Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor  (Okunma Sayısı: 330 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 07:01:38 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Uzmanlar, alerjik hastalıkların en çok şehirli çocukları etkilediğini ifade ederek, bunun en önemli nedenlerinin şehir tipi ev içi yaşam, sık antibiyotik kullanımı, değişen beslenme alışkanlıkları, virütik solunum yolu enfeksiyonları ve kreş ortamı olduğunu belirtiyor.

Açıklama yapan Marmara Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Nerin Bahçeciler, özellikle 20-30 yılda alerjik hastalıklarda büyük artış gözlendiğini belirterek, özellikle şehirlerde yaşayan çocukların alerjik hastalık mağduru olduklarını bildirdi.

Şehirli çocuklarda sık görülen, uzun süren, bir türlü geçmek bilmeyen öksürük nöbetlerinin, çoğu zaman alerjik hastalık habercisi olduğunu vurgulayan Bahçeciler, alerjik hastalıkların çocukluk çağının en sık rastlanan kronik hastalıkları olduğunu söyledi.

“Ne yazık ki, alerjik hastalıklar genellikle erken fark edilmiyor ve çocuk işe yaramayan tedavilerle oyalanıyor” diyen Bahçeciler, çocuklarda en sık görülen alerjik hastalıkların egzama, öksürük veya hırıltı, astım, rinit-sinüzit ve besin alerjisi olarak sıralanabileceğini kaydetti.

Nerin Bahçeciler, “Alerjik hastalıklar en çok şehirli çocukları etkiliyor. Bunun en önemli nedenleri şehir tipi ev içi yaşam, sık antibiyotik kullanımı, değişen beslenme alışkanlıkları, virütik solunum yolu enfeksiyonları ve kreş ortamıdır” dedi.

Bebeklerde alerjinin, 1-2 yaşına kadar egzama, inek sütü ve yumurta alerjisi olarak ortaya çıktığını, 3 yaşlarında bu durumun düzelebildiğini, bu yaştan itibaren de başka bir alerjik durumun ortaya çıkabileceğini dile getiren Bahçeciler, alerjik öksürüğün, “hırıltı atakları ve burunla ilgili tıkanıklık, akıntı, hapşırık, horlama gibi yakınmalarla geliştiğini” kaydetti.

Bahçeciler, öksürük, hırıltı, nefes darlığı rahatsızlıkların bazı çocuklarda 5-6 yaşlarına, bazılarında ise ergenliğe hatta erişkinliğe kadar devam ettiğini belirtti.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor
« Posted on: Ağustos 26, 2019, 04:51:11 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor e-book, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor programı, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor oyunları, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor e-kitap, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor download, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor hikayeleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor resimleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor haberleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor yükle, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor videosu, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor şarkı sözleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor msn, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor hileleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor scripti, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor filmi, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor ödevleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor yemek tarifleri, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor driverları, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor smf, Alerjik Hastalıklar Şehir Çocuklarını Etkiliyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular