Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Akut Alkolizm Zehirlenmesi  (Okunma Sayısı: 562 Kere Okundu.)
« : Kasım 21, 2008, 08:58:37 ÖÖ »
Avatar Yok

FeMoX
*
Üye No : 570
Yaş : 29
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2803
Mesaj Sayısı : 5.853
Karizma = 39


Alkollü içki üretiminde etil alkol (etanol) kullanılır. Etil alkol içkilerin sarhoşluk verici temel bileşenidir ve kı­saca alkol olarak anılır. Akut alkol ze­hirlenmesi, içen kişinin bedensel daya­nıklılığına ve kandaki alkol düzeyinin yüksekliğine göre değişen çeşitli belirti­lere yol açar. Alkol her şeyden önce be­yinde baskılayıcı, çöküntü yaratıcı bir etki gösterir. Ama kişinin içinde bulun­duğu ortama, ruhsal durumuna ve aldığı alkolün dozuna bağlı olarak çok farklı sonuçlara ve çok çeşitli tepkilere de yol açabilen bir maddedir.
Alkollü içki tüketiminin artması hem sosyoekonomik açıdan, hem de sağlık açısından önemli bir sorun oluş­turmaktadır. Uyuşturucu bağımlılarında görülen bütün özelliklere alkoliklerde de rastlanır. Vücudun kaldırabildiği al­kol miktarı gittikçe artar, ruhsal ve fi­ziksel bağımlılığın ardından yoksunluk sendromu ortaya çıkar. Hasta yemek yemez.
İçki içmeyen bir insan bir alkolikle aynı miktarda alkol aldığında ondan Çok daha fazla etkilenir. Alkoliklerde aynı etkinin çok daha yüksek dozlarda ortaya çıkması insan vücudunda alkole karşı bir dayanıklılık (tolerans) oluştu­ğunu gösterir.

Alkol zehirlenmesinin derecesi ve belirtilerin şiddeti şunlara bağlıdır:
•  Alkollü içkinin türü (bira şaraptan, rakı da cinden daha yavaş emilir).
•  Midenin doluluk oranı (midede ye­mek varsa boşalma zamanı uzar).
•  Mide-bağırsak hareketlerini ve mu-kozalardaki kan akımını etkileyen ilaç­ların alınması ya da başka maddelerin varlığı.
•  Alkollü içki içme hızı (ne kadar hızlı içilirse kandaki alkol oram da o kadar hızlı yükselir).
•  Merkez sinir sistemini etkileyen ve alkolün zehirleyici etkisini artıran ilaç­ların alınması (bu açıdan özellikle kısa etkili barbitüratlar önemlidir, çünkü alolikler çok yüksek dozda barbitürat ve barbitürat kullananlar çok yüksek dozda alkol kaldırabilir; ikisi birlikte alındı­ğında Öldürücü doza yaklaşılabilir).
Zehirlenme derecesinin belirlenme­sinde alman alkol miktarı kadar hasta­nın Öbür özellikleri de önem taşır. Has­tanın alkole bağımlı, alışkın ya da çok seyrek içen biri olması sonucu etkiler.

Anahtar Kelime: Forum, Mp3, Program, Film, Webcanavari, Makale, Eğitim, Video, Resim, Upload, SMF, Vb, MyBb, Html, Visual Basic, Karikatür, Komik Resimler, Haberler, Güncel, Destek, İsimden Adres Bul, Seo, WebMaster, İstanbul, İzmir, Ankara, Oyun, Download, Counter Strike, Knight Online, İndir, Ceza, Sago, Ayben, Kolera, Pit10, ŞanıŞer, Memleket, Google, Yahoo, Bing, FaceBook, Sohbet, Radyo, Arkadaşlık, HitOfDevil, English Boards, Döviz Kuru, NoteBook Driver, RapCanavari, RockCanavari, Mp3Canavari, Face, Netlog, Sugar.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Akut Alkolizm Zehirlenmesi
« Posted on: Aralık 07, 2019, 09:49:38 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Akut Alkolizm Zehirlenmesi e-book, Akut Alkolizm Zehirlenmesi programı, Akut Alkolizm Zehirlenmesi oyunları, Akut Alkolizm Zehirlenmesi e-kitap, Akut Alkolizm Zehirlenmesi download, Akut Alkolizm Zehirlenmesi hikayeleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi resimleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi haberleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi yükle, Akut Alkolizm Zehirlenmesi videosu, Akut Alkolizm Zehirlenmesi şarkı sözleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi msn, Akut Alkolizm Zehirlenmesi hileleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi scripti, Akut Alkolizm Zehirlenmesi filmi, Akut Alkolizm Zehirlenmesi ödevleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi yemek tarifleri, Akut Alkolizm Zehirlenmesi driverları, Akut Alkolizm Zehirlenmesi smf, Akut Alkolizm Zehirlenmesi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Cıva Zehirlenmesi
Sağlık
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 569 Son Mesaj Şubat 23, 2012, 12:49:52 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Alkolizm Nedir?
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 0 291 Son Mesaj Ocak 22, 2013, 12:12:20 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Alkolizm, Aşırı Alkol Kullanımı
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 0 382 Son Mesaj Ocak 23, 2013, 09:43:00 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Alkolizm Alkol Bağımlılığı
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 0 366 Son Mesaj Ocak 23, 2013, 10:22:19 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Gebelik Zehirlenmesi Preeklampsi
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 0 390 Son Mesaj Şubat 11, 2013, 01:11:21 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular