Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı  (Okunma Sayısı: 407 Kere Okundu.)
« : Haziran 12, 2010, 11:19:17 ÖÖ »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516Avrupa Birliği’nin PKK’ya karşı en somut adımı geliyor
Almanya ilk kez PKK ile mücadelede somut adım atmaya hazırlanıyor.

Sol Parti'nin Alman Meclisi'ne verdiği önergeye göre, örgütün para trafiğinin engellenmesi ve PKK'lıların da Türkiye'ye iade edilmesi isteniyor. Alman Sol Parti'nin önergesinde, PKK'lıların Türkiye'ye iadesinin sağlanması ve AB çapındaki finans kaynağının kurutulması isteniyor. Kuryelerin para taşımasının engellenmesi için AB Sınır Koruma Ajansı Frontex'in de devreye sokulması düşünülüyor.

Sabah'ın haberine göre; PKK ile mücadele kapsamında Türk güvenlik güçlerinin, terör örgütü mensuplarının Türkiye'ye iadesi konusunda gelecek yılın ortasından itibaren eğitilmesi öngörülüyor. AB sınırları içinde ele geçirilen terör örgütü mensuplarının Türkiye'ye iadesi için daha önce yapılan başvurular, AB standartlarına uymaması nedeniyle dikkate alınmıyordu. İkinci önlem paketinde ise PKK'nın finans kaynaklarının kurutulması yer alıyor. Bu kapsamda PKK'nın etkin olduğu bölgelere giden kuryelerin para taşımasının engellenmesi gibi tedbirlerin yanı sıra, AB Sınır Koruma Ajansı 'Frontex'in de devreye sokulması düşünülüyor.(İsmail Erel)

PKK İLE MÜCADELEYİ SORDU
Sol Parti'nin 5 Mayıs 2010 tarihli önergesinde, son 3 yıldan bu yana PKK ve finans ağı ile ilgili yürütülen mücadelede Türk, ABD'li ve Alman makamları ile temasa geçilip geçilmediği, AB kurumlarının PKK ile mücadele amaçlı hangi seminerler ve toplantılar düzenlediği soruldu. Bu toplantılarda hangi konuların ele alındığı, görev ve hedeflerinin ne olduğu da, Alman Sol Parti'nin soruları arasındaydı. "PKK'nın Avrupa'daki finans ağları ve örgütün Yakındoğu'ya para transferini engellemek için hangi önlemlerin alındığı" da sorulan önergeyi 28 Mayıs 2010'da yanıtlayan Alman hükümeti, bir önsöz de yazarak şu bilgileri verdi:

"Sol Parti'nin önergesinin odak noktasında, Almanya'da yasak olan PKK'ya karşı AB'nin önlemleri bulunuyor. Konular, Alman hükümetinin yetki alanının dışındadır. Kesin cevap ancak, Avrupa düzeyindeki ilgili kurumlar tarafından verilebilir."

TASLAK GEÇEN YIL ÇATILDI
Önsözün ardından önergeye Alman hükümetinin yanıtı da şöyle oldu: "AB Terörle Mücadele Koordinatörü, 13 Mayıs 2009'da PKK ile Avrupa'da daha sert bir mücadeleyi öngören bir taslak tanıttı. Burada PKK'nın finanse edilmesi konu edildiği gibi, bu taslağa Almanya ve birçok AB üyesi yazılı olarak görüş bildirdi. 11 Mart 2010 tarihinde, AB Konseyi'nin İç Güvenlik Konusunda Operatif İşbirliği Daimi Komisyonu'nda (COSİ), AB Terörle Mücadele Koordinatörü'nün sunduğu ve Türkiye'ye PKK ile mücadelede destek ve Türkiye ile işbirliği imkanlarının ele alındığı iki önlemler paketi görüşüldü.

Daimi Komisyon, her iki taslak üzerinde de daha fazla çalışılması gerektiğine karar verdi. Federal Kriminal Dairesi'nin de katıldığı ve üye ülkelerle ve diğer partnerlerle, siyasi motifli kriminal olaylarla mücadele edilmesiyle ilgili yapılan görüşmeler PKK'yı da kapsamıştır."

'KÜRT KIZILAYI'NA DA YASAK
Almanya'nın Rheinland-Pfalz Eyaleti'nde terör örgütü PKK'nın paravan oluşumu "Kürt Kızılayı'' aracılığıyla yürüttüğü para toplama faaliyetlerine yasak getirildiği ve bu yasağın diğer eyaletler için de terörün finansmanının önlenmesi çalışmalarında örnek teşkil edebileceği bildirildi. Terör örgütünün paravan oluşumu "Kürt Kızılayı''nın "bağış'', "yardım'' ve "aidat'' adı altında toplanan paraları amaç doğrultusunda kullanmadığı ve terör örgütüne aktardığı, mağazalarda ve işletmelerdeki bağış kutularının kaldırıldığı kaydedildi. Ayrıca Kürt kökenli vatandaşların da "Kürt Kızılayı" adı altında yürütülen para toplama faaliyetlerini güvenlik birimlerine ihbar etmeleri yönünde uyarıldıkları vurgulandı.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı
« Posted on: Ocak 18, 2020, 01:18:03 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı e-book, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı programı, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı oyunları, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı e-kitap, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı download, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı hikayeleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı resimleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı haberleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı yükle, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı videosu, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı şarkı sözleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı msn, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı hileleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı scripti, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı filmi, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı ödevleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı yemek tarifleri, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı driverları, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı smf, Ab’den Ilk Somut Pkk Adımı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular