0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma  (Okunma Sayısı: 335 Kere Okundu.)
« : Ocak 01, 2015, 02:31:17 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677


Geçmiş ümmetlerde gurbete çalışmaya giden üç arkadaş, bir ara yoğun bir yağmura mâruz kalınca yol kenarındaki bir mağaraya sığınırlar. Ne var ki, karşı dağdan, düşen yıldırım sebebiyle kopup yuvarlanan bir taş gelir, içinde bulundukları mağaranın kapısına sıkışıp kalır. İçeride bulunan üç arkadaş korkup düşünmeye başlarlar. Nasıl çıkacaklar kapanmış olan mağaradan? Biri der ki: Bu belâdan kurtulmamızın bir çâresi olabilir. O da, Rabbimizin rızâsı için yapmış olduğumuz iyilikler. Gelin bunları şefaatçı yapıp buradan kurtulmayı Rabbimizden dileyelim.
Bu sebeple biri der ki:
– Ey Rabbim! Ben yanında işçi çalıştıran biriydim. Bir gün, çalışan işçim akşam yevmiyesini almaya gelmedi. Ben de onun parasını onun adına ayırıp çalıştırdım. Seneler sonra gelince parasını kazancıyla birlikte verdim. Şaşırdı, almak istemedi. Sonra ciddi olduğumu anlayınca yevmiyesini kazancıyla alıp sevinerek gitti. Bunu sadece senin rızân için yaptım. Eğer senin yanında makbul oldu ise, bunun hürmetine şu kayayı, çıkacağımız yerden uzaklaştır!
Bu dua üzerine kaya yerinden kımıldar, ama çıkılacak kadar yer açılmaz.
İkincisi de şöyle der
– Ey Rabbim! Ben annesine çok hizmet eden biriyim. Bir gece annem su istemiş, ben de koşup dışarıdan su getirmiştim, baktım annem uyumaktadır. Karşısında uyanıncaya kadar bekledim. Gece yarısı uyandığında beni karşısında bekler halde görünce çok memnun olup duâ etmişti. Bunun hürmetine bu belâdan bizi kurtar.
Kaya biraz daha kımıldar, ama yine kurtulmaya yeterli değildir.
Üçüncü olarak da son arkadaşları şöyle duâ eder:
– Ey Rabbim! Memleketimizde kıtlık olmuş, bir çok âile açlık belâsına mâruz kalmıştı. Benim durumum ise iyi idi. Bir gün komşum kızı yanıma gelip açlıktan ölüm tehlikesi geçirmekte olan âilesi için benden yiyecek birşeyler istemiş, ben de ona kendisini bana teslim etmesi halinde istediğini verebileceğimi söylemiştim. Başka çâresinin kalmadığını anlayan kızcağız, nihayet isteğime râzı olmuş, birlikte tenha yere gittiğimizde birden şu ikazda bulunmuştu:
– Ey elinde imkân olan adam! Allah’dan kork, benim iffet mührümü nikâhsız bozmaktan hicap duy! Bu mühür, ancak nikâhla bozulur, başka değil!
Bu beklenmedik ikazdan korkup titremeye başladım. Kendimi mâsum bir kızın namus mührünü bozan iffetsiz durumuna düşürmekten utandım ve dedim ki:
– Haydi gel, istediğin kadar yiyecek al, mührünü muhafaza ederek iffetinle yaşa.
Böylece ona istediğini verdim ve mührünü bozmadım. Bunu senin rızân için yaptım. Eğer kabul edildi ise, şu kayayı kapımızdan uzaklaştır da çıkıp kurtulalım.
Bir de baktılar ki, sıkışmış kaya paldır küldür yuvarlanıp gitti, kurtulup dışarı çıktılar.
Evet, işte iffetsizlerin yersizliğini söylemek istedikleri kızlık işaretinin hadisteki adı mühürdür.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma
« Posted on: Eylül 29, 2020, 04:08:53 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma e-book, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma programı, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma oyunları, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma e-kitap, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma download, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma hikayeleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma resimleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma haberleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma yükle, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma videosu, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma şarkı sözleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma msn, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma hileleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma scripti, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma filmi, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma ödevleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma yemek tarifleri, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma driverları, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma smf, Allah 'tan Kork Muhrümü Bozma gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kafami Bozma , Cekerim . « 1 2 3 »
Komik Resimler
xxRuzqaRxx 27 3532 Son Mesaj Temmuz 03, 2010, 09:01:27 ÖS
Gönderen : Yıldızım
ALLAH’TAN KORK, MÜHRÜMÜ BOZMA
Dini Hikayeler
mEkansIz_qEnc 2 918 Son Mesaj Mayıs 04, 2008, 07:40:10 ÖS
Gönderen : By.CeZa
ALLAH'tan Kork Mührünü Bozma
Dini Hikayeler
iBRaHiMiNe 9 2103 Son Mesaj Haziran 07, 2012, 11:14:11 ÖÖ
Gönderen : ecre
Allah’tan Kork, Mührümü Bozma
Dini Hikayeler
dangeraus1 0 551 Son Mesaj Şubat 11, 2012, 07:12:17 ÖS
Gönderen : dangeraus1
Kork Prandelli Kork!
Fenerbahçe
imge34 0 351 Son Mesaj Ağustos 21, 2014, 11:43:18 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular