Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı  (Okunma Sayısı: 267 Kere Okundu.)
« : Aralık 24, 2014, 10:56:22 ÖÖ »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676


Anayasa Mahkemesi “kırat” ambleminin Demokrat Parti tarafından kullanılmasına karar vererek, Doğru Yol Partisi ile Muhafazakar Yükseliş Partisi tarafından parti amblemlerinde kırat logosunun kullanılmasını yasakladı.

 Anayasa Mahkemesi, Demokrat Partinin “Doğru Yol Partisi'nin (DYP) isim, amblem ve rumuzunun iltibasa yol açtığı gerekçesiyle hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden terki ile Muhafazakar Yükseliş Partisinin (MYP) kırat logosunu kullandığı ve bu durumun iltibasa yol açtığı gerekçesiyle söz konusu partinin ambleminin hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden terkini” talep eden başvurusunu karara bağladı.


  DP, İKİ PARTİYİ “KIRAT” LOGOSU  İÇİN ŞİKAYET ETTİ
  Demokrat Parti tarafından Anayasa Mahkemesi’ne verilen şikayet dilekçesinde, “Demokrat Partinin 27.5.2007 tarihinde Doğru yol Partisi ve Anavatan Partisi'nin birleşmesi neticesinde kurulduğu ve 28.5.2007 tarihinde Doğru yol Partisi adıyla yeni bir parti kurularak, Demokrat Parti adıyla devam eden Doğru yol Partisi siyasi varlığının, isminin, ambleminin ve rumuzunun bu parti tarafından karışıklığa mahal verecek bir şekilde kullanıldığı ve bu sebeple Doğru yol Partisi'nin isim. Amblem ve rumuzunun hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden terkine karar verilmesini”  talep etti.
  Şikayet dilekçesinde Muhafazakar Yükseliş Partisi ile ilgili iddia da ise, “8.2.2013 tarihinde kurulan Muhafazakar Yükseliş Partisinin 27.5.2007 tarihinde Doğru Yol Partisi (DYP) ve Anavatan Partisi'nin birleşmesi neticesinde kurulan  Demokrat Partiye ait olan ve kendisiyle özdeşleşen ‘kırat’ logosunun kullanıldığı, bu nedenle  de Muhafazakar Yükseliş Partisi tarafından kullanılan amblemin hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden terkine karar verilmesi gerektiği” talep edildi.

  “KIRAT” LOGOSUNU SADECE DP KULLANABİLECEK
  Anayasa Mahkemesi ise oy çokluğu ile aldığı karar da, “Demokrat Parti tarafından kullanılan parti ambleminin, daha sonra kurulan bir pati olan Doğru yol Partisi tarafından da karışıklığa yol açacak derecede benzer bir şekilde kullanılmasının karıştırılmaya ve seçmeni yanıltmaya elverişli olduğu ve bu nedenle amblemin hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden terkine” karar verdi. Anayasa Mahkemesi, Doğru Yol Partisi’nin kapatılması talebini ise oy birliği ile red  etti.
  Anayasa  Mahkemesi Muhafazakar Yükseliş Partisi ile ilgili şikayet için  aldığı karar da ise, “Muhafazakar Yükseliş Partisinin ‘Dünya üzerinde yüzünü hilale dönük şekilde iki ayağı üzerine şaha kalkmış beyaz at” amblemini de seçmeni yanıltmaya elverişli olduğu gerekçesiyle hükümsüzlüğüne ve siyasi partiler sicilinden kaldırılmasını oy çokluğu ile kararlaştırdı.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 04:04:01 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı e-book, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı programı, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı oyunları, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı e-kitap, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı download, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı hikayeleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı resimleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı haberleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı yükle, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı videosu, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı şarkı sözleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı msn, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı hileleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı scripti, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı filmi, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı ödevleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı yemek tarifleri, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı driverları, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı smf, Anayasa Mahkemesi 'nden ' Kırat ' Kararı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Avrupa Insan Hakları Mahkemesi'nden Türkiye'ye Tarihi Ceza
Güncel Haberler
sanane_61 0 300 Son Mesaj Kasım 12, 2013, 08:52:14 ÖS
Gönderen : sanane_61
Ergenekon Mahkemesi'ne Inceleme Kararı
Güncel Haberler
Burc_ 1 344 Son Mesaj Ocak 14, 2014, 05:29:12 ÖS
Gönderen : Mine6466
Anayasa Mahkemesi
Felsefe
imge34 0 395 Son Mesaj Ekim 26, 2014, 11:50:26 ÖS
Gönderen : imge34
Anayasa Mahkemesi'nin Yeni Üyesi Açıklandı
Güncel Haberler
Bendis 0 269 Son Mesaj Mart 17, 2015, 10:38:11 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Anayasa Mahkemesi'nden Akp'yi Şoke Eden Karar
Güncel Haberler
pineapple 0 283 Son Mesaj Temmuz 14, 2015, 07:59:57 ÖÖ
Gönderen : pineapple


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular