Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi  (Okunma Sayısı: 811 Kere Okundu.)
« : Ocak 16, 2009, 11:12:10 ÖS »
Avatar Yok

[MasaL]
*
Üye No : 193
Yaş : 29
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2126
Mesaj Sayısı : 5.892
Karizma = 42


Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 22 Ocakta konuk şef Omri Hadari ve keman sanatçısı Çağıl Yücelen Akın'ı ağırlayacak.


Konserde, Giuseppe Verdi'nin "Nabucco Uvertürü", Sergei Prokofiev'in "keman konçertosu" ile Dmitri Şostakoviç'in "5. Senfoni"si yorumlanacak.

Bilkent Senfoni Orkestrasının yarınki konuğu, keman sanatçısı Akiko Suwanai olacak. Klaus Weise'nin yöneteceği konserde, Haydn'ın "Davul Vuruşlu" başlıklı 103 nolu senfonisi, Brahms'ın "keman konçertosu" ile Stravinski'nin "Ateş Kuşu Süiti" seslendirilecek.

Devlet Opera ve Balesi'nde dekoratör olarak görev yapan Nihat Kahraman'ın "İnsan ve Boyutları" adlı sergisi Erenus Sanat Galerisi'nde. Sanatçının 57. kişisel sergisinde 'insan ve boyutları' temasını işleyen 55 yağlıboya tablosu yer alıyor. Sergi, 6 Şubata kadar sanatseverlerle birlikte olacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu bu hafta 14 oyun, Ankara Devlet Opera ve Balesi 6 eserle sahne alacak.

Başkentte bir hafta boyunca yapılacak kültür-sanat etkinlikleri şöyle:

Tiyatro

BÜYÜK TİYATRO: Ankara Devlet Tiyatrosu'nun yeni oyunlarından "Genç Osman", yarın, 18 ve 20 Ocakta izlenebilecek. Turan Oflazoğlu'nun yazdığı, Şakir Gürzumar'ın yönettiği eserin dekor tasarımı Sertel Çetiner'e, kostüm tasarımı Gülümser Erigür'e, ışık düzeni Şükrü Kırımoğlu'na ait. Müziklerini Can Atilla'nın hazırladığı oyunda, Akın Erozan, Tolga Tuncer, İlhan Kantarcı, Kutay Sungar, Mehmet Akay, Nusret Şenay, Cahit Çağıran, Necmettin Efe Ünal, Kayhan Sarıgöllü, Uğur Kaya, Çiğdem Mine Haktanır, İhsan Sanıvar, Neşe Baykent, Füsun Akay, Fikret Ergin, Halit Güngör ve Nejat Armutçu rol alıyor.

KÜÇÜK TİYATRO: Robin Hawdon'un yazdığı ve Hakan Çimenser'in yönetmenliğini yaptığı "Şahane Düğün", hafta boyunca sahnelenecek. Dekor tasarımını Işın Mumcu'nun, kostümlerini Gülümser Erigün'ün hazırladığı eserin ışık düzeni Şükrü Kırımoğlu'na ait. Eserde Meltem Baytok, Okan Şenozan, Tolga Çiftçi, Aslı Kılan, Hülya Gülşen Irmak ve Pervin Ünalp rol alıyor. Çocuk oyunu "Küçük Bir Mucize", 20 ve 21 Ocakta küçük izleyiciyle buluşacak.

ŞİNASİ SAHNESİ: Civan Canova'nın yazdığı, Turgay Kantürk'ün rejisörlüğünü yaptığı İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Ful Yaprakları", yarın ve 17 Ocakta izlenebilecek. Dekor tasarımı Ethem Özbora'ya, giysi tasarımı Gülhan Kırçova'ya, ışık tasarımı Enver Başar'a ait oyunda, Özlem Güveli Türker, Özden Çiftçi ve Musa Uzunlar rol alıyor. "Küçük Bir Mucize", 18 Ocak Pazar günü sahne alacak.

AKÜN SAHNESİ: Suat Derviş'in yazdığı, Gülriz Sururi'nin uyarlayıp yönettiği müzikal oyun "Fosforlu Cevriye", yarın, 17 ve 18 Ocakta izleyiciyle birlikte olacak. Dekor ve kostümü Hakan Dündar'a, ışığı Yakup Çartık'a, özgün müziği Attila Özdemiroğlu'na ait olan oyunda, Ali Hakan Beşen, Dara Tan, Deniz Baytaş, Feray Darıcı, İclal Karaduman, Kader İlhan, Nermin Uğur, Nusret Çetinel, Uğur Çavuşoğlu, Zeynep Aytek Metin rol alıyor. Tek kişilik oyun "Hüzzam", 20-25 Ocak arasında sahnelenecek.

ALTINDAĞ TİYATROSU: Behiç Ak'ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği "Tek Kişilik Şehir" adlı oyun, yarın, 17 ve 18 Ocakta izlenebilecek. Dekor ve kostüm tasarımı Işın Mumcu'ya, ışık düzeni Şükrü Kırımoğlu'na ait olan oyunda, Cüneyt Mete, Devrim Yakut, Benian Dönmez, Merve Gül, Ercan Uğur ve Melih Duran rol alıyor. Hasan Erkek'in yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Eşik", 20-25 Ocak arasında perde açacak.

MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ: "Kırmızı Başlıklı Kız", hafta boyunca temsil verecek.

STÜDYO SAHNE: Nikolay Vasiliyeviç Gogol'un dünyaca ünlü yapıtından Sylvie Luneau ve Roger Coggio'nun uyarladığı "Bir Delinin Hatıra Defteri", 20 Ocakta görülebilecek. Tek kişilik yapıtta Erdal Beşikçioğlu izleyiciyle buluşuyor.

İRFAN ŞAHİNBAŞ ATÖLYE SAHNESİ: Erhan Gökgücü'nün yazıp yönettiği "Giordano Bruno",yarın sahnelenecek. Dekor tasarımını Hakan Dündar'ın, kostümlerini Nalan Türkoğlu ile Aydan Çınar'ın gerçekleştirdiği eserin ışık düzeni Burhanettin Yazar'ın imzasını taşıyor.

"Kasimir ve Karoline" isimli yapıt, 21 ve 22 Ocakta izleyici karşısına çıkacak. Ödön Von Horvath'ın kaleme aldığı, John Burgess'in yönettiği eserin dekor tasarımı Hakan Dündar'a, kostümleri Esra Selah'a ait. 1930'larda yaşanan ekonomik buhran sırasında Almanya'nın geleneksel Ekim Bayramı'na katılan iki gencin o dönemde yaşanan sıkıntılardan etkilenmesini konu alan eserde, Ötüken Hürmüzlü, Ebru Uysal, Faruk Günuğur, Neşet Erdem, Edip Tümerkan, Umut Karadağ, Nilgün Çorağan, Serap Kunak, Aysel Çakar Kara, Alev Buharalı, Ezgi Gürbüz, Gamze Özlem Başaran, Bengi Ebru Oray, Erengül Öztürk, Murat Özgen, Yunus Çakıroğlu ve İsmet Tamer rol alıyor.

ODA TİYATROSU: "Kontrabas" adlı oyun yarın ve 17 Ocakta, "Gözlerin Ardındaki Çocuk" 20-24 Ocak arasında sahne alacak.

ÇAYYOLU CÜNEYT GÖKÇER SAHNESİ: Sadık Şendil'in yazdığı, Kazım Akşar'ın rejisörlüğünü üstlendiği "Kanlı Nigar", yarın ve 17 Ocakta seyirciyle buluşacak. Dekor tasarımı Sertel Çetiner'e, kostüm tasarımı Sevgi Türkay'a, ışık tasarımı Mehmet Yaşayan'a, müzikleri Cem İdiz'e, koreografisi Yener Turan'a ait olan oyunda, Ünsal Coşar, Adviye Öztürk, Erkan Alpago, Mert Tanık, Mehtap Öztepe, Filiz Yiğitbaşı, Yavuz Köken, Mehmet Ali Toklu, Ali Fuat Davutoğlu ve Simgem Baykara rol alıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun oyunu "Yeraltından Notlar", 21-24 Ocak arasında Başkente konuk olacak.

Opera - Bale

OPERA SAHNESİ: Puccini'nin "Manon Lescaut" operası 17 Ocakta izlenebilir.

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden bale sahnesine aktarılan "Çalıkuşu", 19 Ocakta görülebilir. Merih Çimenciler'in sahneye koyduğu yapıt, Türk Sanat Müziği eşliğinde izleyici karşısına çıkıyor.

Puccini'nin "La Boheme" operası, 21 Ocakta, "Giselle" balesi ise 22 Ocakta sahne alacak.

OPERET SAHNESİ: Murat Göksu'nun sahneye koyduğu "Öylesine Bir Dinleti", yarın ve 18 Ocakta Başkentli sanatseverlerle birlikte olacak. "Kırmızı Ev" isimli müzikli oyun, 20 Ocakta görülebilir.

Konser

CSO KONSER SALONU: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 22 Ocakta konuk şef Omri Hadari ve keman sanatçısı Çağıl Yücelen Akın'ı ağırlayacak. Konserde, Giuseppe Verdi'nin "Nabucco Uvertürü", Sergei Prokofiev'in "keman konçertosu" ile Dmitri Şostakoviç'in "5. Senfoni"si yorumlanacak.

BİLKENT KONSER SALONU: Bilkent Senfoni Orkestrasının yarınki konuğu keman sanatçısı Akiko Suwanai olacak. Klaus Weise'nin yöneteceği konserde, Haydn'ın "Davul Vuruşlu" başlıklı 103 nolu senfonisi, Brahms'ın "keman konçertosu" ile Stravinski'nin "Ateş Kuşu Süiti" seslendirilecek.

Sinema

Şafak Sezer ile Alp Kırşan'ın başrolünü üstlendiği "Kadri'nin Götürdüğü Yere Git" izleyiciyle buluşacak.

Yönetmenliğini Onur Tan'ın üstlendiği filmin senaryosu Uğur Uludağ'ın imzasını taşıyor. Sezer ile Kırşan'a, Ahmet Mümtaz Taylan, Esin Civangil, Eylem Şenkal ve Koray Şahinbaş'ın eşlik ettiği komedi filminde olaylar şöyle gelişiyor:

Kadri (Şafak Sezer) ile Cem (Alp Kırşan), birbirleri için her şeyi yapacak kadar iyi dostlardır. Cem, aşk hayatında büyük bir hayal kırıklığı yaşamış ve bunalımdadır. Onu tekrar eski haline döndürmek için Kadir, Cem'i Antalya'nın en güzel oteli olan Dionysos Oteli'ne götürür. Fakat hotelin sürpriz bir çifti daha vardır. Cem'in eski sevgilisi Betül (Eylem Şenkal) ve onun yeni sevgilisi Hakan (Koray Şahinbaş)... Bu durum Kadir ve Cem'i bir dizi komik olayın içine sürükler.

Tüm dünyada gişe rekorları kıran "Alacakaranlık-Twilight" izleyiciyle buluşacak. Aaron Blaise ve Robert Walker'ın yönettiği filmde, Kristen Stewart, Jose Zuniga, Billy Burke, Robert Pattinson, Michael Welch, Nikki Reed, Cam Gigandet, Rachelle Lefevre, Edi Gathegi ve Justin Chon rol alıyor. Stephanie Meyer'in kitabından beyazperdeye uyarlanan yapımın konusu şöyle:

17 yaşındaki Isabella Swan (Kristen Stewart), babası Charlie (Billy Burke) ile yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forks Washington'a taşınır. Burada 108 yaşında bir vampir olup, 17 yaşında görünen gizemli sınıf arkadaşı Edward Cullen (Robert Pattison) ile tanışır. Başlarda Edward romantizmden uzak durmaya çalışsa da birbirlerine aşık olurlar. Üç göçebe vampir James (Cam Gigandet), Victoria (Rachelle Lefevre) ve Laurent (Edi Gathegi) geldiğinde Isabella'nın hayatı tehlikeye girer ve Edward'ın ailesi onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşır.

Ünlü aktör Jim Carrey'nin başrolünü üstlendiği "Bay Evet-Yes Man", gösterime girmeye hazırlanıyor. Peyton Reed'in yönetiği filmde, Carrey'nin rol arkadaşları Zooey Deschanel, Bradley Cooper ve Danny Masterson. Danny Wallace'ın kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin öyküsü şu şekilde:

Kendi kendine yardım programına yazılan Carl Allen (Jim Carrey), bu program kapsamında her şeye "evet" demek zorundadır. Başlarda bu kararı hayatını pozitif yönde geliştirir. İçindeki bu gücü açığa çıkarmak Carl'ın hayatını inanılmaz ve beklenmedik biçimlerde değiştirir. Ancak, çok geçmeden anlar ki hayatını sonsuz olasılıklara açmanın bazı olumsuzlukları da olabilmektedir.

Yerli gençlik filmi "Ayakta Kal" da bu hafta izleyici karşısına çıkacak. Adnan Güler'in yönettiği filmin senaryosu İrfan Saruhan ve Selim Çiprut'a ait. Oğuzhan Yıldız, Sinem Kobal, Irmak Ünal, Okan Karacan, Ozan Aydemir ve Mehmet Aslan'ın rol aldığı film, kolejliler ve liseliler arasında sınıf çatışmalarının yaşandığı bir ortamda, sınıf farklılıkları tanımayan bir aşkın hikayesini konu alıyor.

Animasyon yapımı "Çılgın Dostlar-Open Season 2", haftanın beşinci yeni filmi. Matthew O'Callaghan ve Todd Wilderman'ın yönettiği bu sevimli yapımın hikayesi şöyle:

Boog ve Elliot, daha büyük çılgınlıklar için geri döner. Elliot, Giselle'e sırılsıklam aşık olmuşturtur. Ancak o sıralar Mr. Weenie bir grup ev hayvanı tarafından sahibine götürülmek için kaçırılır. Boog, Elliot, McSquizzy, Buddy ve ormanın tüm sakinleri bir plan hazırlayarak sosise benzeyen arkadaşlarını kurtarmayı kendilerine görev bilirler. Bu plan onları ev hayvanlarının dünyasına götürür. Düşmanları olan ev hayvanlarıysa, oyuncak kaniş Fifi'nin de engeliyle, Mr. Weenie'yi savaşmadan bırakmama kararındadırlar.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi
« Posted on: Aralık 14, 2019, 10:25:12 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-book, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi programı, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi oyunları, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-kitap, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi download, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi hikayeleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi resimleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi haberleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi yükle, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi videosu, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi şarkı sözleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi msn, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi hileleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi scripti, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi filmi, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi ödevleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi yemek tarifleri, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi driverları, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi smf, Ankara'nın Haftalık Kültür Sanat Rehberi gsm
Yanıtla #1
« : Ocak 16, 2009, 11:18:53 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


teşekkürler

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kültür Ve Sanat
Genel Kültür.
dangeraus1 4 2739 Son Mesaj Aralık 25, 2011, 02:40:37 ÖÖ
Gönderen : dangeraus1
Eskader, 28 Dalda Verdiği Kültür Sanat Ödüllerini Kazananları Açıkladı
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 661 Son Mesaj Aralık 31, 2011, 02:20:51 ÖÖ
Gönderen : ||TeXaS||
Istanbul'da Kültür - Sanat
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 830 Son Mesaj Ocak 05, 2012, 09:14:09 ÖS
Gönderen : ||TeXaS||
Haftalık Ders Proğramı Tablosu (şirinler)
Photoshop
xxmolinaxx 0 425 Son Mesaj Aralık 02, 2013, 01:29:54 ÖÖ
Gönderen : xxmolinaxx
Haftalık Ders Proğramı Tablosu
Photoshop
xxmolinaxx 0 559 Son Mesaj Ekim 10, 2014, 04:08:40 ÖS
Gönderen : xxmolinaxx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular