Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak  (Okunma Sayısı: 234 Kere Okundu.)
« : Nisan 09, 2019, 07:04:16 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 32
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 830
Mesaj Sayısı : 831
Karizma = 11


Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek’MomTalks’ da öz şefkatli ebeveynlik ve dijital çağda ebeveyn olmanın getirdiği zorluklar konuşulacak. Etkinlik hakkında detayları paylaşan iletişimci ve Ebeveyn Koçu Zeynep İşman, yenilenen çağda artık ebeveynlerin de dijital dönüşümü benimsemeleri bu yönde çocuklarına yardımcı olmaları gerektiğini kaydetti.
Çocuklarını bilinçli yetiştirmeyi önemseyen ebeveynler ile uzmanları bir araya getiren MomTalks organizasyonu, bu yıl 4 Mayıs’ta İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilecek. Gün boyunca 4 oturumdan oluşacak etkinlikte, öz şefkatli ebeveynlik, 21. yüzyılda ebeveynlik ve günümüzdeki çocukların aile ilişkisi gibi konular masaya yatırılacak. Etkinliğin fikir annesi ise Dr. Bahar Eriş.

İletişimci, Etkili Anne ve Baba Eğitimcisi ve Ebeveyn Koçu Zeynep İşman, konu ve etkinlik hakkında bilgiler verdi.

’’Kaliteli ve deforme olmamış sağlıklı bilgiye ulaşmak, kolay gibi görünse de çok kolay değil’’

Etkinlik hakkında bilgi veren Ebeveyn Koçu, Zeynep İşman, ’’Momtalks’ınbu yıl 3’sünü yapıyoruz. 4 Mayıs’ta Grand Pera’da gerçekleştireceğiz. Uzmanlarla ebeveynleri bir araya getiren etkinlik. Farklı 4 oturumdan oluşuyor, sabahtan akşama kadar sürüyor. Değerli konuklarımız ve değerli konularımız var.Bilinçli bir toplumun anneden başladığına, anneyle beraber de aileden başladığına inanıyoruz.Günümüzde bilgi kirliliği çok fazla, buna bilgi zehirlenmesi diyorum.Özellikle ebeveynlikle ilgili aklınıza takılan herhangi bir sorunun cevabını bir tıkla onlarca ve yüzlerce cevabını bulabiliyorsunuz. Ama hangisi doğru, hangisi yanlış, hangisi benim aileme ya da çocuğuma uygun. Anne ve babalar bunu süzgeçten geçirirken zorlanıyor.Dolayısıyla kaliteli ve deforme olmamış sağlıklı bilgiye ulaşmak, kolay gibi görünse de çok kolay değil. Organizasyonu Dr. Bahar Eriş ile birlikte yapıyoruz.Fikir annesi Dr. Bahar Eriş, onun doğru bilgiye en iyi kanaldan ailelerin ulaşması için başlattığı bir etkinliktir’’ dedi.

’’Günümüzde yeni nesil ebeveynlik ve dijital çağda ebeveynlik gibi kavramlar ortaya çıktı’’
Günümüzde yeni nesil ebeveynlik ve dijital çağda ebeveynlik gibi kavramların ortaya çıktığına vurgu yapan İşman, ’’Eskiden biyolojimize uygun olarak kabileler halindeyaşardık. Bir bebek dünyaya geldiği zaman sadece anne ve baba değil, nineler, dedeler, halalar, komşular ve herkes bakardı.Artık tek başına çocuk büyütmeye çalışan anne ve babalar var. Artık kadınlar, daha çok iş hayatında. Dolayısıyla ebeveynlerin üzerinde inanılmaz yük var. Onun dışında dikkat etmesi gereken faktörler de çoğaldı; güvenlik, eğitim gibi. Beslenme artık eskisinden daha zor. Günümüzde artık çocuğun babaannesi baksın istemiyoruz; çünkü babaannesi çocuğa şeker veriyor diyoruz. Eskiden şeker diye bir şey yoktu, her şey doğaldı. Bunun gibi bir sürü faktörler var. İkincisi bilgi kirliliği; ebeveynlerin kafası çok karışık. Her yerde, her konuda o kadar çok bilgi var ki, gündelik hayatta içselleştirmeyince sıkıntı oluyor. Bu durum çocukla olan ilişkilere yansıyor’’ şeklinde konuştu.
İşman, sözlerine şöyle devam etti: ’’Üçüncüsü; dijital çağdayız, çocuklar bu çağın içinde doğuyorlar.Bizler ne kadar genç anne baba da olsak artık çok farklı kuşaktayız. Çocuklar kadar bu işi bilerek o hayata doğmadığımız için nesiller arası uçurumlar çok arttı. Benim kendi anne babamla aramdaki nesil farkıyla, çocuğumla benim aramdaki fark, inanılmaz farklı bir uçurum var. O yüzden de anlamakla ve iletişim kurmakta daha zorlanır hale geldik. Dolayısıyla dijital çağda ebeveynlik yapmakta çok zor. Dünyadaki araştırma sonuçlarına baktığımız zaman 8 ile 12 yaş arasın çocukların yüzde 56’sı siber risklere maruz kalıyorlar. Çocuklar yalnızlar. Çekirdek ailenin getirdiği zorluklar var; okula gidiyorlar, okuldan eve geliyorlar. Anne ve baba çalıştığı için çoğu zaman yok.Çocuk, aslında bir ekran önünde büyüyor. O yüzden çocukların dünyasını çok bilemeyebiliyoruz.Neyin içinde? kimlerle iletişim halinde? O yüzden de ebeveynlik zorlaştı’’.
’’21’inci yüzyılda ebeveyn olmak zor’’
Günümüzde ebeveyn olmanın zorluğuna dikkat çeken İşman, ’’21’inci yüzyılda ebeveyn olmak zor. Peki, ne yapacağız? Aslında özümüze dönmek gerekir, sosyal varlıklarız ve sosyalleşerek iletişim kurarak hayatta kalabiliyoruz. O yüzden bizi kurtaracak şey, çocuklarla ilişkimizde ilişki halinde olmak. Bugün baktığımızda bu ilişkide giderek kopuyor. Çünkü çocuklarla oynamaya vaktimiz yok, evde olmaya vaktimiz yok, birlikte akşamları yemek masasında olmaya vaktimiz yok. Göz teması bile kuramıyoruz artık. Yemek yerken bile çoğu zaman elimizde telefonla yemek yiyoruz, İşlerimiz olabiliyor. Çocukları dinlemeyi unuttuk, böyle olunca o ilişki ne oluyor zaman içinde uzaklaşıyor ve kopuyor. Çocuklar küçükken bu kadar farkında olmuyoruz. Bir şekilde idare ediyoruz. Sonra o çocuklar büyüyor, ergen olduklarında da neden ilişki bu kadar kötü? neden tablete telefona bu kadar bağlılar? İşte oradaki bağımlığı şikayet ederken, aslında neden çocuğumuz buna bu kadar bağımlı? biraz onu düşünmemiz gerekiyor. Aslında çocuk iletişim ihtiyacını karşılıyor. Bir kere onaylanma var. Her ne olursa olsun arada kabul görülüyor,baktığımızda sosyalleşiyor; gerçek sosyalleşme değil, sanal bir sosyallik. Aslında çocuk, karşılanmamış pek çok ihtiyacını karşılıyor. Aslında buna bakmak lazım. Tabii ki çok önemli bir şey; çocuğu sürekli korumak, sakınmak ya da bazı şeyleri yasaklamak yerine kendini korumayı öğretmek diyoruz. Dijital okuryazarlıktan bahsediyoruz. Dijital zeka diye bir kavram var, IQ kadar önemli. Bunların farkında olmak vebilmek gerekir. Tıpkı çocuğunuz doğduğunda beslemeyi ve altını değiştirmeyi nasıl öğrenmek zorundayız, bunları da öğrenmek
zorundayız’’ açıklamasında bulundu.

İşman, sözlerini şöyle sonlandırdı: ’’Bunların farkında olup daha sonra kendini koruması gerektiğini öğretmek ve biz yokken, ekranın başında kimlerle konuştuğunu bir fotoğraf yolladığında ya da herhangi bilgi verdiğinde başına neler gelebileceğini ön görmesini sağlamak temel konu’’.

4 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Momtalks’da, Doğa Rutkay, Tuluhan Tekelioğlu, Esra Akkaya, Zeynep Selvili Çarmıklı, Aslıhan Onaran, Hande Birsay, Mümin Sekman, Prof. Mehmet Şakiroğlu, Deniz Bayramoğlu, Judith Malika Liberman ve Akan Abdula gibi tanınmış isimler konuşma yapacak.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.165


View Profile
Re: 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak
« Posted on: Temmuz 04, 2020, 02:41:17 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak e-book, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak programı, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak oyunları, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak e-kitap, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak download, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak hikayeleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak resimleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak haberleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak yükle, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak videosu, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak şarkı sözleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak msn, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak hileleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak scripti, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak filmi, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak ödevleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak yemek tarifleri, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak driverları, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak smf, 21. Yüzyılda Ebeveynlik 4 Mayıs’ta Istanbul’da Konuşulacak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
29 Mayıs 2012 - Istanbul'un Fethi'nin 559. Yılı Kutlu Olsun!
Tebrikler & Kutlamalar.
[B]a[R]a[N] 4 2029 Son Mesaj Haziran 07, 2012, 02:02:36 ÖÖ
Gönderen : mortadelagypsy
Korumacı Ebeveynlik Çocukların Keşfetme Motivasyonunu Söndürüyor
Evlilik ve Aile
Honey_Face 0 352 Son Mesaj Mart 27, 2013, 06:40:51 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Nedir
Evlilik ve Aile
Asortik Hatun 0 497 Son Mesaj Eylül 22, 2013, 08:03:05 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Istanbul Valiliği'nden 1 Mayıs Açıklaması!
Güncel Haberler
*Nox* 1 447 Son Mesaj Nisan 29, 2015, 10:50:17 ÖS
Gönderen : FLORİS
Istanbul 30 Mayıs'ta Kilitlenecek! Hdp'nin Mitingi Ile Fetih Programı Aynı Saatt
Güncel Haberler
SaviorAngel 0 306 Son Mesaj Mayıs 26, 2015, 09:46:22 ÖÖ
Gönderen : SaviorAngel


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular