Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder  (Okunma Sayısı: 435 Kere Okundu.)
« : Eylül 25, 2014, 11:14:05 ÖS »

sanane_61
*
Üye No : 99109
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 9901
Mesaj Sayısı : 13.434
Karizma = 40595

Bu eser Rumeli'nde yaşamakta olan Türklerin Anadolu'da yaşamakta olan Rumlarla mübadelesini konu almaktadır. Biz burada yalnızca Rumeli'den göç ettirilen insanların hikayesini konu alacağız. Öyle zannediyoruz ki Türklerin hikayelerinin aynısı Rumlar için de geçerlidir. Bu insanlar bu muameleye maruz kalmadan evvel yaşadıkları ve köklerini toprağının derinliklerine geçirene kadar uzun bir süre kaldıkları bu topraklara nereden, nasıl, hangi sepelerle ve hangi yolları kullanarak geldiler?

Daha doğrusu bu insanlar kimdir, kimlerin ahfadıdırlar, kimlerin soylarını temsil etmekteler? Bunları da bir parça aydınlatmak gerekmektedir. Eserde, yirmi kuşak önceki istilacıların günahlarının, bu işlerde hiç sorumluğu bulunmayan insanlara yüklenmesi ve bunun sonucunda çektirilen acılar, ıstıraplar ve imkânsızlıklar anlatılmak istenmiştir.

Anadolu'dan Rumeli'ne göç ettirilen insanlar gibi, Rumeli'nden Anadolu'ya göç ettirilen insanlar da zorla vatan belledikleri topraklardan koparılmışlar, bütün maddi ve manevi değerlerinden yoksun bırakılmışlar, soyulmuşlar, aldatılmışlar, kötü muamelelere maruz bırakılmışlar. Çoluk çocuk, ihtiyar genç, hasta sağlam demeden, günlerce hiç alışık olmadıkları yolculuklara maruz tutulmuşlardır. Sonunda da hiçbir imkânları olmadığı halde geldikleri yeni vatanlarında hayata tutunmaya, yaşamlarını idame ettirmeye terk edilmişlerdir. Bütün burada yazılan gerçekler daha sonraki kuşaklara ibret ve ders olması için anlatılmıştır. Hatıraların tazelenmesi, silinmemesi, insancıl düşüncelerin yaygınlaşması düşüncesi ön plana alınarak belirli bir mesaj verilmek istenmiştir. Tamamen gerçek hikâyelerle işlenen ve insanı sıkmadan konuya adapte edecek bir üslupla kaleme alınmış olan eser, zevk ve merakla okunabilmekte ve istediği mesajı iletebilmektedir düşüncesindeyiz.

Toprak kimsenin değildir.
"Sahibül mülk Allah'tır."
"Omnis potestas a deo."
(Tanıtım Bülteninden)


Türkçe
400 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2014
 ISBN : 9786051279923
Liste Fiyatı: 27.00 TL.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder
« Posted on: Ekim 26, 2020, 10:28:57 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder e-book, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder programı, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder oyunları, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder e-kitap, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder download, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder hikayeleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder resimleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder haberleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder yükle, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder videosu, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder şarkı sözleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder msn, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder hileleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder scripti, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder filmi, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder ödevleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder yemek tarifleri, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder driverları, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder smf, Allahaısmarladık Benim Güzel Memleketim - Mümtaz Önder gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Memleketim
Şiir Köşesi
Sahin07 4 1022 Son Mesaj Nisan 23, 2008, 11:13:47 ÖÖ
Gönderen : mEkansIz_qEnc
Benim Güzel Yavrum
Şiir Köşesi
Musty* 0 506 Son Mesaj Ağustos 04, 2008, 10:58:17 ÖÖ
Gönderen : Musty*
Mümtaz Yener
Kim, Kimdir ?
Asortik Hatun 3 980 Son Mesaj Kasım 12, 2008, 06:54:27 ÖS
Gönderen : By.CeZa
Benim Memleketim Kastamonu
Karadeniz Bölgesi
[*KaRMaKaRıŞıK*] 6 2136 Son Mesaj Temmuz 18, 2009, 03:56:20 ÖS
Gönderen : KamiKaze
Uzm.dr. Mümtaz Yüce (ankara)
Doktorlar
Asortik Hatun 0 432 Son Mesaj Kasım 29, 2013, 07:43:14 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular