Arşiv Anasayfa Beslenme & Supplement ve Yağ Yakıcılar
Sayfalar: 1
Fazla Kiloları Çiğneyin By: -Trinity- Date: October 19, 2015, 08:49:11 AM


Hızla yayılan ve tehlike saçan obezite yaşamı tehdit ediyor. Uzmanlar formu korumanın ve zayıflamanın yolunun şekersiz sakız çiğnemekten ve ayna karşısında yemek yemekten geçtiğini belirtiyor
Hastalıkları beraberinde getiren fazla kilolara karşı bazı basit önlemler almak yetebiliyor. Uzmanlar yapılan araştırmalarda ilginç sonuçlara varıldığını ancak zayıflamada etkili olan ilginç püf noktalarının işe yaradığını bildiriyor. Hayatınızda alışkanlık hale getireceğiniz bu alışkanlıkların zayıflamada oldukça etkili olduğunu bildiren bilim adamları bunları şöyle aktarıyor:

SAKIZ ÇİĞNEYİN
Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz (tatlandırıcılı/damla sakızlı) çiklet çiğnemek metabolizma hızını yüzde 20 oranında artırıyor. Ancak şekerli sakızlardan uzak durmak gerekiyor.

MEYVE SULARINI KARIŞTIRIN
Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla karıştırın. Bunu yaparken, normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olursunuz.

SALATAYI DİLİMLEYİN
Salatanız, sadece yeşilliklerden oluşmak zorunda değil. Havuç, kereviz, kabak ve diğer sebzeler de kullanılabilir. Ama bunları ince ince doğramak yerine, büyük parçalar halinde kesin. Hem yemesi daha uzun sürer, hem de daha çok çiğnersiniz. Bu da daha çabuk doymanızı ve ana yemekten daha az yemenizi sağlar.

YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ ÇAY
Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

YEDİKLERİNİZ�� YAZIN
Bu, neyi ne kadar yediğinizi bildiğiniz için, kendinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Aksi halde bilinçsizce yemek yemek kilo almayı kolaylaştırabilir.

AZ YAĞLI SÜT İÇİN
Su gibi, az yağlı sütün de doyurucu etkisi vardır. Üstelik kalsiyum açısından da zengindir ve tok tutar. İster sabahları yulafın içine isterseniz yatmadan önce rahatlamak için tüketebilirsiniz.

SPREY YAĞLARI TERCİH EDİN
Böylece normalde kullandığınızdan çok daha az yağ kullandığınızı fark edeceksiniz.

AYNASIZ YEMEK OLMAZ
Yemek yerken kendinize aynada bakmak, yüzde 22-32 daha az yemenizi sağlar. Bu da doğal olarak kilo vermenize yardımcı olur.

BALIK YİYİN
Balık, son derece sağlıklı bir yağ tipi olan omega-3 yağ asitlerini içerir. Omega-3 açısından zengin balıklar, ton balığı, uskumru, somon ve morina balığıdır. Diyet yapan kişilere bakılacak olursa, her gün balık tüketenler, diyetlerinde balık olmayanlara oranla yüzde 20 daha fazla kilo kaybetmişler.

ÇORBANIZ KOYU OLSUN
Yapılan araştırmalarda içinde büyük sebze parçaları olan çorba içen kişiler hem daha çabuk doyuyor, hem de yüzde 20 daha az yiyor.

Ynt: Fazla Kiloları Çiğneyin By: FLORİS Date: October 19, 2015, 09:19:32 AM
Şekersiz sakız severim    Öptüm.
Salataya bayılırım  Hehehe
Maden suyuyla meyve suyunu zaten karışık severim  Hehehe
Siyah cay olsa olmazmı Ne.??  Hehehe
Yook yediklerimi yazamam  Hehehe
Yağsız süt olmaz  Ağlıyorum.  Hehehe
Sprey yağda olmaz  Ağlıyorum.  Hehehe
Çorbayı koyu severim zaten  Hehehe
Ama ayna karşısında yemek yiyememki olmazzz  Hönk.!  Doymam sonra  Hehehe  vaz geçtim böyle iyi zaten  Hehehe

Teşekkürlerr canım paylaşım süper  Bravo

Ynt: Fazla Kiloları Çiğneyin By: Bendis Date: October 19, 2015, 09:28:46 AM
Cumartesi sabahı kahvaltıyla birlikte başladım diyete, istikrarlı bir şekilde devam ediyorum Zuhahaha 3.günüm bu gün Gülmek :)
Hedef 67 kg  Şeklimi Koyarım. , bakalım verebilecek miyim  Hehehe
Ynt: Fazla Kiloları Çiğneyin By: esatir Date: October 24, 2015, 04:21:03 AM
her diyet kilo aldırır,her spor kilo aldırır.
Ynt: Fazla Kiloları Çiğneyin By: swan Date: December 02, 2015, 08:16:34 PM
Yürüyüş öncesi çay içmeyi ilk defa burada görmüş oldum. Bilgilendirme için teşekkürler. =)

SiteMap - İmode - Wap2