Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı  (Okunma Sayısı: 468 Kere Okundu.)
« : Mart 24, 2015, 03:02:12 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


Arınç ve Gökçek hakkında inceleme başlatıldı


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında inceleme başlattı.
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında inceleme başlattı. Bülent Arınç'ın dünkü 'Melih Göçek bu yapının kucağında oturmuştur ve Ankara'yı bu yapıya parsel parsel satmıştır' demişti. Bu açıklaması üzerine ardı ardına Arınç ve Gökçek için suç duyuruları geldi. Arınç'ın 'görevi kötüye kullanma' ve 'suçu gizleme' suçlarını işlediği iddia ediliyor. Gökçek'in ise 'zimmet' ve 'görevi kötüye kullanma' suçunu işlediği öne sürülüyor. Eğer savcılık suç unsuruna rastlarsa, Gökçek için İçişleri Bakanlığı'ndan izin istenecek. Bülent Arınç için ise dokunulmazlığı nedeniyle fezleke düzenlenerek Meclis'e gönderilecek.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sözleri üzerine hem muhalefet partileri hem de sivil toplum örgütleri harekete geçti.Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gökçek başta olmak üzere bilip de paylaşmayan, görüp de söylemeyen herkesin suçlu olduğunu iddia ederek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'genel suç duyurusunda' bulundu. CHP ise Başbakan Davutoğlu'nu Gökçek ile ilgili olarak harekete geçmeye çağırdı.


Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Gökçek ile ilgili olarak Ankara'nın parsel parsel satılması, plan değişiklikleri açıklamalarının Bülent Arınç'ı kurtarmadığına dikkat çekti.Candan, "Bilip de söylememek suçtur. Biz Oda olarak Gökçek başta olmak üzere bilip de paylaşmayan, görüp de söylemeyen, planlarda imzası olan herkes hakkında 'genel bir suç duyurusunda' bulunduk. Buna Arınç da dahildir" dedi.

"NEVİN HANIM ÜZÜLMESİN DİYE..."

"Arınç, Nevin Hanım üzülür, diye daha fazlasını söylemeyeceğini, belirtti" diyen Candan, "Nevin Hanımı üzmemek için Türk halkını üzüyorlar. Bir partinin menfaatine, bir halkın
menfaatini kurban etmek erdem değildir. Kimse bu kadar kirliliğin içinde temiz kalamaz" dedi.

"PARSEL PARSEL HESAP VERECEKLER"

Candan "Cumhuriyet savcılarının işini kolaylaştırdık, suç duyurusunda bulunduk, yıllardır bunları söylüyoruz ve mücadele ediyoruz 300 davamız var. Bu sürecin kapanmasına izin vermeyeceğiz, tanık ve itiraflar ortada, hükümet sözcüsü Gökçek’i ihbar etti " dedi. Sözlerini şöyle sürdürdü:
"Parselleri belirleyenler, parselleri ucuza kapatanlar, parsel parsel satanlar, plan değişikliği teklif edenler, emsal arttıranlar, plan değişikliğini onaylayanlar, pay alanlar, Gökçek'e soruşturma izni vermeyenler, göz yumanlar, bilip de konuşmayanlar, aday gösterenler hepsi sorumlu. Parsel parsel yargı önünde hesap verecekler. Biz de bunu adım adım takip edeceğiz, kaçak sarayda olduğu gibi. Parsel parsel dağıttılar, şimdi parsel parsel dağılacaklar" dedi"
Arınç'ın açıkladığı gibi 100 değil, bizim Ankara ile ilgili 300 davamız var, Büyükşehir Belediye meclisinden her ay 120'ye yakın plan değişikliği ile ilgili meclis kararları geçiyor. Yılda bini aşkın plan değişikliği oluyor Ankara’da. Biz olanaklarımız ölçüsünde bir bölümüne dava açabiliyoruz. Açtığımız davalarda, Büyükşehir'in yanında Holdingler,

Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kimi zaman şahıslar, Belediyenin yanında müdahil oluyor. Herkes bu satışın içerisinde, ben yapmadım diyerek kimse bu işten kurtulamaz, herkes bir gün adalet önünde yaptıklarının hesabını verecek. Atatürk Orman Çiftliğinde, kaçak sarayda, Eskişehir yolu aksı üzerinde ki emsal artırımların da, İncek’de ki katmerli emsal artışı ve plan değişikliklerinde, Çavundur'da, İmrahor'da, Lodumlu'da, Mühye'de, Beytepe'de, Alacaatlı'da, Pursaklarda, Dikmen Vadisi'nde, Oran'da,
ODTܒde Ana Ulaşım Planında Ankara’nın her karış toprağındaki imar ve rant hareketlerinin müsebbibi bellidir. Türkiye , Türkiye olalı böyle satış görmedi. Uyuduğumuz her dakika, çocuklarımıza ait olan geleceğimiz, topraklarımız satılıyor. Arınç’ın söylemesi yetmez, hükümet sızlanma yeri değildir, gereğini yapsınlar hem de hemen. Partilerini değil halkı düşünsünler"

MUHALEFET HAREKETE GEÇTİ

Muhalefet, Arınç-Gökçek kavgasıyla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 'bu açıklamalar' sonrasında ne yapacağını sordu. CHP Milletvekili Umut Oran, Başbakan Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Hükümet Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, Gökçek için "Paralelcilere Ankara’yı parsel parsel satmıştır. İmar planında değişiklik yapmıştır… Oy almak için bu yapının kucağına oturmuştur. Adaylığına itiraz ettim hıncını çıkarıyor. Oğlunun milletvekilliğini garantilemek istiyor. Kimin nerede havlayacağını, hangi işlerini çevireceğini biliriz. Gökçek’le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim” sözlerini anımsattı.

"BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULUNU HAREKETE GEÇİRECEK MİSİNİZ"

Oran, bu sözlerin ardından Başbakan Davutoğlu'na şu soruları yöneltti:

1. Yardımcınız, hükümet sözcünüz Sn. Arınç’ın bu sözleri bir suç ihbarı değil midir? Arınç’ın bu sözleri üzerine Mülkiye Müfettişlerine, Başbakanlık Teftiş Kurulu’na Gökçek’in tüm işlemlerinin incelenmesi, araştırılması talimatı verecek misiniz?

2. İ.Melih Gökçek’in de ‘paralel soruşturmasına’ katılması için savcılığa ihbarda bulunacak mısınız?

3. Gökçek’in usulsüzlüklerinin 100 ayrı konuyu oluşturduğu iddiası doğru mudur?

4. İ.Melih Gökçek’in ilişkileri selefinizin yönettiği diğer hükümetler ile mevcut hükümetinizde hiç gündeme gelmedi mi, neden kendisine karşı herhangi bir önlem alınmadı?

5. Türk Ceza Kanunu uyarınca bir suçun işlendiğini bildiği halde ihbar etmeyen kamu görevlisi de suç işlemiş olmuyor mu, bugünden itibaren hangi adımları atacaksınız?

6. İ.Melih Gökçek’in hükümetiniz içindeki uzantılarını saptamak için girişimde bulunacak mısınız?
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı
« Posted on: Aralık 07, 2019, 10:03:35 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı e-book, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı programı, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı oyunları, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı e-kitap, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı download, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı hikayeleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı resimleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı haberleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı yükle, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı videosu, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı şarkı sözleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı msn, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı hileleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı scripti, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı filmi, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı ödevleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı yemek tarifleri, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı driverları, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı smf, Arınç Ve Gökçek Hakkında Inceleme Başlatıldı gsm
Yanıtla #1
« : Mart 25, 2015, 01:37:35 ÖÖ »

*Nox*
*
Üye No : 184026
Yaş : 25
Nerden :
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 306
Mesaj Sayısı : 952
Karizma = 1078


Yeterli kadar sorun varken yenileri ekleniyor
Çok kötü karışıyor artık herşey yetişemiyorum Teşekkürler

Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Melih Gökçek (1948 - .... )
Kim, Kimdir ?
ImReaL 7 1537 Son Mesaj Eylül 06, 2009, 11:24:58 ÖS
Gönderen : Sairfilmenam
Komaya Sokan Maden Suyuyla Ilgili Incelemeye Başlatıldı
Alternatif Tıp
SaviorAngel 0 415 Son Mesaj Şubat 04, 2012, 03:47:18 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Hakkında Yeni Soruşturma Başlatıldı
Güncel Haberler
imge34 0 292 Son Mesaj Temmuz 29, 2014, 09:09:36 ÖS
Gönderen : imge34
Balık Ölümlerine Inceleme Başlatıldı
Güncel Haberler
imge34 0 682 Son Mesaj Eylül 21, 2014, 11:48:24 ÖS
Gönderen : imge34
1500 Dershaneye Inceleme Başlatıldı
Güncel Haberler
Bendis 0 279 Son Mesaj Haziran 30, 2015, 11:30:34 ÖÖ
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular