Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor  (Okunma Sayısı: 579 Kere Okundu.)
« : Ocak 22, 2010, 05:57:18 ÖÖ »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Kadınların doğumdan sonra kilo alma eğiliminde oldukları bilinir ama şimdi yeni bir çalışma çocuk doğurmasalar da erkek arkadaş veya kocalarıyla birlikte yaşayan kadınların diğerlerine göre daha çok kilo aldığını gösteriyor.
Diğer değişkinler de göz önünde bulundurulduktan sonra yapılan hesaplara göre ortalama 64 kilo olan bir kadının 10 yıllık kilo artışının eşli ve çocuklu kadında 9 kilogram olarak hesaplandı. Eşi olan ama çocuğu olmayan kadınlarda bu artış 7 çocuksuz ve eşsiz kadınlarda ise 5 olduğu hesaplandı.
Çocuğu olup eşi olmayan kadınların sayısıysa istatistikî açıdan bir veri edilmeyecek kadar küçük. Bir eşin metabolik değişim yarattığına inanmak için bir neden yok. Bu nedenle eşi olan çocuksuz kadınların kilo alması neredeyse kesinlikle davranışlardaki değişimden kaynaklanıyor. Dahası 10 yıllık süreyi kapsayan çalışmada tüm kadınların düzenli olarak kilo aldıkları da görüldü. Ancak bu da hamile kadınların neden çok kilo aldığını açıklamıyor.
Avustralya'daki Queensland Üniversitesi'nde biyoistatistik profesörü ve araştırmanın lideri Annette J. Dobson fizyolojik değişikliklerin kilo artışında bir payı olabileceğini söylüyor. "Kadın vücudu hamile kalınca kendisini kilo artışına ayarlıyor olabilir" diyen Dobson "Hamile kadınların metabolizmaları geri döndürülemez bir biçimde ayarlanıyor olabilir" diye ekliyor. Yaklaşık 6 bin Avustralyalı kadın üzerinde yapılan çalışma 2006 yılında biten 10 yıllık bir dönemi kapsıyor. Başlangıçta denekler 18-23 yaşları arasında kadınlardı.
Her kadın kilo boy yaş eğitim seviyesi fiziksel aktivite sigara içip içmediği alkol tüketimi ilaç tedavisi ve geniş kapsamlı başka sağlık ve bakım konularındaki 300 soruyu kapsayan bir anketi periyodik olarak tamamladı.
Amerikan Koruyucu Tıp Dergisi'nin (American Journal of Preventative Medicine) Ocak ayı sayısında yayınlanan çalışmanın sonu geldiğinde kadınların yarısından fazlası yüksek okul mezunuydu. Yaklaşık dörtte üçü eşli ve yarısının en az bir çocuğu vardı. Hemen hepsinin kilo artışı ilk bebekle birlikte gelmişti ve sonraki doğumlarsa kilo üzerinde daha az etkili oldu. Çalışmanın sonunda başlangıca göre daha az kadın sigara içerken alkol daha fazla tüketiliyordu.
Öte yandan egzersiz yapmayan ve çalışmayan kadınların sayısında artış oldu. Ama sonuçlar tüm bu faktörlere göre ayarlandığında bile kilo artışındaki farklılıklar kaldı. Bu araştırmaya sadece kadınlar dâhil edildi ama daha önceki bir çalışma çocuklu erkekler arasında obesitenin arttığını ortaya koşmuştu.
Utah Üniversitesi Epidemiyoloji Bölümü'nden doçent doktor Maureen A. Murtaugh "Bu ilginç bir çalışma ve bazı önemli noktaya temas ediyor" diyor. Murtaugh belki de eskiden daha aktif bir sosyal hayata sahip olmanın eşli kadınların kilo almalarını açıklayacağını ileri sürüyor. Murtaugh şöyle açıklıyor "Bir restorana gittiğinizde 1 metre 82 santimlik bir adama verilen porsiyonla bana verilen porsiyon aynı. Ama ben 1.67 boyundayım ve 20 kg daha zayıfım."

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.145


View Profile
Re: Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor
« Posted on: Kasım 22, 2019, 03:49:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor e-book, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor programı, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor oyunları, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor e-kitap, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor download, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor hikayeleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor resimleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor haberleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor yükle, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor videosu, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor şarkı sözleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor msn, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor hileleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor scripti, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor filmi, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor ödevleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor yemek tarifleri, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor driverları, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor smf, Aşık Olan Kadınlar Daha Kolay Kilo Alıyor gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 10, 2010, 11:53:25 ÖS »

KumraLım
*
Üye No : 8462
Yaş : 27
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1146
Mesaj Sayısı : 13.452
Karizma = 17239


Tam Tersi Bi Keere Asık Oldum Ondada 12 Kilo Verdim xD
Yanıtla #2
« : Şubat 10, 2010, 11:55:17 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Tam Tersi Bi Keere Asık Oldum Ondada 12 Kilo Verdim xD
bende 15 kiLo vermistim Şaşkınım. Zuhahaha
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular