Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya  (Okunma Sayısı: 3671 Kere Okundu.)
« : Kasım 08, 2008, 01:40:41 ÖS »

By_CanavaR
*
Üye No : 12288
Yaş : 25
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 46
Mesaj Sayısı : 488
Karizma = 111


Evet arkadaşlar adım adım baştan sona arabalarınızı güzelleştirin


Ders-1: SİYAH CAM FİLMİ
Ders-2: METAL AĞ PANJURLUK YAPIMI
Ders-3:VİNLY VE STİCKER EKLEME
Ders-4: JANT DEĞİŞTİRME
Ders-5: LOWERİNG = ALÇALTMA
Ders-6: BOYAMA = Tüm arabanın rengini değiştirme
Ders-7: FAR YAKMA
Ders-8: KAPUT UZATMA (ÖN AÇIDAN)
Ders-9: SiYAH KAPUT YAPIMI (İSTERSENİZ BAŞKA RENKTE)
Ders-10: NEON EKLEME

SİYAH CAM FİLMİ YAPIMI.***

-Öncelikle photoshop'un sol menüsünde ''lasso tool''a sağla tıklayarak ''polygonal lasso tool''u seçiyoruzDaha sonra bu toolla koyulaştırmak istediğimiz camın etrafını tarıyoruz.(şekildeki gibi)


Son olarak 'Brightness' seçeneğini istediğimiz koyuluğu elde edinceye kadar kısıyoruz.(şekilden daha iyi anlaşılır)
*** İkinci dersimiz METAL AĞ PANJURLUK YAPIMI ***

Grilles dosyasına ihtiyacınız olacak;(102kb)aşağıdaki adresten çekebilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.


-Öncelikle yapacağımız arabanın ilk halini görün:-İl olarak arabanın panjurluk kısımlarını şekildeki gibi siyah renkle boyuyoruz-Boyadıktan sonra üst menüden *file/open* seçeneğinden ''grilles'' adlı metal panjurluğun bulunduğu resmi açıyoruz.(bu resmi ders-2'nin üst bölümünden indirebilirsiniz).Sonra ''Rectangular Marque Tool''(tool menüsünün en üstünde kare şeklinde)'u seçerek bize yetecek kadar bir kısmı kopyalıyoruz. Ve ana resmimizin üstüne tıklayıp yapıştır diyoruz.
Not: Kopyalayı=''ctrl+c'',,,yapıştırı=''ctrl+v'' ile kısa yoldan yapabilirsiniz.-alttaki resimde gösterdiğim gibi ''OPACİTY'' seçeneğini %50 civarında kısın. Kıstıktan sonra gereksiz kısımları yani panjurluk olmayacak yerleri silin


*** ÜÇÜNCÜ DERSİMİZ VİNLY VE STİCKER YAPMAK ***

- Eklemek istediğimiz vinlyi ''file/open'' seçeneğinden açıyoruz.Sonra ''rectangular marquee tool'' ile eklemek istediğimiz bölgeyi seçip kopyalıyoruz(ctrl+c).Sonra istediğimiz yere yapıştırıyoruz(ctrl+v)-Şimdi ''CTRL + T''ye basıyoruz(burası önemli) sonra karşımıza şekildeki gibi bir taslak çıkacak.Bu taslakların içi boş küçük kutucuklarından en-boy oranını, yanlarındanda istediğimiz açıyı veriyoruz;-Daha sonra ''OPACİTY'' seçeneğinden gerçeğe yakın oluncaya kadar saydamlık ayarını yapıyoruz. (ideali %40-%60 arasıdır)Bu kadar vinlyi yapmış bulunuyoruz.Aynı yöntemle fakat opacity daha kısık olmak şartıyla marka stickerlarınıda ekleyebilirsiniz. İşte son hali bunun gibi olacaktır


*** DÖRDÜNCÜ DERSİMİZ JANT DEĞİŞTİRME ***

-Öncelikle yapacağımız arabanın ilk hali;-''File/open'' seçeneğinden eklemek istediğimiz jant dosyasını seçiyoruz. Sonra alttaki resimde gösterdiğim yere sağ ile tıklıyoruz ve elips şeklindeki '' ELLİPTİCAL MARQUE TOOL'' u seçiyoruz. Bu tool ile jantın çevresini elips şeklinde seçiyoruz.Kopyala (ctrl + c) yapıyoruz ve asıl resmin üzerine yapıştırıyoruz.(ctrl + v)

-Jantın yanındaki artık kısımlar (lastik yerleri vs.) silgi yardımıyla temizliyoruz. Sonra '' CTRL + T'' ye tıklayarak jantı koyacağımız yere uygun ölçüleri ve açıları ayarlıyoruz.Bunu göz kararıyla yapıcaksınız. Eğer jantın boyutları ve duruşu orada sırıtmıyorsa olmuş demektir.

-Daha sonra alttaki resimde gösterdiğim gibi layer kutucuğundaki layer-1'e sağla tıklıyoruz ve ''DUPLİCATE LAYER'' seçeneğini seçiyoruz.Böylece yaptığımız jantı kopyalamış olduk.-Layer kutusunda ''layer-1 copy'' seçili iken arabanın üstünde mousenin sol tuşunu basılı tutup sürüklediğinizde biraz önce kopyalamış olduğumuz jantı göreceksiniz. Bu jantıda böyle sürükleyerek öteki lastiğe oturtuyoruz.-Bu kadar. Yeni jantlar hayırlı olsun.İsterseniz jant inchlerini büyülmek için ''ctrl+t''den boyutlarını biraz büyültebilirsiniz.Ama bence fazla oynamayın.Uymayabilir.İşte alttakide yaptığımız arabanın son hali


*** BEŞİNCİ DERSİMİZ LOWERİNG YANİ ALÇALTMA ***

-Öncelikle yapacağımız arabanın ilk halini görelim;-Şimdi ''Polygonal Lasso Tool'' ile arabayı şekideki gibi işaretliyoruz. Bu kısım önemli. Arabayı tararken dikkat edilecek kısımları kırmızı oklarla gösterdim. Öncelikle ön tampondan başlayın kolaylık sağlar. Tamponun yere yakın en uç kısmından başlayın. Fazla içerilere girmeyin gerek yok çünkü artık kısımları zaten temizlicez. Dikkat edilecek diğer işlem çamurlukların taranmasıdır.Çamurlukları lastiği almayacak şekilde tam çamurluğun oralardan (yine fazla içerilere girmeden) tarayın. Arka tamponunda yine yere yakın uç kısmından aşağıya inmeyin. Ve taradığımız kısmın üst kısmını şekildeki gibi tamamını içine alıcak şekilde tarayın.-Şİmdi kopyala yapıştır yapın. Yani ''ctrl+c sonrada ctrl+v'' yapın. Bu kısayol tuşlarını mutlaka kullanın. Bunu yaptıktan sonra yeni layerimiz oluşacaktır. Sonra ''CTRL'' tuşuna basılı tutun. ekranda ok altında makas imleci çıkacaktır. Sonra mousenizi aşağıya sürükleyin(ctrlye hala basılı tutuyoruz).Zaten şekildede hangi yönde yapacağınızı gösterdim.Sonra Arabanızda istediğiniz alçaklığı yakaladığınızda sürüklemeyi ve ctrl'yi bırakabilirsiniz.-Sırada artıkları temizleme var. Dikat ettiğinizde zoom yaptığınızda çamurluk kenarlarında tampon altlarında gereksiz artık siyahlıklar vs. olduğunu göreceksiniz. Bunlar silgi yardımıyla temizleyin. Benim size tavsiyem bunları magnetic lasso tool ile seçtikten sonra temizlemenizdir. ''Magnetic Lasso Tool'' u seçin. Frequency=100 olsun. Sonra ilk çamurluğun enn kenarına 1 kere tıklayın. Sonra çamurlukla siyahın tam arasında mousenizi gezidirin yavaşça.Bu toolun kenarları en ince ayrıntısına kadar seçtiğini görürsünüz. Sonra bu şekli kapayın ve içini silin. Ama magnetic lasso toolu kullanmak biraz zahmetlidir. Olmazsa silgiyle silin farketmez.Tampon altlarını marşpiyel altlarını fln kontrol ein bu bölgelerde artık çok olur. Birde arka plan çevre fln ise en üst ve yanlarda uyumsuzluk olur. Onlarıda silgi yardımıyla temizleyebilirsiniz.-Bu kadar. İşlem tamamlanmıştır. İşte yaptığım araba böyle oldu. İlk hali ile karşılaştırın farkı göreceksiniz.


*** ALTINCI DERSİMİZ BOYAMA TÜM ARABANIN RENGİNİ DEĞİŞTİRME***

ilk önce boyayıcağınız arabayı açın sonra üzerine bir bir layer daha açın yani işsaretlediğim yere tıklayın create a new layerewet şimdi 1 numara ile gösterdiğim yere tıklayın orası yeni açtığınız layer oluyor sonra 2 numara ile gösterdiğim yerden boyayı ayarlayın ne renk istiyorsanız sonra da 3 numara ile gösterdiğim paint bucket toll ile resimin üzerine gidin bir kere basın..!korkmayın araba boyanmadı araba bir altta duruyor aynı resimde iki katman var şuanda yani

ewet sonrada opacitiy ve fill ayarları ile oynayıp inceltiyorsunuz boyayı vee 1 numaralı işaretlediğim yerdeki magnetic lasso toll ile seçiyorsunuz sonrada 2 ile işaretlediğim yere tıklıyorsunuz yani silgiye onunla da temizliyorsunuz seçip temizlediğinizde silinme düz olucağı için manuel silgilerde olan girinti çıkıntılar bu şekilde olmaz birde arabanın cevresini seçin araba seçili olursa arabanın üzerindeki boyayı silersiniz benim verdiğim örnekdeki gibi yani


*** YEDİNCİ DERSİMİZ FAR YAKMA ***

-Önce menüden ''FİLTER / RENDER / LENS FLARE '' yi seçin;-Seçtikten sonra şekildeki gibi bir pencere çıkacak.Resmimiz küçük pencerede görülücek. Bu resimde ''+'' işaretini sürükleyerek yakmak istediğimiz farın üstüne getiriyoruz. Seçeneklerden ''105mm prime'' yi seçin. (ötekileride seçebilirsiniz ama bu xenon gibi oluyor). ''Brightness'i %50 ve %60'' arasında yapın. Diğer yüzdeler abartı olabiliyor.Bu kadar. İşlem bitmiştir. Farınız ve yolunuz açık olsun replere tam devir devam...Benim araba böyle oldu(Bu arada bu dersler sayesinde audi'yide adam ettik)

***SEKİZİNCİ DERSİMİZ; KAPUT UZATMA (ÖN AÇIDAN)***

Not:Bu derste ölçülerini sizin yapabileceğiniz kaput uzatmayı gösteriyorum. Aslında kaput uzatmanın birçok tekniği var. Onlarıda göstericem. Ama öncelikle ön açıda en çok işe yarıyan ve en iyi olan teknik budur bence.Başka açılardada kullanılabilir.Önümüzdeki günlerde kaput uzatmanın başka tekniklerinide göstericem.

-Öncelikle ''polygonal lasso tool'' ile arabanın ön bölgesini aşağıdaki şekil gibi seçiyoruz. Yalnız dikkat ederseniz sadece kaputu seçmiyoruz. Çünkü sırf kaputu uzatırsak yanlar çok sırıtıyor. Arabanın ön bölümünü çamurluklar dahil olmak üzere tampon ve panjurluğu katmadan seçiyoruz.(şekilde daha iyi anlarsınız)-Seçtikten sonra kopyala (ctrl+c) ve yapıştır (ctrl+v) yaparak seçtiğimiz bölümün layerini oluşturmuş oluyoruz.
- Şimdi ''CTRL+T'' ye basıyoruz. Karşınıza çıkan şekilden kaputa istediğiniz uzunluğu vericeksiniz yalnız bunları yaparken şunlara dikkat ediceksiniz:
1. kutucuktan kaputa istediğiniz uzunluğu verin.
Üst tarafı kontrol edin eğer küçülme veya kayma varsa 2. kutucuktan düzeltebilirsiniz.
3. dikkat edilecek nokta ön far ve sinyal arası ayrık olan bir arabada çalışıyorsanız kaputun çizgisi bu ayrıkla aynı düzlemde olmalıdır.
Not:Bu numaralar aşağıdaki şekildeki numaralardır.-Evet sıra temizliğe geldi. Tampunu üst kısımlarını,panjurluğu çamurlukları vs. kontrol edin ve buradaki artık görüntüleri silgi yardımıyla silin.Sonuçta böyle birşey oluşacak.


***DOKUZUNCU DERSİMİZ; SİYAH KAPUT YAPIMI***

-''polygonal lasso tool'' ile kaputun çevresini tarayın. Tarama işlemi bittikten sonra klavyenizdeki ''ALT'' tuşuna basılı tutarak panjurluğu vs. tarayın. Bu işlemi yapmamızdaki amaç panjurluk vs. gibi nesnelerinde siyah olmasını önlemek.Bu işlemi yapıtıntan sonra kopyala (ctrl+c) ve yapıştır (ctrl+v) yapalım. Böylece yeni layeri oluşturmuş olucaz.Şimdi ''image / adjustments / desaturate'' ye (ctrl+shift+u), ya tıklayın. Dikkat ederseniz kaput renksiz hale gelicektir.''Image / adjustments / Variations'' a tıklayın.
-Karşınıza alttaki pencere çıkacak. Burdan ''DARKER'' seçeneğine istediğiniz koyuluğu elde edene kadar tıklayın. Kaputunuzun yeni halinin nasıl olacağını ''CURRENT PİCK'' ten görebilirsiniz. Eğer kaputunuzun siyah değilde başka renkte olmasını istiyorsanız bu bölümden istediğiniz renge tıklayarak yapabilirsiniz.-OK, dedikten sonra kaputunuz olmuş demektir. Yaptığımız örnek araba böyle oldu;


*** ONUNCU DERSİMİZ; NEON EKLEME***

-Öncelikle işlemlere başlamadan önce yeni layer oluşturuyoruz. Bunu '' LAYER / NEW / LAYER'' veya kısayol olarak '' CTRL+ SHIFT + N'' ile yapabiliriz.- Şimdi resminizde aşağıda gösterdiğim yerleri tarayın. Dikkat ederseniz tampon-marşpiyel hizasının altındaki tüm yerleri taradık. Sıra geldi renk seçimine... Hangi renk neon yapmak istiyorsak seçelim (Üst üste duran karelerden üsttekine tıklayarak seçiyoruz). Yalnız seçerken istediğimiz rengin en parlak tonlarını tercih edin.-Şekilde gösterdiğim yerden '' OVERLAY '' modunu seçin. Şimdi sıra geldi temizlik işlemlerine. Önce kabaca neon ışığının ulaşamayacağı yerleri tespit ederek oraları silin. (mesela lastiklerin önüne neon ışığı ulaşamayacağından buraları tamamen silin). Amaç olarak tam marşpiyel ve tampon altında 5-6 cm. uzunluğunda oval şeklinde boyayı bırakın(şekildeki gibi).İşte bu neonun en zor noktası şimdi başlıyor.Aşağıda verdiğim şekle çook dikkat edin. Polygonal lasso tool'u seçtikten sonra '' FEATHER değerini 20 '' yapın. Aşağıda daire içinde verdiğim yerleri takip ederseniz rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yaptıklarımız sayesinde seçtiğimiz alanın kenarları sivri olmucak ve boyamız katkat saydamlaşarak neona benziyecektir. Şimdii '' 1 kere DELETE'ye basın.'' Alttaki gib boya tam silinmicektir. Bu adımdan sonra '' 2. kez DELETE'ye basın.'' Bunu yaptığımızda seçtiğimiz alan içindeki boya silinecek dışındaki boyada tam neon yansıma görüntüsünü alacaktır.-Neonun yere yansıma efectleri bitti. Şimdi yapmaya çalışıcağımız şey neon fleorasanının görüntüsünü oluşturmaktır. Polygonal lasso tool'u seçin. Yalnız dikkat edin bir evvelki işlemde Feather:20 yapmıştık. Onu tekrar düzeltin ''1'' yapın. Şekilde gösterdiğim gibi çok ince bir alanı seçicez. I. deki gibi(şekilde) Arka tarafta çok az kalın olan öne gidildikçe çook inceleşen bir alan seçin.Rengi yine seçtiğiniz rengin en açık tonuna ayarlayın. Sonra airbrush tool'u seçin. Ve o alanı boyayın. Kalın tarftan ince tarafa doğru 1 kat boyayın. Sonra sadece kalın tarafın üstünden 1-2 kat daha boyayın. Bu kadar fleorasanıda yapmış olduk.Bakın arabanın neonlu haline... Bence güzel oldu...

« Son Düzenleme: Eylül 13, 2011, 08:21:54 ÖS Gönderen : Liza »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya
« Posted on: Ocak 28, 2020, 10:56:25 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya e-book, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya programı, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya oyunları, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya e-kitap, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya download, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya hikayeleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya resimleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya haberleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya yükle, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya videosu, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya şarkı sözleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya msn, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya hileleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya scripti, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya filmi, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya ödevleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya yemek tarifleri, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya driverları, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya smf, Arabasına Modifiye Yapmak Isteyenler Buraya gsm
Yanıtla #1
« : Kasım 08, 2008, 01:52:15 ÖS »
Avatar Yok

mEkansIz_qEnc
*
Üye No : 588
Yaş : 29
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 3519
Mesaj Sayısı : 17.287
Karizma = 17406


1az Uzun oLmu$ , Bu kadaR Uzun Konu Acmamaya DikkaT edeLim .. eLinE saqLıık .. [ + Rep ]

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #2
« : Aralık 13, 2008, 06:58:31 ÖS »
Avatar Yok

By.TuRuT
*
Üye No : 773
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 19239
Mesaj Sayısı : 48.229
Karizma = 65203


eLinE saqLıık

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
Yanıtla #3
« : Aralık 22, 2008, 03:22:08 ÖÖ »

blue_hyt
*
Üye No : 12134
Yaş : 30
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1312
Mesaj Sayısı : 4.938
Karizma = 7183


eline saglı güzel paylaşım

webcanavari - rapcanavari - rockcanavari - forum - film - mp3 - video - korku - sohbet - muhabbet - şiir - resim - makale - yazı
Yanıtla #4
« : Haziran 24, 2010, 06:16:04 ÖS »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5677
Mesaj Sayısı : 27.691
Karizma = 62847


Zahmetli Ama Gerçekten Mükemmel. Nanik-Nanik :P Emeğine Sağlık.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

Yemek Tarifi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.gulsahinmutfagi.com

Webcanavari FaceBook: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.facebook.com/pages/WeBCaNaVaRiNeT/113802538652033
Yanıtla #5
« : Kasım 08, 2010, 12:25:40 ÖÖ »

AlbatroS
*
Üye No : 63887
Nerden : Yalova
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 63
Mesaj Sayısı : 588
Karizma = 12631


Birçok kişinin ps'de modifyeye bunlarla başladığına eminim (çünkü bende öyle başladım Zuhahaha)
Güzel paylaşım olmuş (:
Yanıtla #6
« : Kasım 12, 2010, 09:07:54 ÖS »

C h e
*
Üye No : 62956
Yaş : 28
Nerden : Sakarya
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 295
Mesaj Sayısı : 1.517
Karizma = 13514


Ey ps sen nelere kadirsin Zuhahaha
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Foto Montaj Yapmak Isteyenler Buraya « 1 2 »
F G H I İ
sweety_prenses 10 3143 Son Mesaj Şubat 25, 2014, 10:24:00 ÖS
Gönderen : tardu2006
Foto Montaj Yapmak Isteyenler Buraya :)--face On Body-- « 1 2 »
Program Anlatımları
By.CeZa 13 5393 Son Mesaj Ocak 11, 2009, 10:49:10 ÖÖ
Gönderen : By.TuRuT
Öpücük Isteyenler Buraya « 1 2 3 »
Komik Resimler
By.MuraT 26 4924 Son Mesaj Ağustos 14, 2012, 06:37:05 ÖS
Gönderen : cemoli1
Tanışmak Isteyenler Buraya « 1 2 3 »
Tanışalım Kaynaşalım.
blue_hyt 20 3667 Son Mesaj Kasım 01, 2008, 07:08:11 ÖS
Gönderen : seyyah
Resim Eklemek Isteyenler -> Buraya <- « 1 2 ... 5 6 »
Forum Kullanımı.
[B]a[R]a[N] 53 28134 Son Mesaj Aralık 16, 2014, 11:32:28 ÖS
Gönderen : leitastani


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular