Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir?  (Okunma Sayısı: 541 Kere Okundu.)
« : Kasım 21, 2008, 08:56:21 ÖÖ »
Avatar Yok

FeMoX
*
Üye No : 570
Yaş : 29
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2803
Mesaj Sayısı : 5.853
Karizma = 39


Uyarılma evresi. Alkollü içeceklerin ölçülü düzeyde alınmasıyla ortaya çı­kan bir durumdur. Bu evrede öfori adı verilen aşırı keyiflilik ve hareketlilik görülür. Sürekli bir coşku, duygusal de­ğişkenlik, hareketlerde denetimsizlik, genel davranış kurallarına uymama, laf atma ve yüksek sesle konuşma gözlenir.
Kandaki alkol düzeyi 100 mi başına 100-200 mg arası bir düzeye gelince, konuşma ve yürümede aksaklıklar, zi­hinsel yeteneklerde ve tepkilerde yavaş­lama başlar. Baş dönmesi ve kusmayla birlikte görme bozuklukları da ortaya çıkar.

•  Hastalık ölçüsünde zehirlenme ya da alkole bağlı akut paranoya. Az göülen bir alkol zehirlenmesi türüdür. Düşük dozda alkollü içkiye bağlı olarak taşkınlık, zihinsel karışıklık, varsanılar, yönelim bozuklukları, saldırganlık ve sonunda bellek yitimi gibi belirtilerle ortaya çıkar. Nedeni bilinmemekle bir­likte az miktardaki alkolün beynin şa­kak lobunu uyarmasıyla ortaya çıktığı sanılır. Benzer belirtiler sara nöbeti ge­çiren hastalarda da görülür.
•  Ruhsal çöküntü (depresyon) evresi. Uyarıcı evreyi çöküntü evresi izler. Baş­lıca özellikleri hareketleri yönetememe, özellikle yürümede güçlük çekme, bula­nık ve bazen de çift görmedir. Zaman zaman kasılma nöbetleri de görülebilir.

Bu belirtiler alkole alışık olmayan­larda kandaki alkol düzeyi 100 ml'de 200-250 mg'ye, alışık olanlarla alkolik­lerde ise 100 ml'de 300-350 mg'ye ula­şınca ortaya çıkar.
Alkol koması kural olarak sessiz ve gevşek bir komadır. Kaslarda refleksler silinir, kan basıncı düşer, solunum ve dolaşım düzensizleşir, vücut sıcaklığı azalır. Bu belirtiler anestezik ve barbitü-rat grubu ilaçların belirtilerine çok ben­zer, ama bu tür ilaçlarda uyuşturucu dozla öldürücü doz arasındaki fark çok
azdır.

Anahtar Kelime: Forum, Mp3, Program, Film, Webcanavari, Makale, Eğitim, Video, Resim, Upload, SMF, Vb, MyBb, Html, Visual Basic, Karikatür, Komik Resimler, Haberler, Güncel, Destek, İsimden Adres Bul, Seo, WebMaster, İstanbul, İzmir, Ankara, Oyun, Download, Counter Strike, Knight Online, İndir, Ceza, Sago, Ayben, Kolera, Pit10, ŞanıŞer, Memleket, Google, Yahoo, Bing, FaceBook, Sohbet, Radyo, Arkadaşlık, HitOfDevil, English Boards, Döviz Kuru, NoteBook Driver, RapCanavari, RockCanavari, Mp3Canavari, Face, Netlog, Sugar.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir?
« Posted on: Aralık 13, 2019, 12:57:34 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? e-book, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? programı, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? oyunları, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? e-kitap, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? download, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? hikayeleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? resimleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? haberleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? yükle, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? videosu, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? şarkı sözleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? msn, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? hileleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? scripti, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? filmi, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? ödevleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? yemek tarifleri, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? driverları, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? smf, Akut Zehirlenmenin Evreleri Nelerdir? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Freud Gelişim Evreleri
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 0 393 Son Mesaj Ocak 22, 2013, 01:20:08 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Kronik Ve Akut Larenjit
Kulak Burun Boğaz
Asortik Hatun 0 385 Son Mesaj Ocak 24, 2013, 11:52:00 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Diyabetin Akut Komplikasyonları Nelerdir?
Diyabet Hastalığı
Alone_Angel 0 375 Son Mesaj Nisan 07, 2013, 07:08:56 ÖS
Gönderen : Alone_Angel
Akut Semptomların Tedavisi
Beyin ve Sinir Sistemi
Honey_Face 0 340 Son Mesaj Mayıs 06, 2013, 12:21:13 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular