Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı  (Okunma Sayısı: 135 Kere Okundu.)
« : Kasım 07, 2018, 04:54:15 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11


Turkcell, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) önderliğinde Ankara’da kurulan 5G Vadisi’nde, ilk 5G sinyalini verdi. Yarın yapılacak açılış sonrasında tüm operatörlerin kullanımına sunulacak olan 5G Vadisi açık test sahasında şirketler ve bu alanda Ar-Ge faaliyetleri yapan üniversiteler Türkiye için en uygun yerli ve milli 5G çözümlerinin geliştirilebilmesi için çalışmalar yürütecek.
Turkcell, Türkiye’yi 5G ve ötesi mobil haberleşme teknolojilerine hazırlamak amacıyla Ankara’da BTK önderliğinde kurulan 5G Vadisi açık test sahasında gerekli altyapıyı kazandırarak, ilk testleri gerçekleştirdi. 5G Vadisi çalışmaları kapsamında Hacettepe Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan BTK Piyasa Gözetimi Laboratuvarı’nda Turkcell ilk 5G sinyalini Huawei’nin sistemleriyle 17 Eylül 2018 tarihinde verdi. Yarın yapılacak açılış töreninin ardından ise 5G sahası tüm operatörlerin kullanımına sunulacak. Kurulan sahada en yeni teknolojilerin test edilebilmesi ile hem Türkiye için en uygun 5G çözümleri oluşturulacak hem de 5G üzerinden çalışabilecek yerli ürün ve çözümlerin geliştirilebilmesi için Türk firma ve üniversitelerine bir AR-GE test ortamı yaratılmış olacak.

‘Türkiye teknoloji üreten ülke olacak’
Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Turkcell olarak, Türkiye'nin kendi teknolojisini geliştiren ve üreten bir ülkeye dönüşmesine önderlik etme hedef ve kararlılığına yönelik çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Dünyada 5G vizyonunu ilk defa ortaya koymuş ülkelerin başında geliyoruz. 5G teknolojilerini geliştirebilmek için yaptığımız önemli AR-GE iş birlikleri ile bizi 5G’de söz sahibi yapacak çok önemli bilgi birikimi kazanıyoruz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu liderliğinde Ankara’da hayata geçen 5G Vadisi Açık Test Sahasında ilk 5G sinyalini vererek testlerimizi gerçekleştirmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. En yeni teknolojilerin test edileceği 5G Vadisi ülkemizin 5G alanında söz sahibi olabilmesinde büyük rol oynayacak. 5G’nin Türkiye için tarihi bir fırsat olduğuna ve kamu-özel sektör iş birliği ile bu teknolojilerde öncü olabileceğimize inanıyoruz. Türkiye’nin Turkcell’i olarak ülkemizi en yeni teknolojilerle buluşturmak ve yerli hale getirmek için sürekli araştırma ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Kalabalıkta bile yüksek hızda internet
5G kapasitesinin ve yeteneklerinin Türkiye’de test edilebilmesi için BTK önderliğinde Hacettepe Üniversitesi’nde kurulu olan bu sistem 3.5 GHz frekans bandında yayın yapan ve ‘Massive MIMO’ (çoklu alıcı-verici anten) gibi teknolojilere sahip. Türkiye’de ilk kez Turkcell tarafından kullanılan ‘Massive MIMO’ teknolojisi ile mobil internet kullanımının yoğun olduğu alanlarda (alışveriş merkezleri, oteller, konser salonları gibi) çok sayıda kişinin aynı anda yüksek hızlarda internet kullanımına olanak tanınıyor. Bu sayede mobil internet kullanıcıları yoğunluktan etkilenmeden yüksek hızlarda internet deneyimlerini sürdürebiliyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.139


View Profile
Re: 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı
« Posted on: Ekim 21, 2019, 04:10:17 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı e-book, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı programı, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı oyunları, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı e-kitap, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı download, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı hikayeleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı resimleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı haberleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı yükle, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı videosu, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı şarkı sözleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı msn, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı hileleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı scripti, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı filmi, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı ödevleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı yemek tarifleri, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı driverları, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı smf, 5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Big Data Hackathon Başvuruları Başladı
Genel
deltafx 0 328 Son Mesaj Mayıs 14, 2015, 12:09:36 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Platinum Ile Doğaya Dönüş Başladı
Genel
deltafx 0 331 Son Mesaj Mayıs 22, 2015, 03:01:24 ÖS
Gönderen : deltafx
Dünyada 5g Testleri 2017’de Başlayacak, Süreci Turkcell Yönetecek
Güncel Haberler
demirdoven 0 498 Son Mesaj Ekim 26, 2016, 02:33:49 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı
Güncel Haberler
Manifest0 0 122 Son Mesaj Ekim 14, 2018, 02:21:47 ÖS
Gönderen : Manifest0
Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı
Güncel Haberler
deltafx 0 129 Son Mesaj Kasım 16, 2018, 06:52:49 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular