Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış  (Okunma Sayısı: 606 Kere Okundu.)
« : Kasım 02, 2011, 09:49:04 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Suudiler Peygamberin mezarını yıkmak üzereymiş. Atatürk bunu haber almış ve Suudileri titreten bir telgraf çekmiş. İşte o telgraf;Suudiler 1926 yılında kendi sınırları içindeki tüm mezarlıkları yıkma kararı alır. İşin en ilginç yanı Hz. Muhammed'in mezarının da Suudi sınırları içerisinde olmasıdır. Ancak Atatürk öyle bir telgraf çeker ki Suudiler mezarın tek bir taşına bile dokunamazlar.Nevzat Yalçıntaş'ın anekdotunu Can Ataklı köşesinden şöyle aktarmış:

TEK TAŞINA DOKUNURSANIZ ORDUMU GÖNDERİRİM

Prof. Nevzat Yalçıntaş “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek ‘Eğer bir tek taşına bile dokunursanız ordumu aşağı gönderirim’ demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi” dedi.

Atatürk olmasa bugün Hazreti Muhammed’in mezarı da olmayacaktı

O BELGE NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Yalçıntaş anlatıyor: “(Dışişlerinde Bakanlık arşivini araştıran) Münir Bey aradı. Çok ilginç bir belge bulduğunu bunu getirip göstermesi gerektiğini söyledi. O sırada benim çalıştığım başbakanlık binası ile dışişleri binası aynı yerde. Hemen atlayıp geldi. Çok heyecanlıydı.”Prof. Yalçıntaş Münir Bey’in gösterdiği belgeye baktığında çok şaşırdığını belirterek şöyle devam etti: “Belge bir telgraf metniydi. Henüz yeni kurulan Suudi devletinin kralına gönderilmişti. Telgrafta ‘Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin üzüntü içinde öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam orduyu aşağıya gönderirim’ anlamına gelen cümleler vardı.”

ZAMANINDA FAHRETTİN PAŞA MEZARI TERK ETMEMİŞ

Yalçıntaş burada Hazreti Muhammed’in mezarı ile ilgili kısa bir detay anlattı. İngiliz işgali sırasında komutan olan Fahrettin Paşa’nın kabri terk etmemek için uzun süre direndiğini aç kaldıklarını bu nedenle çekirge yiyerek beslendiklerini sonunda İngilizler’in hiçbir şekilde dokunmamaları kaydıyla Hazreti Muhammed’in mezarını terk ettiklerini ancak kutsal emanetleri de yanlarına aldıklarını söyledi.

BELGEYİ AÇIKLAMAMIŞLAR

Şimdi gelelim belgenin bulunmasından sonraki gelişmelere çünkü vahim ve ilginç olan bu: Nevzat Yalçıntaş’ın anlattığına göre Münir Bey belgeyi önce bir üst amirine ***ürüyor. Belge oradan daha yukarı taşınıyor. Sonunda müsteşara oradan da Bakan İlter Türkmen’e geliyor. Tabii Evren Başkanlığı’ndaki Milli Güvenlik Konseyi’nin de haberi oluyor.

Sorun şu: Bu belge ne yapılacak? Dönemin Atatürkçü komutanları ve onların emrindeki bürokrasi bu belgenin açıklanmasını istemiyor. Ancak belge de ortaya çıkmış bir kere. Sonunda o dönemde yazılan ve şimdi kitapçılarda tek nüshası bile kalmayan bir Atatürk kitabının içine hiçbir anons yapılmadan konuyor.

Kısacası konu adeta kapatılıyor sadece o tuğla gibi kalın kitabı sonuna kadar okuyanların dikkatini çekecek biçimde “zevahiri kurtarmak” adına konuyor.

Peki bu belge şimdi nerede? Kimin koruması altında? Bu da bilinmiyor. Bilinen tek şey Atatürk’ün İslam aleminin peygamberi Hazreti Muhammed’in mezarının ortadan kaldırılmasını önlemesi herkesten saklanıyor.

HZ. MUHAMMED MESCİDİ NEBEVİ'DE YATIYOR

Hazreti Muhammed 571 yılında doğdu 632 yılında vefat etti. Peygamberimiz Medine’de oturduğu evde toprağa verildi. Bu mezar bugün dünyanın en büyük camisi olan Mescidi Nebevi’nin içinde.

Mescidi Nebevi Hazreti Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göç etmesinden sonra ilk namaz kıldığı yer. Hazreti Muhammed Medine’de oturduğu evin hemen yanına kentin ilk mescidini inşa ettirmişti. Bu mescit geçen yıllar içinde defalarca yenilendi. Bugün 600 bin kişinin aynı anda namaz kılabildiği Mescidi Nebevi’nin korumasını çok uzun yıllar Osmanlı askeri yapmıştı.

Arabistan’da mezar adeti yoktur. Ölüler herhangi bir yerde toprağa verilir üzerine belirleyici bir şey konmaz. Bu nedenle sadece Hazreti Muhammed’in mezar yeri ile ilgili bilgi vardır. O’nun dışındaki İslam büyüklerinin mezarlarının yeri bilinmez. Bir süre önce Hazreti Muhammed’in annesine ait olduğu ileri sürülen bir mezar ortaya çıkarılmıştı. Ancak Suudi yönetimi bu mezarı da ortadan kaldırmış ve yerine otopark yapmıştı.

Atatürk’ün müdahalesi olmasa Suudiler Mescidi Nebevi’nin hemen dibindeki Hazreti Muhammed’in mezarını da tamamen ortadan kaldıracaktı. Nitekim Hazreti Muhammed’le aynı yere defnedildikleri bilinen Sahabe’nin önde gelen isimlerinin mezar yerleri bugün dümdüzdür


Şimdi Atatürk'e dinsiz diyenler Atatürk'ün Kur'an-ı Kerim'e küfrettiğini iddia edenler Cevaplarını almışlardır umarım !

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.145


View Profile
Re: Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış
« Posted on: Kasım 22, 2019, 01:41:19 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış e-book, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış programı, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış oyunları, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış e-kitap, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış download, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış hikayeleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış resimleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış haberleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış yükle, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış videosu, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış şarkı sözleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış msn, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış hileleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış scripti, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış filmi, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış ödevleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış yemek tarifleri, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış driverları, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış smf, Atatürk Olmasaymış Peygamber'imizin Kutsal Mezarı Olmayacakmış gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ayriliğimizin Şerefİne..Şerefe Canim...
Aşk'a Dair
saklı düşlerim 1 678 Son Mesaj Ocak 05, 2008, 07:11:43 ÖS
Gönderen : mEkansIz_qEnc
Bir Admin'in Mezarı..
Komik Resimler
By.CeZa 6 1474 Son Mesaj Haziran 22, 2013, 07:08:57 ÖS
Gönderen : MASTER0388
Kleopatra'nın Mezarı Bulundu
Genel Kültür.
HaYaL 9 2139 Son Mesaj Temmuz 18, 2008, 01:20:48 ÖS
Gönderen : [MasaL]
Bitmiyor Aşk.. Çünkü Mezarı Yok..
Aşk Şiir - E-Kart - Sms - Mektup ve Öyküleri
-LoSS AnGeL- 1 710 Son Mesaj Kasım 15, 2008, 04:26:02 ÖS
Gönderen : HaRMLeSS
Dünyanın En Ünlü 7 Mezarı
Fotoğrafçılık
By.CeZa 9 1131 Son Mesaj Mayıs 10, 2009, 01:06:05 ÖÖ
Gönderen : BemaGül


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular