Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Anomik Kişilik Ölçeği  (Okunma Sayısı: 549 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 11:27:49 ÖS »
Avatar Yok

.By.pisLick.*
*
Üye No : 28021
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1669
Mesaj Sayısı : 4.572
Karizma = 23663


Anomi olgularının emprik düzeyde incelenmesi çerçevesinde Srole tarafından geliştirilen bu ölçek, kişilerin sosyal entegrasyon düzeylerini belirlemeyi amaçlamaktadır.

1956 yılında geliştirilen ve 1960'lı yıllarda yaygın olarak kullanılan, ancak daha sonraki yıllarda kavramsal arkaplanının zayıflığı nedeniyle eleştirilen Srol Ölçeği, bireyin diğerleriyle ve toplumla ilişkilerini nasıl gördüğü üstünde odaklasan beş maddeli kısa bir ölçektir.

Ölçeğin, anomiyi bir olgu olmaktan çıkarıp kişilerin bireysel ruh haline ilişkin bir değişkene dönüştürdüğü ve anemiden ziyade, diğerlerinden kuşkuyu içeren genel umutsuzluk duygusunu ya da karamsarlığı Ölçtüğü, üstelik soru yapısı itibariyle kişileri pozitif cevaplamaya ittiği ve bu nedenle de 'anomik' kişilerin oranını yapay olarak yükselttiği öne sürülmüştür (Mignot, 2002).

YALAN !  
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Anomik Kişilik Ölçeği
« Posted on: Mart 31, 2020, 03:05:53 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Anomik Kişilik Ölçeği e-book, Anomik Kişilik Ölçeği programı, Anomik Kişilik Ölçeği oyunları, Anomik Kişilik Ölçeği e-kitap, Anomik Kişilik Ölçeği download, Anomik Kişilik Ölçeği hikayeleri, Anomik Kişilik Ölçeği resimleri, Anomik Kişilik Ölçeği haberleri, Anomik Kişilik Ölçeği yükle, Anomik Kişilik Ölçeği videosu, Anomik Kişilik Ölçeği şarkı sözleri, Anomik Kişilik Ölçeği msn, Anomik Kişilik Ölçeği hileleri, Anomik Kişilik Ölçeği scripti, Anomik Kişilik Ölçeği filmi, Anomik Kişilik Ölçeği ödevleri, Anomik Kişilik Ölçeği yemek tarifleri, Anomik Kişilik Ölçeği driverları, Anomik Kişilik Ölçeği smf, Anomik Kişilik Ölçeği gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular