0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Alerjik Bronşit  (Okunma Sayısı: 586 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 07:49:56 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Alerji Nedir - Alerji Tedavisi - Alerjik Bronşit Astım - Çocuklarda Alerjik BronşitAlerji, herkes için başka bir anlam taşır.Ancak tıbbi dilde alerjinin çok belirli bir anlamı vardır: Alerji, genelde insanlara zararlı olmayan bir maddeye vücudun gösterdiği rahatsız edici tepkidir.

En bilinen alerjiler astım, egzema ve saman nezlesi olmakla birlikte, ilerde göreceğimiz gibi artık bir çok şikâyet alerjiye bağlanmaktadır. Yiyecekler, polen, sporlar, böcek sokmaları, hayvan tüyü ve kimyasal maddeler, duyarlı kişilerde alerjiye yol açabilecek maddelerden bazılarıdır.

Alerjilerin gerçek nedeni, bugün bile tam olarak bilinmemektedir. Örneğin baharda bir sınıf dolusu çocuktan neden yalnızca iki veya üç tanesinin alerjiden şikâyetçi olduğunu bilmiyoruz. Aynı biçimde 100 kişiden neden ancak birinin aspirin alır almaz ürtiker döktüğünü veya astım krizine yakalandığını açıklayamamaktayız. Gene de nedenleri ne olursa olsun alerjik reaksiyonları kontrol altında tutmak için çeşitli tıbbi tedaviler vardır. Öte yandan bireylerin de alerjilere karşı alacakları önlemler bulunmaktadır.

Alerji Belirtileri, Çocuklarda Alerji, Alerji Hastalığı

Alerjiler, vücudun herhangi bir yerini etkileyebilirler, neyse ki çoğu alerji hastaları bir anda yalnızca bir veya iki alerjik reaksiyondan etkilenirler.

Burun'daki alerji belirtilen, tıkanıklık, kaşınma, hapşırma veya akmadır. Bu belirtilerin nezleden farklı yönü, daha uzun sürmeleri ve burun salgılarının daha sulu olmasıdır.

Göğüs'te alerji belirtileri kuru öksürük ve hırıltıdır. Hırıltı, astımlı hastaların nefes vermeye çabalarken çıkardıkları sestir. Bu hastaların soluk almadaki güçlüğü, bronşlarının iltihaplı olması ve soluk almaya yarayan bu hava borularına kramp girmesidir (bacağa giren bir kramp gibi). Astımım nedenlerinden ancak biri, akciğerlerdeki bu alerjik reaksiyondur; diğer nedenlerin başında enfeksiyon, üzüntü veya bunların karışımı gelir.

Son yıllarda alerji uzmanlarından bazıları, alerjilerin beyin ve sinir sistemini de etkilediğine inanmaktadırlar. Bunun sonucunda baş ağrıları, depresyon, asabiyet, anksiete ve nöbetler gibi belirtileri de alerjiye bağlamaktadırlar. İdrar kesesi ve yatak ıslatma sorunları bile alerjiye bağlanmaktadır. Bu konudaki tartışmalar sürmektedir:

Bazı alerji uzmanlarına göre bu hastalıklara pek seyrek olarak alerji neden olmaktadır. Oysa başka uzmanlar, alerjiyi bu sorunların en önde gelen nedeni olarak görmektedir. Ama göreceğiniz gibi, bu şikâyetlerin alerjilerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını saptamak için kolay yöntemler vardır.Alerjilerin en önemlisi, insan yaşamını tehlikeye sokabilecek olan anafilaksis durumudur.

Çok seyrek rastlanan bu alerjinin belirtileri, akut şok'a benzemektedir. Solunum yolları tıkanır ve tansiyon aniden düşer. Genellikle de hastayı hayata döndürmek için bir adrenalin iğnesi yapmak gerekir.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Alerjik Bronşit
« Posted on: Eylül 23, 2020, 03:23:16 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Alerjik Bronşit e-book, Alerjik Bronşit programı, Alerjik Bronşit oyunları, Alerjik Bronşit e-kitap, Alerjik Bronşit download, Alerjik Bronşit hikayeleri, Alerjik Bronşit resimleri, Alerjik Bronşit haberleri, Alerjik Bronşit yükle, Alerjik Bronşit videosu, Alerjik Bronşit şarkı sözleri, Alerjik Bronşit msn, Alerjik Bronşit hileleri, Alerjik Bronşit scripti, Alerjik Bronşit filmi, Alerjik Bronşit ödevleri, Alerjik Bronşit yemek tarifleri, Alerjik Bronşit driverları, Alerjik Bronşit smf, Alerjik Bronşit gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular