kuran esaslarına dayanan bir birlik rejimi tesis ettiğimde, umarım ki vakit geçmemiş olur...”

Başmakalenize gelince; yazınızda Ricoldo Cydones’in iyi tutmuş taktiğini takip ediyorsunuz. Cydones, Osmanlıların yayılma devresinde Türklerle Bizanslılar arasında çıkan tartışmalarda vazife almış ve şu öğütte bulunmuştu: Bir Müslüman’la tartışırken, Müslüman’ın itikadının yanlışlığına saldırarak işe başlamak daha isabetlidir... Ama artık biz meseleleri çok iyi biliyoruz."

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Avrupa Islama Borçludur
« Posted on: Eylül 23, 2020, 01:23:20 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Avrupa Islama Borçludur e-book, Avrupa Islama Borçludur programı, Avrupa Islama Borçludur oyunları, Avrupa Islama Borçludur e-kitap, Avrupa Islama Borçludur download, Avrupa Islama Borçludur hikayeleri, Avrupa Islama Borçludur resimleri, Avrupa Islama Borçludur haberleri, Avrupa Islama Borçludur yükle, Avrupa Islama Borçludur videosu, Avrupa Islama Borçludur şarkı sözleri, Avrupa Islama Borçludur msn, Avrupa Islama Borçludur hileleri, Avrupa Islama Borçludur scripti, Avrupa Islama Borçludur filmi, Avrupa Islama Borçludur ödevleri, Avrupa Islama Borçludur yemek tarifleri, Avrupa Islama Borçludur driverları, Avrupa Islama Borçludur smf, Avrupa Islama Borçludur gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Islama Köfte ( Adapazarı Köftesi ) « 1 2 3 »
Köfteler
ebru_cq 26 4752 Son Mesaj Haziran 20, 2014, 01:35:53 ÖÖ
Gönderen : suffer_me
5. Avrupa Şiir Yarışması Başladı
Sinema & Tiyatro ve Festivaller.
By.CeZa 1 766 Son Mesaj Kasım 25, 2008, 08:18:26 ÖS
Gönderen : HuNTeR-DeViL
Avrupa
A - B - C
[B]a[R]a[N] 0 662 Son Mesaj Nisan 08, 2009, 02:41:58 ÖS
Gönderen : [B]a[R]a[N]
Islama Göre Estetik Ameliyatlar
İslam
By.TuRuT 1 1029 Son Mesaj Temmuz 06, 2009, 12:02:28 ÖÖ
Gönderen : BemaGül
Idamdan Islama
Dini Hikayeler
SaviorAngel 0 385 Son Mesaj Ocak 01, 2015, 08:10:17 ÖS
Gönderen : SaviorAngel


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular