0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü  (Okunma Sayısı: 369 Kere Okundu.)
« : Ekim 05, 2015, 08:40:44 ÖÖ »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2715
Mesaj Sayısı : 3.661
Karizma = 12095


Yüksek gelirliler ligine çıkacağızBaşbakan Davutoğlu, seçim beyannamelerinin Türkiye’yi üst orta gelir grubundan kişi başı 13 bin $’a yakın gelire sahip ülkeleri tanımlayan yüksek gelir grubuna taşıyacağını söyledi

CHP, MHP ve HDP’den sonra AK Parti de seçim beyannamesini açıkladı. Beyannamede gençlere yönelik vaatler dikkat çekerken, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu konuşmasında, “Bu beyanname, Türkiye’yi üst orta gelir grubundan yüksek gelir grubuna taşıyacak bir beyannamedir” ifadesini kullandı. 4 bin 126 dolar ile 12 bin735 dolar arası ‘üst orta gelir grubu’ olarak adlandırılıyor. Geçen yıl 10 bin 390 dolar olan milli gelir, kurlardaki artış sonrası bu yılın ikinci çeyreğinde 9 bin 941 dolara inerek 2009’dan bu yana ilk kez 10 bin doların altını görmüştü. Davutoğlu’nun ifadesi, milli gelirde yaklaşık 3 bin dolarlık bir artış hedefine işaret ediyor.Yüksek gelir grubunda, ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İspanya, İtalya, Japonya, Hollanda, İsrail, Yunanistan gibi ülkeler bulunuyor.

Gençlere 50 bin lira

Gençlere, sınırsız, ücretsiz internet erişimi vaadinde bulunan Davutoğlu, kendi işini kurmak isteyenlere de proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek verileceğini açıkladı. Başbakan Davutoğlu, “Cebine 50 bin lira koyacağız, ‘madem projende iddialısın bunu hayata geçir’ diyeceğiz. Kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. 50 bin lirayı aldı cebine koydu. Bu yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi alacak” diye konuştu.

Ev almak için konut hesabı açanlara yüzde 15 destek sağlanacağını açıklayan Davutoğlu, 4.5G ihalesinden sonra 5G ihalesinin de en kısa zamanda alt yapısını hazırlayarak önümüzdeki dönemde gerçekleştireceklerini duyurdu.

İsteyene bedava fabrika

AK Parti beyannamesinde, 2023 yılı itibarıyla işsizlik oranını yüzde 5 düzeylerine indirme, istihdam oranını yüzde 50’ye yükseltme, kadınların işgücüne katılım oranını yüzde 38 düzeyine çıkarma, tarım dışı sektörde kayıt dışı istihdamı yüzde 15’e indirme hedeflerine yer verildi. Çalışan kadınlara doğuma bağlı olarak ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay üçüncü ve üzeri çocukta 6 ay yarı zamanlı, tam ücretli çalışma hakkı ve çocuğun okula başlama yaşına kadar kısmi süreli çalışma hakkı tanınacak. Bütün annelere “Doğum Hediyesi” programı kapsamında, ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üç ve üzerinde çocuklar için 600 TL ödemenin yapılmasına imkân verecek düzenlemeler yerine getirilecek. Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, sembolik kira bedeliyle, anahtar teslimi, fabrika binası yapılacak.

Kişiye özel kanser ilacı

Partinin sağlıkla ilgili vaatleri arasında, milli i aşı ve plazma üretmek de bulunuyor. Diğer vaatler şöyle: “Bazı kanser türleri başta olmak üzere erken teşhise yönelik taramalarını yaygınlaştırılacağız. Asbest ve radon gibi kanser hastalığının önemli risk faktörlerine yönelik haritalandırma yapacağız. Bütün illeri kapsayan aktif bir kanser kayıt sistemi oluşturacağız. Kişiye özel kanser tedavisini öngören ONCOGEN projemizi hayata geçireceğiz. Projeyle kişiye özel ilaç ve kanser türüne özgü tedavi mümkün olacak ve ülkemiz sağlıkta biyoteknolojik ürün rekabetinde dünyanın sayılı ülkeleri arasına girerek, sağlıkta lider ülke olma hedefine bir adım daha yaklaşacaktır. Aile hekimi başına düşen nüfus sayısını 3 binin altına düşüreceğiz. Fedakar sağlık personelimizin şartlarını iyileştirmeye dönük çalışmalarımıza devam edeceğiz. Obezite ile mücadele edeceğiz.”

Asgari ücrete 300 lira emekli maaşına 100 lira

Asgari ücreti artırma ve emeklilere zam vaat yarışına AK Parti de katıldı. Halen net bin lira olan asgari ücret 1.300 liraya çıkartılacak, emekli maaşları da ayda 100 lira yükseltilecek. Başbakan Davutoğlu, Temmuz ayında emekli maaşlarına rutin olarak yaptıkları artıştan sonra maaşı 1.000 liranın altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilere seyyanen 100 lira zam yaptıklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

“Maaşı 1.000 lira ile 1.100 lira arasında olan emeklilerin mamaaşını da 1.100 liraya tamamladık. Bu artıştan emeklilerimizin yaklaşık yüzde 55’inin istifade etmesini sağladık. Ticari faaliyette bulunan emeklilerimizden kesilen ayda yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destek Primini yüzde 10’a indirdik. 630 binden fazla emeklimizin yararlandığı bu düzenlemeyle emeklilerimizin aylıklarına ortalama en az 50 liralık ayrıca bir artış sağladık. Tüm işçi ve bağkur emeklilerimize de önümüzdeki dönemde yıllık ilave 1.200 TL vereceğiz. İmkânlarımız arttıkça emeklilerimize ve diğer sosyal gruplara desteğimizi daha da artıracağız. Önümüzdeki yıl için asgari ücreti 1.300 TL’ye yükseltme yönünde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na teklifte bulunacağız. Ayrıca, yapılan işin tehlike sınıfına göre, asgari ücrette farklılaştırılma sağlayacağız.” Polis maaşlarına da katsayı artışıyla zam sinyali veren Başbakan, “Polislerimizin 2 bin 200 olan ek göstergelerini 3 bine çıkaracağız” dedi. 51 ilde uygulanan yüzde 6 oranındaki İşveren Sigorta Primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldıracaklarını bildiren Başbakan, “Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız. TOKİ eliyle emeklilerimize 240 taksitle aylık 250 TL bedel mukabilinde konut sahibi olma imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

İŞTE VAATLER

- Önümüzdeki dönemde asgari ücret 1.300 liraya çıkarılacak

- İlk kez iş bulan her gencin maaşı bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak

- Yeni iş kuran gençlere 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlanacak

- Kendi işini kurmak isteyen gençlere proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek verilecek

- Gençlere sınırsız, ücretsiz internete erişme imkanı getirilecek

- Lise veya üniversite mezunu gençlerin genel sağlık sigortası giderleri, iki yıl süreyle gelir testi yapmaksızın ve prim alınmaksızın karşılanacak

- Yükseköğrenimde yurt için müracaat eden tüm gençlere barınma imkanı sağlanacak

- Genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek verilecek

- Bütün emeklilere ayda 100, yılda bin 200 lira ek zam yapılacak

- Yem ve gübrede KDV kaldırılacak

- Kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronlar istihdam edilecek

- Esnafa 30 bin Türk lirasına kadar faizsiz kredi desteği verilecek

- KOBİ’lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engeller kaldırılacak

- Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika  yapılacak

- 51 ilde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğu kaldırılarak bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanması sağlanacak

- Dünyada ilk 3 katlı büyük İstanbul Tüneli Projesi ile 9 farklı raylı sistem birbirine bağlanarak, Boğaziçi ve FSM  trafiğine nefes aldırılacak

- Ev almak için konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktirenlere yüzde 15 kamu katkısı sağlanacak

- Emeklilere TOKİ eliyle 250 TL taksitle ev alabilme olanağı sağlanacak

Yem ve gübrede KDV kalkacak

AK Parti, tarım alanında da seçim vaatlerinde bulundu. Beyannameye göre, yem ve gübrede KDV kaldırılacak. Genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek verilecek. Seralara ticarethane elektrik fiyatı yerine sulama suyu elektrik fiyatı uygulanacak. Kafeinsiz siyah çay ve yeşil çay üretimine geçilecek.

Lükse caydırıcı vergi geliyor

DAVUTOĞLU, ekonomiye dönük mesajlarında, uluslararası yükümlülükleri gözeterek, lüks ve/veya ithalat yoğunluğu yüksek tüketim mallarını tespit ederek caydırıcı vergilendirme yapacaklarını duyurdu. Gayrimenkullerin elden çıkarılmasında değer artış kazançlarının vergilendirilmesine yönelik uygulamalar gözden geçirilecek. BES’te “otomatik katılım sistemi” pilot çalışması yapılacak.

Finansa özel mahkeme

BAŞBAKAN Davutoğlu, Merkez Bankası’nın fiyat istikrarını sağlamak için uygulayacağı para politikası araçlarını doğrudan kendisinin belirlemesinin esas olmaya devam edeceğini vurguladı. Davutoğlu ayrıca, finans alanında ihtisas mahkemeleri kuracaklarını ve Yeni Gelir Vergisi Kanunu çıkaracaklarını duyurdu.Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü
« Posted on: Eylül 22, 2020, 11:23:16 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü e-book, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü programı, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü oyunları, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü e-kitap, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü download, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü hikayeleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü resimleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü haberleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü yükle, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü videosu, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü şarkı sözleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü msn, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü hileleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü scripti, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü filmi, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü ödevleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü yemek tarifleri, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü driverları, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü smf, 15 Milyon Vatandaşa Zam Sözü gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Vatandaşa Müjde! O Sistem Kaldırıldı
Serbest Kürsü.
Mavi_Kiyamet 0 466 Son Mesaj Mart 26, 2013, 11:25:22 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Vatandaşa Yeni Kazık
Güncel Haberler
imge34 1 367 Son Mesaj Temmuz 03, 2013, 03:36:31 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Havayolu Şirketlerinden Vatandaşa Bayram Kazığı
Güncel Haberler
Violin 0 410 Son Mesaj Ağustos 01, 2013, 06:41:04 ÖS
Gönderen : Violin
Özel Hastanelere Iyi, Vatandaşa Kötü Haber
Güncel Haberler
imge34 1 375 Son Mesaj Ekim 14, 2013, 12:34:20 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Özel Hastanelere Iyi Vatandaşa Kötü Haber
Sağlık
sanane_61 0 300 Son Mesaj Ekim 14, 2013, 02:51:49 ÖS
Gönderen : sanane_61


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular