Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir  (Okunma Sayısı: 556 Kere Okundu.)
« : Ocak 27, 2010, 05:46:24 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Resulullah (sav) bir gün elimden tutu ve şu açıklamayı yaptı. Allah toprağı cumartesi günü yarattı. Ondaki dağları pazar günü yarattı. Ağaçları pazartesi günü yarattı. Mekruhları salı günü yarattı. Nur’u çarşamba günü yarattı ve onda hayvanları Perşembe günü yarattı. Hz. Adem (as)i Cuma günü ikindi vaktinden sonra ikndi ile gece arasındaki gündüz vaktinin en son saatinde en son mahluk olarak yarattı.
Açıklama: Münavi hadiste geçen ve toprak diye tercüme edilen türbe kelimesi ile arz’ın kastedildiğini söyler.
Dikkat edersek eşyanın yaratılışında mantıki bir tedric vardır. Sırayla toprak dağlar bitkiler hayvanlar ve en sonda insan yaratılmıştır. Burada asıl hedefin yani kainatı yaratmaktan maksadın insan olduğu görülmektedir.
Salı günü yaratıldığı mekruhtan maksat zahire göre şerdir. Bir kısım alimler ise buna madenler demişlerdir.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir
« Posted on: Ekim 28, 2020, 04:39:13 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir e-book, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir programı, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir oyunları, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir e-kitap, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir download, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir hikayeleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir resimleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir haberleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir yükle, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir videosu, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir şarkı sözleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir msn, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir hileleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir scripti, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir filmi, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir ödevleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir yemek tarifleri, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir driverları, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir smf, Allah Haftanın Günlerinde Neler Yaratmistir gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular