Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı  (Okunma Sayısı: 526 Kere Okundu.)
« : Temmuz 21, 2008, 07:10:14 ÖS »

HaYaL
*
Üye No : 3853
Yaş : 30
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1757
Mesaj Sayısı : 5.856
Karizma = 2204


Büyük milletin ve kutsal halifeliğin, sahih tek direği bulunan saltnatınız, Cenabı Hak afetlerden korusun, Şevketpenahım. Memleketin bu gün uğradığı afetler, tazyik ve parçalanma tehlikesi karşısında ancak zatı hümayunları başta olmak üzere, milli ve kutsal bir kudretin varlığı, vatanı, devlet ve milletin istikbalini ve şanı büyük hanedanınızın, altı buçuk yüzyıllık mübeccel tarihi kurtarabilir.
Her taraf, bu içtihat ve kanaatte birliktedir.

Huzurunuza son defa kabul edildiğim gün, elemli İzmir olayından pek mahzun olan kalbi hümayunlarının bu kurtuluş noktasına ait ilhamları, bu anda dahi hafızamda bütün uyanıklığı ile yaşamaktadır. Sizin telkinlerinizden ilham alan azim ve imanla aciz görevime devam ediyorum.

Buyruğunuza uyarak Sadrazam Paşa kulunuzu daima önemli işlerde aydınlatıyorum; yapılması gerekenleri bildiriyor, kendim de yerine getiriyorum.
Şu bir ay içinde hem Anadolumuzun, illerine, ilçelerine, sınır boylarına kadar milletin emellerine ve fikirlerine, tekmil komutanların, memurların duygularına ve yaptıklarına nüfuz ettim.

Sonuç olarak açıkça görüyorum ki, millet baştan aşağı uyanmıştır, devlet ve milletin istiklalini ve Halifeliğin ve Sultanlığın yüksek haklarını teyit için kuvvetli bir azim ve imanla cihazlanmıştır.

İstanbul’da iken, milletin bu kadar kuvvetli ve az vakitte felaketlerden bu kadar çabuk uyanacağını hayalim almazdı.
Şevketlûm! Bu vasıfları olan ve sizin kutsal kişiliğinize sarsılmaz bağlarla bağlı, necip milletimize dayanabilirsiniz. Karşılık olarak bütün manası ile bu ulusal vicdan kuvvetine müzaharet etmelisiniz.

Son bildiriniz bütün milletin azmini ve yiğitliğini uyandırmıştır. Yalnız dikkate ve teessüre şayandır ki, bu nezih Anadolu halkı bu günkü çok hisli devirde bile, İstanbul’daki fikir ayrılığından birbirinden nefretten, fitneci ihtiraslardan çok azap duymaktadır. Gerçekten İstanbul çevresinin çürümüş ve bozulmuş ahlakı ve bundan faydalanmayı bilen yabancılar, devletin ve milletin yok edilmesini, devlete, millete ve padişahına sadakat ve fedakarlıkla hizmet kabiliyetinde olanların ortadan kaldırılması için pek ileri gitmek cüretini gösteriyorlar.
Şevketlûm! Hatırlayacaksınız bana verdiğiniz görevi yerine getirirken, yabancıların ve bazı fesatçıların mutlaka tazvirlere başvurup güçlükler çıkarması ihtimalini daha İstanbul’da iken hükmetmiş, bu hususu maruzatım arasında hissettirmeye uğraşmış, özellikle Sadrazam Paşa ile devletin önemli kişilerine pek açık olarak anlatmış, böyle durumlar karşısında – İstanbul’da esir edilip Malta adasına sürülen – Ali İhsan ve Yakup Şevki Paşa kullarının akıbetine giremeyeceğimi de ilave etmiştim.

İşte ulusal vicdandaki ***** şekilde uyanışı ve gelişmeleri istila emellerine uygun görmeyen İngilizler ve vatanın zararına da olsa İngilizlere yaltaklanmayı meslek edinen zayıf seciyeliler, bu kere acizlerini kandırarak İstanbul’a getirmeye teşebbüs ediyorlar.

Şanlı Hakanına, milletine sadık ve bu uğurda ölümlere hakaret ile bakmakla tanınmış kulları gibi bir komutandan, elbette yüce saltanatımızın ve milletin bekası ve varlığının düşmanları olanlara uymak beklenemez.

Bundan ötürü, köleniz, tabiat ile Malta’ya gitmek, veyahut en hafifinden olarak eli ayağı bağlı bir hal,de mahkum edilmek gibi ihtimaller karşısında bırakıldım.
Eğer daha da zorlanırsam, görevimden çekilerek, şimdiki gibi Anadolu’da milletin sinesinde kalacağım ve vatan yolundaki görevlerime bundan böyle daha açık adımlarla devam edeceğim. Ta ki millet istiklaline kavuşsun… Sultanlık ve Halifelik yeryüzünden silinip gitmesin.

Sarsılmaz sadakatimin daima artmakta olduğuna inanacağınızı dilerim.

Üçüncü Ordu Müfettişi, Onursal Yaveriniz
Mustafa Kemal.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
RobeRT [ WeBCaNaVaRi Jingle 2oo9 ] Dinlemeyen Kalmasin...! Tiklayarak Konuya Yönlenebilirsiniz!..
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.169


View Profile
Re: Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı
« Posted on: Ağustos 06, 2020, 01:14:58 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı e-book, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı programı, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı oyunları, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı e-kitap, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı download, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı hikayeleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı resimleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı haberleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı yükle, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı videosu, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı şarkı sözleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı msn, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı hileleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı scripti, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı filmi, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı ödevleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı yemek tarifleri, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı driverları, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı smf, Atatürk'ün Vahdettine Telgrafı gsm
Yanıtla #1
« : Ağustos 04, 2008, 01:10:18 ÖS »
Avatar Yok

FeMoX
*
Üye No : 570
Yaş : 30
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2803
Mesaj Sayısı : 5.853
Karizma = 39


Sağol. Paylştığıın İçin Cnm.

Anahtar Kelime: Forum, Mp3, Program, Film, Webcanavari, Makale, Eğitim, Video, Resim, Upload, SMF, Vb, MyBb, Html, Visual Basic, Karikatür, Komik Resimler, Haberler, Güncel, Destek, İsimden Adres Bul, Seo, WebMaster, İstanbul, İzmir, Ankara, Oyun, Download, Counter Strike, Knight Online, İndir, Ceza, Sago, Ayben, Kolera, Pit10, ŞanıŞer, Memleket, Google, Yahoo, Bing, FaceBook, Sohbet, Radyo, Arkadaşlık, HitOfDevil, English Boards, Döviz Kuru, NoteBook Driver, RapCanavari, RockCanavari, Mp3Canavari, Face, Netlog, Sugar.
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular