Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Aşırı Şeker Kalp Düşmanı!  (Okunma Sayısı: 354 Kere Okundu.)
« : Mart 05, 2013, 11:50:50 ÖS »

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Gereksiz şeker alımına yol açan bu durumlar, kalp sağlığını olumsuz etkiliyor. Doç. Dr. Rifat Eralp Ulusoy, basit şeker ve şeker yerine kullanılan diyet ürünlerin kalp ve damar hastalıklarını tetikleyici etkisi hakkında bilgi verdi.

ŞEKER EN AZ TUZ KADAR ZARARLI
Şeker vücudumuzun günlük işleyişi açısından yağlarla beraber yakıt görevi görmekte ve bu amaçla kullanılmaktadır. Ancak bu tüketimin aşırıya doğru gitmesi neticesinde pek çok sağlık problemi yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Yakın zaman önce ABD’nin saygın dergilerinden “Hipertension”da yayınlanan “INTERMAP” çalışmasının sonuçları bizlere tuz tüketiminin yanı sıra; şeker tüketiminin de fazla olmasının kalp-damar sağlığı açısından ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini bildirilmiştir.

"DİYET ÜRÜN" DEYİP GEÇMEYİN
Araştırmalara göre Amerikan ve İngiliz vatandaşları arasında günlük diyet içecekler, diyet şeker kullanımı ve normal şeker tüketimi karşılaştırılmış ve her iki ülke vatandaşlarının kan basınçları araştırılmıştır. Amerikan vatandaşlarının İngilizlere göre daha fazla şekerli sodalı içecekler ve diyet içecekleri tükettiği saptanmış ve istatistiksel karşılaştırmada büyük ve küçük tansiyonun (sistolik ve diastolik kan basıncı) direkt olarak bu tüketim ile orantılı olduğu saptanmıştır. Ayrıca istatistiksel olarak incelendiğinde günlük kalori alımının, idrar sodyum ve potasyum atılımının, günlük alkol ve kolesterol ile yağ tüketimi ile şekerli bir içecek tüketiminin (355 ml/gün, bir teneke kutu şekerli içecek) büyük kan basıncını 1,6, küçük kan basıncını da 0,8 puan arttırdığı (istatistiksel olarak boy/kilo düzeltmesi ile bu değerler 1.1/0.4 olarak bulunmuştur) saptanmıştır. Bu deneklerin hepsinin beden-kütle indekslerinin daha yüksek olduğu ve günlük almaları gereken potasyum, magnezyum ve kalsiyumu alamadıkları da saptanmıştır. Diğer yandan diyet ürünleri tüketiminin ise kan basıncı ile ters ilişkili olarak bulunduğu bildirilmiştir.

MEYVE SULARINA DİKKAT
Amerikan Kalp Birliği meyve suyu tüketiminin cinsiyet, yaş ve günlük aktivite seviyeye bakılarak erkekler için günde £150 kalori, kadınlar içinse £100 kalori ile sınırlandırılması gerektiğini bildirmiştir. Ancak bu bildirime rağmen bu araştırmadaki ortalama rakam 400 kalori seviyesinde olup, bu insanların hepsinin beden-kitle indeksleri yüksek olarak bulunmuştur. Yüksek oranda tuz tüketen deneklerin aynı yüksek oranda şeker de tükettikleri ve bu vakaların kan basınçlarının daha yüksek olduğu bildirilmiştir.

ŞEKERLİ İÇECEKLER KAN BASINCINI YÜKSELTİYOR
40–59 yaşları arasında toplam 2696 vakada yapılan bu araştırmaya göre; şekerli içeceklerin fazla tüketilmesi kan basıncını artırmaktadır. Aşırı tuz tüketen insanlarda ek olarak aşırı şekerli içecek tüketimi de artmakta ve bu da kan basıncını yükseltmektedir. Bu nedenle şekerli içecekler, şeker ve tuz tüketiminin sınırlandırılması kalp-damar sağlığının korunması açısından gereklidir denilebilir.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.145


View Profile
Re: Aşırı Şeker Kalp Düşmanı!
« Posted on: Kasım 22, 2019, 08:14:53 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! e-book, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! programı, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! oyunları, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! e-kitap, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! download, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! hikayeleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! resimleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! haberleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! yükle, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! videosu, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! şarkı sözleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! msn, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! hileleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! scripti, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! filmi, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! ödevleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! yemek tarifleri, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! driverları, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! smf, Aşırı Şeker Kalp Düşmanı! gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kalp Ve Şeker Hastalarına Uyarı
Alternatif Tıp
Arshavin 0 451 Son Mesaj Şubat 24, 2012, 08:29:35 ÖS
Gönderen : Arshavin
Aşırı Spor Ve Aşırı Diyet Kısırlık Sebebi
Kadın Hastalıkları
Arshavin 1 721 Son Mesaj Şubat 29, 2012, 06:24:43 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Meşrubat Kalp Düşmanı Çıktı
Alternatif Tıp
Liza 0 438 Son Mesaj Mart 13, 2012, 07:01:25 ÖS
Gönderen : Liza
Grip, Kalp Sağlığını Ve Kalp Krizini Nasıl Etkiler?
Kulak Burun Boğaz
Asortik Hatun 0 460 Son Mesaj Ocak 25, 2013, 10:20:37 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Şeker Hastalığının Düşmanı, Hünnap!
Diyabet Hastalığı
sanane_61 0 410 Son Mesaj Ekim 08, 2013, 02:09:44 ÖS
Gönderen : sanane_61


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular