Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi  (Okunma Sayısı: 1706 Kere Okundu.)
« : Ocak 16, 2009, 11:13:02 ÖS »
Avatar Yok

[MasaL]
*
Üye No : 193
Yaş : 29
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2126
Mesaj Sayısı : 5.892
Karizma = 42


Erzurum, Van, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya, Trabzon, Samsun ve Ordu'daki kültür sanat etkinliklerinden seçmeler...


Erzurum

Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT) "Tehlikeli Saplantı" adlı oyunu sahneleyecek.

Norman Crisp'in yazdığı, Dürrin Tünç'ün çevirdiği, Akif Yeşilkaya'nın yönettiği oyun, bugün ve yarın saat 19.30'da, 17 Ocakta ise saat 14.00 ve 19.00'da izlenebilecek.

Aldatmayı konu alan ve "yüzleşme" odağında kurgulanan oyunda, Fulya Koçak, Burak Altay ve Kuvvet Yurdakul rol alıyor.

Van

Van Devlet Tiyatrosu, "Gayri Resmi Hürrem" adlı oyunu sahneliyor.

Özen Yula'nın yazdığı, Tolga Evren'in yönettiği oyunun dekor tasarımı Sertel Çetiner, giysi tasarımı ise Aydan Çakır'a ait.

VDT oyuncularından İpek Atagün, Ebru Aytürk ve Eda Aydınlı'nın rol aldığı oyun, perşembe, cuma ve cumartesi günleri izleyiciyle buluşacak.

Bursa

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), bu hafta "Deli Bayramı", "Asiye Nasıl Kurtulur?", "Dans Eden Eşek" ve "Baş Belası" adlı oyunları sahneleyecek.

Turgut Özakman'ın yazdığı, Tayfun Orhon'un yönettiği "Deli Bayramı"nda, Ömer Naci Topcu, Ahmet Somers, Halil Balkanlar, Kemal Okur, Harun Türköz, Berrin Kulya Balkanlar, Jale Çiçek, Süheyla Elbaş, Erem Nalcı, Kazım Güçlü, Arzu Parlatan, Adnan Tunalı ve Olcay Nalcı rol alıyor.

Ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin mekan olarak seçildiği oyunda, hastaların hazırladığı müsamereyle Türkiye'nin sosyoekonomik panoraması sunuluyor.

Keskin değişimlere uğrayan hayat ve yozlaşan değer yargıları karşısında insanın yaşadığı kırılma, trajikomik dille anlatılıyor.

"Deli Bayramı", Ahmet Vefik Paşa (AVP) Sahnesinde bu akşam ve yarın saat 20.30'da, 17 Ocak Cumartesi günü de saat 15.00 ve 20.30'da izlenebilecek.

Vasıf Öngören'in yazdığı, Abdullah Ceran'ın yönettiği "Asiye Nasıl Kurtulur?"un dekorları Suar Şeylan, kostüm tasarımı Mihriban Oran, ışık tasarımı Yakup Çartık, müzik tasarımı Hüseyin Çebi, dans düzeni Deniz Çığ'a ait. Arzu Tan Bayraktutan, Ayşegül Günay Demir, Kamil Korunan, Elif Nutku, Taner Turan, Ömer Naci Topcu, Bülent Çiftçi, Harun Türköz, Levent Uzunbilek, Berrin Kulya Balkanlar ve Süheyla Elbaş'ın rol aldığı oyunda, kadının ekonomik ve toplumsal özgürlüğünü tam kazanamadığı ülkelerdeki toplumsal yaraya değiniliyor.

"Asiye Nasıl Kurtulur?", AVP Sahnesinde 20 ve 21 Ocakta saat 20.30'da beğeniye sunulacak.

Eric Vos'un yazdığı, Can Gürzap'ın Türkçe'ye çevirdiği "Dans Eden Eşek" adlı oyunu Meltem Yücesal yönetiyor.

İki hırsız tarafından çalınan bir eşeğin tekrar eski sahibine satılmaya çalışılmasının konu edildiği oyunda, Celal Bıyıklı, Onur Sülen, Levent Aras, Eda Şahin, Neriman Özkan ve Erdem Tanır rol alıyor.

Oyun, 18 Ocakta saat 14.00'te izleyicinin karşısında olacak.

Sam Bobrick'in yazdığı, Ekin Tunçay Turan'ın Türkçe'ye çevirdiği "Baş Belası"nı Mustafa Şekercioğlu yönetiyor. Dekor tasarımının Suar Şeylan'a, kostüm tasarımının Ceren Karahan'a, ışık tasarımının Ali Karaman'a ait olduğu oyunda Yener Sezgin, Melike Ergüzen ve Ahmet Somers rol alıyor.

Oyunun konusu, özetle şöyle:

"Olay, terapist Dr. Anita Wells'den ısrarla randevu isteyen bir hasta olan Ethan Steckler'in muayenehaneye gelişiyle başlar. Bilinen hasta-terapist konuşmalarıyla başlayan seans Ethan'ın giderek doktoru çileden çıkaracak denli dayanılmaz bir adam olduğunun anlaşılması ve Dr. Anita gibi kocası Dr. Sidney'i de çileden çıkarması ile devam eder. Oyunun sonunda Ethan birdenbire değişir. Dünyayı farklı görmeye başlar. Ethan'ın muayenehaneden çıkmasıyla karı-koca birbirlerine girerler. Çünkü oyun boyunca Ethan'ın söylediği her söz doğrudur."

"Baş Belası", Feraizcizade Oda Tiyatrosunda bugün, yarın ve 17 Ocakta saat 18.30'da seyircisiyle buluşacak.

Tiyatro sanatçısı Can Gürzap tarafından kurulan "Tiyatro Dialog", ilk oyunları olan "Bana Bunu Yapma!"yı Bursalı sanatseverler için sahneleyecek.

Richard Baer'in yazdığı "Bana Bunu Yapma!" adlı oyunu Zeynep Avcı ve Yalın Karabey Türkçe'ye çevirdi. Can Gürzap'ın yöneteceği romantik-komedi tarzı oyunun konusu şöyle özetleniyor:

"Christine ve Herman, orta yaşlı iki duldur. Eşlerinin ölümü öncesine dayanan uzun bir dostlukları vardır. Christine kocasını kaybettikten bir sene sonra New York'tan ayrılıp Florida'ya yerleşmeye karar vermiştir. Eşyalar taşınırken Herman gelir ve iki dost birlikte eşlerinden, çocuklarından, torunlarından söz ederler. Ve Herman sonunda ziyaretinin sebebini açıklar. Aşk ve romantizmi yaşamak için asla geç değildir."

Oyunda, Can Gürzap, Nurseli İdiz, Atilla Pakdemir ve Veysel Diker rol alıyor.

"Bana Bunu Yapma!", 21 Ocakta Tayyare Kültür Merkezinde (TKM) sahne alacak.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, "Deli İbrahim", "Sevdalı Bulut" ve "Şahmeran" adlı oyunları sahneleyecek.

Turhan Oflazoğlu'na 1967'de "Türk Dil Kurumu En İyi Oyun Ödülü"nü kazandıran "Deli İbrahim"i, tiyatro sanatçısı Ali Düşenkalkar yönetiyor. Dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Funda Çebi'nin yaptığı oyunun müzikleri ise Murat Gedikli'ye ait.

Oyunda, ağabeyi 4. Murat'ın ölümünün ardından annesi Kösem Sultan'ın baskıcı tutumuna direnemeyerek tahta geçen Sultan İbrahim'in yaşadığı dram anlatılıyor.

"Deli İbrahim", TKM'de yarın saat 20.30'da ve 17 Ocakta da saat 14.00'te beğeniye sunulacak.

Nazım Hikmet'in "Sevdalı Bulut" adlı eserinden uyarlanan gölge oyununu, yaşamını Fransa'da sürdüren ve Fransa Dışişleri Bakanlığının desteklediği "Dünya Sanatçıları Projesi"ne kabul edilerek Etiyopya'da çocuklara gölge oyunu öğreten Ebru Kara sahneye uyarladı.

Murat Liman'ın anlatımı ve müzikleriyle renklenen oyunda, Günay Güney, Didem Hun, Sabahattin Yakut ve Eren Topçak rol alıyor.
Oyun, Çocuk Sanat Evinde yarın saat 14.00'te beğeniye sunulacak. Anadolu'nun en eski masal kahramanlarından biri olan, insan başlı, yılan gövdeli "Şahmeran"ın hikayesi, 7 ve üzeri yaş grubundaki çocuklara, hırs ve saplantıların güzellikleri yok eden kavramlar olduğunu anlatmayı hedefliyor. Altuğ Görgü'nün yazıp yönettiği oyunda, efsanevi yaratık, yarı insan yarı yılan Şahmaran'ın Anadolu kültürüyle şekillenen hikayesi ele alınıyor. "Şahmeran", TKM'de 18 ve 21 Ocak tarihlerinde saat 11.00'de izlenebilecek.

Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, 2008-2009 sanat sezonunun dördüncü konserini verecek.

Heyet, Nusret Parmaksız'ın şefliğindeki konserin ilk bölümünde bestekar Erdoğan Berker'in eserlerini seslendirecek. Konserin ikinci bölümünde ise TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Tuğçe Becerikli, sanatseverlerin karşısına çıkacak. Konser, TKM'de bu akşam saat 20.30'da izlenebilecek.

Eskişehir

Eskişehir'de "İstanbul Efendisi", "Bit Yeniği", "İbiş Adında Bir İbiş" ve "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" adlı oyunlar sahnelenecek.

Musahipzade Celal'in yazdığı, Ünsal Coşar'ın yönettiği "İstanbul Efendisi"nde Özlem Akdoğan, Mete Ayhan, Özlem Baykara, Bilge Cezayirli, Korel Cezayirli, Emir İzci, Özgür Onan, Serkan Sezgin, Elçin Tezcan, Tolga Tümer ve Melda Yılmaz rol alıyor.

Savleti Efendi'nin kimliğinde, dönemin cinli-büyülü toplumsal yapısı içinde gelişen romantik aşk öyküsünün dolambaçlı serüveninin anlatıldığı oyun yarın, 20 ve 22 Ocakta Tepebaşı Sahnesi'nde izlenebilecek.

Georges Feydeau'nun yazdığı, Haldun Dormen'in yönettiği "Bit Yeniği" adlı oyun, Sanat ve Kültür Sarayı'nda 17 ve 18 Ocakta beğeniye sunulacak.

Ali Eyidoğan, Evren Can Serim, Yalçın Özen, Ercüment Yılmaz, Melda Yılmaz, Bilge Cezayirli, Mete Ayhan, Murat Danacı, Zafer Ergül, Ferhat Onbul, Özlem Boyacı Onan, Hakkı Kuş ve İsmail Dündar'ın rol aldığı oyunda birbirini aldatmaya çalışan çiftin hikayesi konu ediliyor.

Yönetmenliğini Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Haluk Yüce'nin yaptığı, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Berkay Akın'ın rol aldığı "İbiş Adında Bir İbiş" adlı çocuk oyunu, 20 ve 22 Ocakta Sanat ve Kültür Sarayı'nda sahnelenecek.

Kukla, karagöz, orta oyunu ve meddahtan kesitlerin yer aldığı oyun, çocuklar dahil edilerek sahnelenmesi ve oynanış biçimiyle ilgi görüyor.

Haldun Taner'in yazıp Murat Karasu'nun yönettiği "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım"da Aylin Aydoğdu, Ümit Aydoğdu, Burcu Ergenekon, Arif Pişkin, Gökhan Soylu, Cengiz Toraman ve Enis Yıldız rol alıyor. Oyunun baş karakterleri Vicdani ve Efruz'un doğumlarından öğrenciliklerine, askerliklerinden ev ve iş yaşamlarına kadar tüm evrelerin Türkiye'nin doğum ve ilerleme süreçleriyle paralel olarak anlatıldığı oyun, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda 21 Ocakta sahnelenecek.

Konya

Konya Devlet Tiyatrosu (KDT) "Evlenme" adlı oyunu sahneleyecek. Nikolay Gogol'un yazdığı, Koray Karasulu'nun Türkçeye çevirdiği oyunun yönetmenliğini Tomris Çetinel yaptı. Oyunun dekor tasarımı Behlüldane Tor'a, giysi tasarımı Sevgi Türkay'a, ışık tasarımı Hakan Özdemir'e ait.

Çöken soylular sınıfıyla yükselen burjuva sınıfının çatışmasını eğlenceli bir evlenme hikayesiyle anlatan oyunda Özgür Keçeci, Özge Mirzalı, Alpay Ulusoy, Şebnem Büyükkalkan, Ebru Gülerarslan, Ahmet Çökmez, Tuncay Aynur, Umut Toprak, Doğan Doğru, Fatih Yurdakul rol alıyor.

Oyun, yarın saat 20.00'de, 17 Ocakta saat 15.00 ve 20.00'de sahnelenecek.

Öğretim görevlisi Sibel Karaman'ın sanat yönetmenliğini yaptığı "Dilden Dile Besteler" adlı klasik Türk müziği konseri, yarın saat 20.00'de Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuvarı'nda müzikseverlerle buluşacak.

Antalya

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), yarın ve 17 Ocakta, "Benim Doktor Oğlum" adlı eseri sahneleyecek.

Eli Saghi'nin yazdığı, Ali Meriç'in yönettiği oyunun dekorları ve kostüm tasarımı, Buket Akkaya'ya ait. Oyunda, Erdoğan Aydemir, Senem Şahin, Orkun Yılmaz, Gözen Müftüoğlu, Sultan Yumak, Kader Gözpınar ve Şenol Kaderoğlu rol alıyor. Eserde, fedakarlıklarla yetiştirdikleri ve okuttukları oğullarının tıp eğitimini tamamladıktan sonra dönüşünü bekleyen Asriel ve Vera'nın, oğulları ve sevgilisiyle yaşadığı komik olaylar anlatılıyor.

Topluluk, 18 Ocakta "Cıbıl Kurt" adlı çocuk oyunuyla minik tiyatroseverlerin karşısında olacak. Ayhan Akalın'ın yazdığı, Selim Bayraktar'ın yönettiği, başlıca rolleri Çağdaş Çobanoğlu, Özgür Yıldırım, Nihal Çağdaş, Oya Yılmaz ve Ahmet Çakır paylaştığı oyunda, insanların düşüncesizce kirlettikleri doğanın çağrısını duyan Keloğlan ve onun peşine takılan Cıbıl Kurt'un hikayesi
anlatılıyor.

Topluluk, 20 Ocakta bir başka çocuk oyunu "Masallar ve Türküler"i sahneleyecek. Rumen Stefanov Racev ile Selim Gürata'nın birlikte yazdıkları, Racev'in Boryana Georgieva ile birlikte yönettiği eserin, dekor ve kostüm tasarımı Fatma Ataç'a, ışık tasarımı Namık Gürsoy'a ait. Oyunda, Mustafa Doğan Ayhan, Aslı Arslan, Tuğçe Özyüzgen, Aslı Turanlı Kaderoğlu, Volkan Dinç, Çiğdem
Bulut, Özgür Yıldırım ve Çağdaş Çobanoğlu rol alıyor.

Devlet Tiyatrosu oyuncuları, 21 ve 22 Ocakta da, "Yaban Örneği" adlı eseri sahneleyecek. Henrik İbsen'in yazdığı, Soner Çimen'in yönettiği eserde, Gül Tunççekiç, Esen Özmanav, Reha Özcan, Murat Sarı, Oğuz Tunç, Cenap Aydınoğlu, Aslı Arslan ve Mustafa Doğan Ayhan görev yapıyor. Oyunun dekor tasarımı Hakan Dündar'a, kostüm tasarımı Gülümser Erigür'e, ışık tasarımı ise Namık Gürsoy'a ait.

Oyunda, Werle ailesinin tek çocuğu olan Gregers'in gençlik arkadaşına yeni bir hayat kurmasına yardım etme konusundaki isteği ve yaşadığı beklenmedik olaylar anlatıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), yarın "Herkes mi Hırsız" adlı eseri sahneleyecek. Eric Chappell'in yazdığı, Özcan Özer'in çevirdiği, yönetmenliğini Reha Özcan'ın yaptığı oyunda, Mehmet Özgür, Gökhan Avkıran, Hasibe Özgür, Erdal Gürcan ve Mehtap İş rol alıyor.

ABT, 17 Ocakta "Üç Oğul Üç Sihir" adlı çocuk oyunu ile minik tiyatroseverlerin karşısında olacak. Abdullah Sürekli'nin yönettiği eserin dekor ve kostümleri Gizem Karasu'ya, ışıkları Özgür Dokuyucu'ya ait.

Eserde, Cenap Aydınoğlu, Recep Kamiloğlu, Ali Mete Orhan, Seyfi Satmaz, Erdal Gürcan, Özge Özgür ve Abdullah Sürekli'nin de arasında bulunduğu kalabalık bir grup sahne alıyor. Oyunda Terzi Baba'nın yalan söylemeyi alışkanlık haline getiren çok sevdiği keçisi, oyunlarıyla Terzi Baba'nın 3 oğlunu da evden kovmasına neden olur. Önceden keçinin yalanlarına inanan Terzi Baba, daha sonra keçinin oyunlarını ve kendisine söylediği yalanları fark edince, oğullarını evden kovduğu ve keçiye inandığı için çok pişman olur.

Topluluk, aynı günün akşamı da "Düğün Evi Oyun Evi" adlı eseri sahneleyecek. Prof. Dr. Nurhan Karadağ'ın yönettiği oyunun müzik ve dans düzeni İhsan Kılavuz'a, kostüm tasarımı Gizem Karasu'ya, ışık tasarımı Özgür Dokuncu'ya ait. Oyunda Abdullah Sürekli, Cenap Aydınoğlu, Mehmet Özgür, Gökhan Avkıran, Erdal Gürcan, Seyfi Satmaz, Recep Kamiloğlu, Nuri Türker, Metin Çelik, Mete
Orhan, Nurullah Uzun, Durmuş Ali Emre, Selim Türkışık, Cengiz Kaya, Faruk Çelik, Hasibe Özgür, Safinaz Özgür, Mehtap İş, Gizem Karasu, Burçin Karahan, Derya Ünlü, Özlem Davutoğlu, Sacide Taşaner, Nurdan Yosulçay ve İpek Örgücüler rol alıyor.

Topluluk, 21 Ocakta "Bekçi Murtaza" adlı eseri sahneleyecek. Orhan Kemal'in eserinden tiyatroya uyarlanan eseri, Abdullah Sürekli yönetiyor. Esra Tüzün, Zeynep Çalışkan, Derya Ünlü, Mete Orhan, Recep Kamiloğlu, Seyfi Satmaz ve Erdal Gürcan'ın da arasında bulunduğu kalabalık bir kadronun görev yaptığı eserde, kraldan çok kralcı zihniyetin önce değer verdiklerini, sonra da kendi kendini yok edişinin trajikomik öyküsü anlatılıyor.

ABT, 22 Ocakta, Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı "Buzlar Çözülmeden" adlı eser ile tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Yolları kardan kapanan bir Anadolu kasabasına gelen akıl hastanesinden kaçmış delinin kasabalılarca kaymakam sanılmasının ardından yaşanan olayların trajikomik şekilde anlatıldığı oyunda, Abdullah Sürekli, Cenap Aydınoğlu, Mehmet Özgür, Hasibe Aygül Özgür, Recep Kamiloğlu'nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir oyuncu kadrosu görev alıyor.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), 17 Ocakta türkülerin çok sesli çağdaş düzenlemeler ve baleyle harmanlandığı, "Folklorama" adlı eseri sahneleyecek.

Orkestra düzenlemesi Serdar Yalçın'a ait olan eserin yönetmenliğini, Haldun Dormen üstlendi. Koreografisini Nurdan Sinkil'in yaptığı eserde ANTDOB sanatçıları Tükel Acar, Emre Akyurt, Semiha Karadeniz, Ebru KAptan, Fatih Şanal, Özsu Yüksel görev yapıyor.

Eserde, "Çayda Çıra", "Allı Turnam", "Odam Kireçtir Benim", "İndim Dere Irmağa", "Evlerin Önü", "Zeytinyağlı Yiyemem", "Madımak", "Gesi Bağları", "Çökertme", "Adanalı", "Trakya Potpurisi", "Yemen Türküsü", "Tiridine Bandım", "Gemilerde Talim Var", "Su Sızıyor", "Sarı Gelin", "Entarisi Ala Benziyor", "Hem Okudum Hem de Yazdım", "Elmayı Top Top Yapalım" ve "Karadeniz Potpurisi" seslendiriliyor.

ANTDOB sanatçıları, 21 Ocakta, Puccini'nin ünlü eseri "Madama Butterfly" ile opera severlerin karşısında olacak.

Rejisörlüğünü Flavio Trevisan üstlendiği üç perdelik eserde, orkestrayı Alexandru Samoila'nın yönetiyor. Dekor ve kostüm tasarımı İsmail Dede'ye, ışık tasarımı ise Talip Şahin'e ait olan eserde "Madama Butterfly" karakterini Sevinç Bilgin, Ebru Etizer ve Şebnem Oksal, "Pinkerton" karakterini Oben Bostancı ve Koray Damcıoğlu, "Sharpless" karakterini Mukhtar Malikov ve Tamer Peker, "Suzuki" karakterini Ebru Kaptan ve Arzu Mecidova dönüşümlü olarak üstleniyor.

ANTDOB sanatçıları, 22 Ocakta da "Harem" balesini sahneleyecek. Koreografisi ve yönetmenliğini "Fırat'a Ağıt" ve "Çalıkuşu" gibi geleneksel Türk müziği balesi eserlerinin koreografilerini de hazırlayan Merih Çimenciler'in üstlendiği "Harem", Osmanlı müziğini çağdaş bale yorumuyla birleştiriyor.

Saraydaki iktidar mücadelesi ve genç kadınların haremdeki mücadelelerinin anlatıldığı eserin dekor ve kostüm tasarımını Alexandre Vassiliev yaptı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izlenebilecek eserde "Padişah Sultan" karakterini Murat Özdemir, Tolga Burçak, Melih Mertel, "Gülbeden" karakterini Derya Özbakır, Müge Öğüt, Gülçin Özbek, "Çeşmidil" karakterini Esra Taner, Müge Öğüt ve Özlem Tekinay dönüşümlü olarak canlandırıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Topluluğu, 17 Ocakta Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda konser verecek.

Şef Tahir Çetin yönetimindeki koro, Münir Nurettin Selçuk, Mesud Cemil Bey, Emin Ongan, Şekip Ayhan Özışık, Emin Ongan, Tanburi Faize Ergin, Gündoğdu Yaman, Vecdi Bingöl'ün çeşitli makamlardaki bestelerini seslendirecek.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, yarın şef Fahrettin Kerimov yönetiminde konser verecek. Konserde piyanoya devlet sanatçısı Hüseyin Sermet eşlik edecek, orkestra Mendelssohn'un "Piyano Konçertosu No 1" ve Şostakoviç'in "Opus 97A" adlı eserini seslendirecek.

Konser, Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan Resim Öğretmeni Mehmet Emin Erşan, yetiştirdiği çoban ressam Sinan Demir ve Süleyman Tabak'tan oluşan Grup Istanaz, ikinci sergisini 2000 Plaza Sanat Galerisi'nde açtı.

Adını Korkuteli'nin eski ismi olan Istanaz'dan alan grubun sergisinde, sanatçıların 30 eserine yer verildi. Sergi, 25 Ocaka kadar açık kalacak. Fransa İnsan Paleantolojisi Enstitüsü, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi ve Suna İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan "Türkiye'nin İlk Sakinleri" adlı sergi, Kaleiçi Müzesi Sergi Salonu'nda açıldı. Sergi, 10 Şubata kadar açık kalacak.

Sergide, Antalya Karain, Öküzini mağaraları ile İstanbul Yarımburgaz, Denizli ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde günışığına çıkarılan ve Anadolu topraklarında yaşayan ilk insanlardan kalma buluntular olarak değerlendirilen aletler, kafatasları ve bazı fauna örnekleri sergileniyor.

Trabzon

Trabzon Devlet Tiyatrosu "Doğal Zehir" adlı oyunu sanatseverlerin beğenisine sunmayı sürdürüyor.

Eric Chappel'in yazdığı, Özcan Özer'in Türkçe'ye çevirdiği ve Bülent Arın'ın yönettiği oyunda, Fatih Dokgöz, Tansel Öngel, Kadri Özcan, Ayla Baki ve Şebnem Dokurel Topçuoğlu rol alıyor.

Dekor ve kostümlerini Hakan Dündar, ışık tasarımını Nihat Bayar'ın yaptığı iki perdelik traji komik oyun, ocak ayı boyunca Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.

TDT ayrıca "Soytarılar Okulu" adlı çocuk oyununu, 18 Ocakta küçük izleyicileri için sahneye koyacak.

Tiyatro Şenay tarafından hazırlanan "Sadece Arkadaşız" adlı oyun, 19 Ocakta Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.

Onur Şenay'ın yazdığı, Özdemir Çiftçioğlu'nun yönettiği, Melike Kurt'un müziklerini hazırladığı oyunda Onur Şenay, Murat Şenol, Deniz Akkaya ve Levent Can rol alıyor.

Oyunda, aynı evde yaşamak sorunda kalan farklı karakterdeki 4 kişinin yaşadıkları konu ediliyor.

Samsun

Samsun'da bu hafta gerçekleştirilecek kültür sanat etkinlikleri şöyle:

GAZİ SAHNESİ: Samsun Seyir Tiyatrosu perşembe ve cuma günleri "Nerde Kalmıştık" adlı oyunla seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Öner Yıldırım'ın yazıp yönettiği oyunda güncel konular komik bir dille anlatılıyor. Samsun Düşevi Oyuncuları yeni oyunları "İnsan Dükkanı" ile salı günleri tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Murat Can Kibiroğlu'nun yazdığı Hakan Alkan'ın yönettiği "zamansız bar" adlı mekanda geçen oyun, intihar etmek üzere olan Semih'in "Kaybetmek an meselesidir" sözünden yola çıkarak traji komik olaylarla mesajlar veriyor.

Ordu

ORDU BELEDİYESİ KARADENİZ TİYATROSU (OBKT): OBKT Oktay Arayıcı'nın "Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası" adlı oyunu sahnelemeye devam ediyor. Ali Kemal Tandoğan'ın yönettiği ve geniş bir oyuncu kadrosunun rol aldığı oyunun dekoru Mehmet Hartamacı'ya, müzikleri ise Zafer Bozdağ, Sezgin Mercan ve Barış Çavuş'a ait.

Polis memuru Ramazan'ın başından geçenleri komik bir dille ele alan oyun, her salı ve cuma seyirciyle buluşuyor.

Adem Atar'ın yazdığı, Osman Çakmak'ın yönettiği "Arkadaşım Güneş Işınları" adlı çocuk oyunu ise hafta içi her gün küçük izleyiciler için sahnelenecek.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi
« Posted on: Aralık 11, 2019, 03:57:05 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-book, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi programı, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi oyunları, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi e-kitap, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi download, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi hikayeleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi resimleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi haberleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi yükle, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi videosu, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi şarkı sözleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi msn, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi hileleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi scripti, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi filmi, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi ödevleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi yemek tarifleri, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi driverları, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi smf, Anadolu'nun Haftalık Kültür Sanat Rehberi gsm
Yanıtla #1
« : Ocak 16, 2009, 11:19:42 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516


ellerine sağlık

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kültür Ve Sanat
Genel Kültür.
dangeraus1 4 2739 Son Mesaj Aralık 25, 2011, 02:40:37 ÖÖ
Gönderen : dangeraus1
Eskader, 28 Dalda Verdiği Kültür Sanat Ödüllerini Kazananları Açıkladı
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 659 Son Mesaj Aralık 31, 2011, 02:20:51 ÖÖ
Gönderen : ||TeXaS||
Istanbul'da Kültür - Sanat
Genel Kültür.
||TeXaS|| 0 829 Son Mesaj Ocak 05, 2012, 09:14:09 ÖS
Gönderen : ||TeXaS||
Haftalık Zayıflama Programı
Diyet
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 824 Son Mesaj Mart 06, 2012, 03:50:40 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
10 Haftalık Bebek ‘ Merhaba’ Dedi
Güncel Haberler
-Trinity- 0 420 Son Mesaj Nisan 26, 2016, 08:23:11 ÖÖ
Gönderen : -Trinity-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular